Prejsť na obsah

17. november – Medzinárodný deň predčasne narodených detí

OZ malíček opäť obdaroval najmenších. Do michalovskej nemocnice putoval veľký balík pre predčasne narodené a rizikové bábätká pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí. 

20.11.2023

Balíčky okrem ručne háčkovaných darčekov v rámci projektu Pomáhame srdcom, obsahujú i osobné odkazy od rodičov predčasne narodených detí, ktoré si touto náročnou cestou začiatkov so svojimi deťmi prešli pred časom. V balíčkoch si rodičia nájdu aj knihu Bol raz jeden malíček, ktorá má rodičom a ich bábätkám do dlane dodať silu a odvahu zvládať ťažké chvíle a časopis Malíček, kde nájdu rodičia množstvo cenných informácií, rozhovorov s odborníkmi, rád a povzbudivých príbehov. 

Súčasťou balíčka michalovskému oddeleniu bolo aj príslušenstvo k projektu Prvá fotka bábätka, ktorej cieľom je zmierniť prvotné odlúčenie bábätka a rodiča. Po čase sa stáva fotka milou spomienkou na obdobie príchodu ich dieťatka na svet.  

Nech sa teda prostredníctvom týchto malých darčekov a povzbudivých slov naplnia srdcia rodičov predčasne narodených detí silou, vierou a odhodlaním bojovať s ich bábätkami, ktoré sa na tento svet vypýtali o čosi skôr.

Veľa zdravia a všetko najlepšie k Svetovému dňu tých najväčších bojovníkov! Ďakujeme Občianskemu združeniu Malíček za pomoc a podporu.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 30.07.2018 | Aktuality

  Deň s laktačnou poradkyňou v dunajskostredskej pôrodnici

  Ako správne dojčiť novorodenca a čo robiť, ak nastanú problémy – aj to sa mamičky dozvedia už v stredu 1. augusta v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda. Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia pre nich totiž nemocnica pripravila deň s laktačnou poradkyňou. Medzi 8:00 a 15:00 h sa tak mamičky budú môcť opýtať odborného personálu novorodeneckého…
 • 29.11.2022 | Blog

  Sinusitída – venujte jej pozornosť

  Zápal prínosových dutín – sinusitída zvyčajne nevzniká náhle, ale rozvinie sa postupne z obyčajnej nádchy a prechladnutia. Kým nádcha a prechladnutie sú vírusového pôvodu, sínusitída môže byť aj bakteriálna. Sinusitídu môžeme považovať za najbežnejšiu komplikáciu nádchy – rinitídy, chrípky alebo inej respiračnej choroby. Aký je rozdiel medzi sínusitídou a bežným nachladnutím? Príznaky sinusitídy sú podobné…
 • 25.04.2018 | Aktuality

  Dunajskostredský deň ošetrovateľstva

  Pozývame vás na III. ročník konferencie, ktorá sa uskutoční 24. mája v dunajskostredskom Mestskom kultúrnom stredisku.   Viac informácií o programe konferencie: Program (SK) Program (HU)

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)