Prejsť na obsah

Na návrh Výboru SSŠLB sa udeľuje ZLATÁ Medaila SLS „Propter Merita“ pani doktorke MUDr. Alenke Šujanovej

V tomto roku pani MUDr.. Alenka Šujanová dosiahne okrúhle životné výročie, a tak sa výbor SSŠLB, pri tejto príležitosti rozhodol podať návrh Prezídiu SLS na udelenie Zlatej medaili SLS Propter Merita, za jej celoživotný prínos v odbore algeziológia.   V súčasnosti pracuje na algeziologickej ambulancii Procare, v Košiciach.  Pani doktorka Alena Šujanová je zakladajúca členka SSŠLB. V odbore pracuje…

10.07.2023

V tomto roku pani MUDr.. Alenka Šujanová dosiahne okrúhle životné výročie, a tak sa výbor SSŠLB, pri tejto príležitosti rozhodol podať návrh Prezídiu SLS na udelenie Zlatej medaili SLS Propter Merita, za jej celoživotný prínos v odbore algeziológia.  

V súčasnosti pracuje na algeziologickej ambulancii Procare, v Košiciach. 

Pani doktorka Alena Šujanová je zakladajúca členka SSŠLB. V odbore pracuje od jeho vzniku, bola a stále je aktívnou členkou výboru SSŠLB.

Zorganizovala dve úspešné vedecké podujatia vo funkcii predsedníčky organizačného výboru, a to kongresov – Slovenské dialógy o bolesti v roku 2010 a ČS Dialógy o bolesti v roku 2011 – obe podujatia sa realizovali v Košiciach. Je aktívna vo vzdelávaní mladých lekárov v odbore algeziológia, ktorých pripravila k atestačnej skúške. Má bohatú prednáškovú činnosť v rámci slovenských podujatí ako aj vedeckých podujatí v Českej republike. Je spoluautorkou prvej slovenskej učebnice Algeziológia. Zastáva funkciu krajského odborníka pre odbor Algeziológia a je členkou pracovnej skupiny SSŠLB pre jednanie so ZP a ÚDZS.

Jej bohaté skúsenosti v problematike vykazovania Výkonov, ako aj cenné rady v komunikácii so ZP posúvajú možnosti Vykazovania zdravotnej starostlivosti v ambulanciách chronickej bolesti stále dopredu, nielen v prospech pacienta, ale aj nás všetkých, ktorí sa diagnostikou a liečbou bolesti zaoberajú. Má skvelý, ucelený a pre SSŠLB nenahraditeľný pohľad na bežné problémy, ktoré trápia našu spoločnosť a dokáže hľadať riešenia aj na tie najpálčivejšie otázky, ktoré trápia nás všetkých, a to pre jej vytrvalosť a – povedzme si úprimne – i pre jej poctivú východniarsku bojovnosť.

Jej prínos bol a je, pre našu odbornú spoločnosť, mimoriadne veľký. V súčasnosti pracuje na algeziologickej ambulancii Procare, v Košiciach.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 14.06.2019 | Aktuality

  MDD v Humennom s dobrovoľníkmi Krajšieho dňa

  Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí spríjemnili pobyt pacientom na pediatrickom oddelení v nemocnici dobrovoľníci Krajšieho dňa. Žiaci Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej EBG v Humennom si pripravili hudobný program, či zábavné a kreatívne hry.
 • 24.08.2017 | Aktuality

  Návšteva primátora mesta v nemocnici v Žiari nad Hronom

  Nemocnica v Žiari nad Hronom sa snaží aktívne zlepšovať služby svojim pacientom nielen kvalitne poskytovanou zdravotnou starostlivosťou, ale snaží sa aj zútulniť nemocničné prostredie, aby sa pacient cítil komfortne a bezpečne.   Primátor mesta Žiar nad Hronom Peter Antal prijal pozvanie a navštívil nemocnicu dňa 9.8.2017. Riaditeľom nemocnice Branislavom Jaďuďom mu boli predstavené aktuálne zmeny…
 • 09.08.2018 | Aktuality

  V michalovskej nemocnici začali robiť nové operácie ruky

  Traumatológia v Nemocnici Svet zdravia Michalovce rozširuje typy operačných výkonov. Tento týždeň pomocou špičkového českého špecialistu Radka Kebrleho lekári uskutočnili štyri nové operácie, ktoré sa dosiaľ v nemocnici nevykonávali. Išlo o totálnu náhradu koreňového kĺbu palca na ruke, endoskopickú operáciu syndrómu karpálneho tunela a artroskopiu zápästia. Český chirurg MUDr. Radek Kebrle, ktorý operoval napríklad aj…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)