Prejsť na obsah

Trebišovská nemocnica zvyšuje kvalitu intenzívnej zdravotnej starostlivosti

Svet zdravia dnes oficiálne prezentoval svoje nové oddelenie multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OMIS). To predstavuje organizačné zoskupenie jednotiek intenzívnej starostlivosti (JIS) oddelení vnútorného lekárstva, neurológie a chirurgie spolu s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). OMIS vybudovali v bývalých priestoroch OAIM. V trebišovskej nemocnici  nainštalovali centrálny monitorovací systém, kompletne zrekonštruovali interiér a boli vykonané dispozičné zmeny…

23.01.2015

Svet zdravia dnes oficiálne prezentoval svoje nové oddelenie multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OMIS). To predstavuje organizačné zoskupenie jednotiek intenzívnej starostlivosti (JIS) oddelení vnútorného lekárstva, neurológie a chirurgie spolu s oddelením anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). OMIS vybudovali v bývalých priestoroch OAIM. V trebišovskej nemocnici  nainštalovali centrálny monitorovací systém, kompletne zrekonštruovali interiér a boli vykonané dispozičné zmeny s prispôsobením pre nové rozmiestnenie 16 pacientskych lôžok. Celkové investície si vyžiadali 360-tisíc eur.

2015-01-22-SZ-TV-Novy OMIS-1.jpg

Prínos nového oddelenia multiodborovej intenzívnej starostlivosti spočíva v tom, že hospitalizovaní pacienti sú umiestnení na modernej jednotke so sústredenou intenzívnou starostlivosťou a o ich stave a liečebnom postupe sa v prípade potreby vie dohodnúť multiodborový tím špecializovaných lekárov. O jednotlivých pacientov sa nepretržite starajú lekári podľa odborností, pod ktoré spadá ochorenie daného pacienta. Pacient s infarktom myokardu je pod dohľadom internistu, pacient s porážkou je v starostlivosti neurológa, o pacienta po operácii brucha sa stará chirurg a o pacienta v bezvedomí na umelej pľúcnej ventilácii sa stará anesteziológ-intenzivista. Z nových 16 lôžok sú dve stavebne izolované. Budú sa využívať sa pri pacientoch, ktorí sú infekční a pri ktorých je potrebné eliminovať riziko rozšírenia nákazy.

Významnou výhodou a súčasne medzinárodným trendom je aj to, že počet lôžok v rámci daných odborov nie je striktne určený a prispôsobuje ich akútnym potrebám. Tento organizačný prístup sa volá systém plávajúcich lôžok. Primárkou nového oddelenia je MUDr. Mária Cifraničová.

„Zlúčenie intenzívnej starostlivosti v nemocnici prinesie skvalitnenie diagnostiky a liečby akútnych pacientov, lepšie využitie techniky a personálu, tesnejšiu multiodborovú spoluprácu. Vytvorí sa systém plávajúcich lôžok, ktoré budú kopírovať aktuálnu potrebu bez ohľadu na diagnózu a odborovú príslušnosť pacienta,“ zdôraznil MUDr. Vladimír Dvorový, MPH, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Trebišov.

„Trebišovská nemocnica je našou šiestou nemocnicou s novým konceptom poskytovania intenzívnej zdravotnej starostlivosti. Sme presvedčení, že vďaka nemu výrazne zvýšime kvalitu intenzívnej zdravotnej starostlivosti pre akútnych pacientov v celej sieti Svet zdravia. Celkové investície do šiestich OMIS pracovísk si v roku 2014 vyžiadali 1 165 000 €,“ doplnil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ siete regionálnych nemocníc Svet zdravia.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 19.11.2014 | Aktuality

    Purpurové srdce pre Máriu Vasilovú z humenskej nemocnice

    Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí (17. november) odovzdalo Občianske združenie malíček ceny Purpurové srdce. Na Slovensku sa toto ocenenie odovzdáva tretíkrát a predstavuje symbol, ktorý spája komunitu rodín s predčasne narodenými deťmi po celom svete. V kategórii Osobnosť Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej  spoločnosti sa stala jej laureátkou MUDr. Mária Vasilová z nemocnice Svet…
  • 13.06.2013 | Aktuality

    Deťom v michalovskej nemocnici zrekonštruovali priestory

    Pediatrické oddelenie Nemocnice s poliklinikou Štefana Kukuru Michalovce, a.s., sa dočkalo svojej rekonštrukcie. Modernizácia a rekonštrukcia michalovskej nemocnice pokračuje tak, ako sľuboval akcionár. Na jednotke intenzívnej starostlivosti, ktorá poskytuje neodkladnú starostlivosť deťom so závažným zdravotným stavom a ktoré potrebujú neustále monitorovanie základných životných funkcií, sa rozšírili priestory a bola dovybavená novým nábytkom, infúznou pumpou s dávkovačom i malým prenosným EKG…
  • 26.10.2017 | Rady lekárov

    Čo je prenatálna diagnostika?

    Prenatálna diagnostika je diagnostika pred narodením dieťaťa, u ktorého existuje riziko, že nie je v poriadku.   Vyšetrenie plodu je možné realizovať viacerými spôsobmi: tradičným spôsobom, odberom plodovej vody (amniocentézou), ultrazvukom, vyšetrením zo vznikajúcej placenty, vyšetrením z krvi tehotnej ženy, v ktorej koluje aj genetický materiál dieťaťa. V poslednej dobe sa stáva práve z vyšetrenia krvi matky moderný trend,…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.