Prejsť na obsah

Ema či Jakub: To boli najčastejšie mená novorodencov v humenskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Humenné sa minulý rok narodilo 570 detí. V pôrodnici vlani prišlo na svet 276 chlapcov a 294 dievčat. Osem mamičiek sa tešilo z dvojičiek. Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Ema, Hana a Sofia. U chlapcov dominovali mená Jakub, Samuel a Lukáš. Prvé dieťatko, ktoré prišlo v humenskej nemocnici…

17.01.2023

V Nemocnici Svet zdravia Humenné sa minulý rok narodilo 570 detí. V pôrodnici vlani prišlo na svet 276 chlapcov a 294 dievčat. Osem mamičiek sa tešilo z dvojičiek.

Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Ema, Hana a Sofia. U chlapcov dominovali mená Jakub, Samuel a Lukáš.

Prvé dieťatko, ktoré prišlo v humenskej nemocnici na svet tento rok, je chlapček Dominik. Narodil sa 1. januára o 11.45 hod. Po narodení malý Dominik vážil 2750 gramov a meral 46 centimetrov. Jeho mamička Anna má 29 rokov a pochádza z obce Košarovce.

Nemocnica Svet zdravia Humenné poskytuje mamičkám aj možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu, ktorú vlani využilo 32 mamičiek.

Humenská nemocnica ako prvá v sieti Svet zdravia v roku 2015 predstavila nový projekt pôrodnice novej generácie. Základom sú moderné pôrodné izby, ktoré nahrádzajú tradičné pôrodné sály. Mamičkám poskytujú väčšie súkromie pri pôrode i komfortné prostredie. V pôrodnej izbe strávia mamičky celý pôrod – od prvej pôrodnej fázy až po záverečnú popôrodnú fázu.

Minulý rok na oddelení šestonedelia zrekonštruovali dve nadštandardné izby. Ambíciou zdravotníckeho personálu je neustále prispievať ku komfortu rodičiek a zlepšovať pobyt pacientiek počas hospitalizácie. Naďalej preto chcú v nemocnici v rekonštrukciách pokračovať.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 12.12.2019 | Aktuality

  Vôňa ihličia v Humenskej nemocnici

  Priestory humenskej nemocnice zdobí a rozvoniava jeden z najvýraznejších symbolov tých najkrajších sviatkov v roku – vianočný stromček. A nie jeden, ale rovno štyri.   Živé voňavé smreky a jedličky spoločnými silami „obliekli“ šikovné ruky dobrovoľníčok z DC Krajší deň, ktoré kreatívne ozdoby spolu so svojou koordinátorkou Jankou Copkovou navrhli, aj vlastnoručne vyrobili. Na pediatrické oddelenie priniesol dva…
 • 05.06.2019 | Aktuality

  Darček pre mamičky v humenskej pôrodnici

  V humenskej pôrodnici odovzdali darček v podobe plienok na prvé týždne po pôrode.   Šťastnej mamičke z okresu Snina sa narodilo bábätko v humenskej pôrodnici 1. júna, práve na Deň detí. Túto milú pozornosť dostanú mamičky, ktoré privedú na svet bábätko v termíne od 1. júna do 30. júna 2019.
 • 06.04.2023 | Aktuality

  Dobrovoľníci z Krajšieho opäť rozžiarili tváre našich pacientov

  Dobrovoľníci z Krajšieho dňa v Rimavskej Sobote opäť neúnavne pracovali ako včielky. Ich šikovné ruky tentokrát zhotovili veľkonočnú výzdobu pre pacientov interného oddelenia. Tradičné maľované kraslice a zajace v košíkoch rozžiarili tváre našich pacientov. Rozlúčili sme sa s prianím pekných sviatkov a hlavne veľa zdravia každému.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)