Prejsť na obsah

Nastúpiť do nemocnice po škole môže dať zabrať. Ak si sa aj v škole snažil a veľa naučil, určite prídu situácie, v ktorých budeš stratený. Naši kolegovia ti preto budú nápomocní.

Pracovať v našich regionálnych nemocniciach má mnoho výhod. Do špecializačného štúdia vo vybranej špecializácii ťa zaradíme v prvom možnom termíne od začatia pracovného pomeru, umožňujeme cirkulácie v rámci našej siete ako i v nemocniciach mimo nej. Radi ťa podporíme aj pri rozhodnutí o zaradenie do rezidenčného programu. Preto neváhaj a pridaj sa k nám!

Ako to vyzerá pri nástupe do práce v nemocniciach Penta Hospitals

 • Stratený v prvý deň? U nás nie

  Asi každý z nás to už zažil. Ten pocit motýlikov v bruchu, keď začína niečo nové. Zmiešaný strach s radosťou a očakávaním, aké to prvý deň v práci bude. Ako vyzerá prvý deň v nemocniciach Penta Hospitals? Majú sa mladí lekári báť prvej nočnej služby? Budú sa cítiť stratení alebo budú mať pri sebe skúsených odborníkov, ktorí im poradia?

  Viac
 • Chceš zažiariť? U nás môžeš

  Pracovať v našich regionálnych nemocniciach Penta Hospitals má mnoho plusov. Veľkým plusom sú menšie kolektívy. Kolegovia sa viac poznajú, starajú sa jeden o druhého.

  Nových kolegov/absolventov vnímame ako partnerov, priateľov. Rešpektujeme ich potreby i ambície.

  Viac
 • Nechceš byť priemerný? Pridaj sa k nám

  Pre naše nemocnice Penta Hospitals je dôležité, aby mladí kolegovia boli súčasťou našich tímov. Staráme sa o nich, aby profesne napredovali, vzdelávali sa a stali sa z nich odborníci.

  Ako vnímajú novú generáciu lekárov naši primári? Ako si predstavujú mladých členov ich tímov?

  Viac
 • Dobrá medicína sa dá robiť aj v menšej regionálnej nemocnici

  Ako sa pracuje našim mladým kolegom, lekárom v našich nemocniciach? Ako zvládli prvé dni? Prvú nočnú? V čom vidia výhody práce v menších regionálnych nemocniciach?

  Viac
 • Pýtali sme sa našich mladých kolegov

  Naša sieť je „absolvent friendly“. Mladí kolegovia sa u nás nestratia v dave, ale vezmeme ich do tímu, strávime s nimi prvé chvíle a poradíme im, keď je treba. Veríme, že aj preto sa do práce tešia.

  Viac
 • Práca pôrodných asistentiek

  Ak chceš mať prácu plnú úžasných pocitov z radosti pri narodení zdravého bábätka, si empatická, komunikatívna, pridaj sa do nášho tímu pôrodných asistentiek, na ktoré sa môžeš vždy stopercentne spoľahnúť.

  Viac

Ukončená medicína na lekárskej fakulte v SR

Odporúčame, aby si sa po novej práci začal „obzerať“ už pred štátnicami. A čo všetko budeš potrebovať pri nástupe do novej práce?

 1. Po úspešnom absolvovaní VŠ dostaneš diplom, ktorý je potrebné dať úradne overiť v 2 kópiách.
 2. Druhý dokument, ktorý potrebuješ, je Výpis z registra trestov.
 3. Tretím krokom je registrácia v komore lekárov, všetky potrebné informácie nájdeš tu: https://lekom.sk/pre-lekarov/register-lekarov/zapis-do-registra-lekarov
 4. Po udelení registračného čísla v komore lekárov si môžeš vyplniť žiadosť o pridelenie kódu lekára
 5. Po udelení registračného čísla v komore lekárov si môžeš začať vybavovať elektronický preukaz lekára na NCZI

Nezabudni sa ihneď po poslednej štátnici zaevidovať na Úrade práce. Lehoty sa môžu meniť, obvykle na to máš 7 kalendárnych dní. Opäť budeš potrebovať diplom, resp. doklad o ukončení vzdelania a dĺžke štúdia (vydá ho študijné oddelenie) a občiansky preukaz.

S jednotlivými krokmi ti radi pomôžeme. Ak sa nevieš rozhodnúť, radi ti ukážeme oddelenie alebo nemocnicu, kde by si chcel/a pracovať. Neváhaj a kontaktuj nás. Tešíme sa na teba.

Ukončená medicína na lekárskej fakulte v ČR

Čo všetko potrebuješ pri nástupe do novej práce na Slovensku, ak si študoval/a v Českej republike?

 1. Diplom. Odporúčame Ti požiadať oň ihneď po štátniciach, nečakaj až do promócie.
 2. Diplom a tzv. diploma supplement si daj overiť u notára, radšej viackrát.
 3. Overené doklady spolu s Maturitným vysvedčením (tiež radšej overená kópia), zaplateným kolkom a žiadosťou zašli na Ministerstvo školstva (lehota na vybavenie žiadosti sú 3 mesiace, preto začni čím skôr (viď bod 1).

  Žiadosť môžeš podať aj elektronicky, ak máš občiansky preukaz s čipom. Bude to aj lacnejšie.
 4. Po vyjadrení Ministerstva školstva môžeš požiadať o zápis v Lekárskej komore.
 5. Ďalším krokom je registrácia v komore lekárov, všetky potrebné info nájdeš tu: https://lekom.sk/pre-lekarov/register-lekarov/zapis-do-registra-lekarov
 6. Po udelení registračného čísla v komore lekárov, si môžeš vyplniť žiadosť o pridelenie kódu lekára.
 7. Po udelení registračného čísla v komore lekárov si môžeš začať vybavovať elektronický preukaz lekára na NCZI.

Nezabudni sa ihneď po poslednej štátnici zaevidovať na Úrade práce. Lehoty sa môžu meniť, obvykle na to máš 7 kalendárnych dní. Opäť budeš potrebovať diplom, resp. doklad o ukončení vzdelania a dĺžke štúdia (vydá ho študijné oddelenie) a občiansky preukaz.

S jednotlivými krokmi ti radi pomôžeme. Ak sa nevieš rozhodnúť, radi ti ukážeme oddelenie alebo nemocnicu, kde by si chcel/a pracovať. Neváhaj a kontaktuj nás. Tešíme sa na teba.

Špeciálne pre absolventov

 • Tvoje rozhodnutie zaradiť sa do špecializačného štúdia podporíme nielen podpísaním dohody o zvyšovaní kvalifikácie, ale aj finančne. Pomôžeme ti pri rozbehu kariéry a profesijného života a budeme ťa podporovať.
 • Miestom tvojho pracovného výkonu, kde sa budeš pripravovať na špecializačné štúdium, bude konkrétna nemocnica, s ktorou uzavrieš pracovný pomer. Podporíme ťa aj pri rozhodnutí o zaradenie do rezidenčného programu.
 • Tvoj profesionálny rozvoj radi podporíme aj tvojou účasťou na odborných kempoch, ktoré sú pripravované v spolupráci s hlavnými lekármi a sestrami odborov. Rozšíria sa ti nielen odborné vedomosti a praktické zručnosti, ale aj vzájomný networking s kolegami z iných nemocníc.

Aby si sa rozvíjal čo najviac

 • Medicína je nikdy sa nekončiaca škola. Aby si sa mohol stále rozvíjať a skúšať nové veci, aj vďaka čomu ťa táto práca bude stále baviť, môžeš u nás absolvovať rôzne workshopy a prednášky. Pre zdravotníkov organizujeme aj školenia na mieru. Odborné, medicínske, na rozvoj osobnosti, komunikačné či kariérne.
 • Naše nemocnice sú regionálne. Sám asi vieš, že v malej nemocnici sa rýchlejšie dostaneš k reálnej medicíne a veciam, ktoré si chceš vyskúšať.
 • Ak sa v niektorej nemocnici začala využívať inovatívna metóda či moderná technológia, vždy sa snažíme rozšíriť ju do celej siete. Pracujeme s umelou inteligenciou, digitalizujeme, zavádzame postupy zo zahraničia.
 • Keď vytvárame nové postupy, spájame pediatričku z Michaloviec, internistu zo Svidníka, neurológa z Galanty a rádiologičku z Bratislavy. Pre špecializácie máme hlavných lekárov a hlavné sestry, ktorí spolu diskutujú a vymieňajú si skúsenosti. Nebude to teda len primár v tvojej nemocnici, ktorý ťa môže viesť.
 • Ale aj ty sám už môžeš svoje skúsenosti podávať ďalej mladším. Keď sa na to budeš cítiť, radiť môžeš medikom či študentom ošetrovateľstva v rámci našich súťaží a stáží.
 • Ak budeš chcieť zaviesť nové medicínske know-how alebo robiť výskum, môžeš sa uchádzať o grant a vyskúšať si, či len neobjavuješ koleso.
 • A keď budeš ešte šikovnejší, raz ročne oceňujeme najlepších lekárov, sestry, talenty, činy roka atď. v rámci galavečera Liga výnimočných. Lebo si vážime tých najlepších, chceme ich ukázať aj ostatným a odmeniť.

Pre tvoj zdravý životný štýl

 • Ak si budeš chcieť zabehnúť Maratón ČSOB v Bratislave alebo Medzinárodný maratón mieru v Košiciach, preplatíme ti celé štartovné a darujeme funkčné tričko.
 • Takto sa každoročne tímovo počas maratónov stretávame.
 • Chceme, aby si športoval celoročne a cítil sa dobre, preto ti vybavíme Multisport kartu, s ktorou máš bezplatné či zvýhodnené vstupy na športoviská.
 • Môžeš sa stať klientom ProCare a trom svojim blízkym alebo priateľom môžeš darovať osobnú alebo zdravotnú starostlivosť v sieti polikliník ProCare.
 • Počas leta budeš od nás tiež dostávať vitamíny a v novembri v rámci benefitu Mesiac zdravia ti prispejeme na podporu zdravého životného štýlu. Výhody získaš aj v lekárňach Dr. Max.

Aby sme boli dobrý tím

 • Snažíme sa vyberať ľudí nielen profesionálne, ale aj srdcom. V našich nemocniciach vládne rodinná, priateľská atmosféra.
 • Pravidelne sa snažíme utužovať vzťahy na športových dňoch, teambuildingoch, výletoch a rôznych spoločenských eventoch.
 • Záver roka oslavujeme na vianočných večierkoch, v lete si oddýchneme pri varení gulášov, na športových popoludniach. Vždy chystáme aj osobitné akcie k rôznym špeciálnym dňom (dňu sestier, dňu lekárov alebo k dňu OZP).
 • Sme sieť nemocníc a polikliník a radi sa vzájomne inšpirujeme. A preto vždy vieme, čo sa kde deje. Úspechy spoločne zdieľame na našom intranete, Facebooku, Instagrame či na webovej stránke.

Pre tvoju rodinu

 • Naše nemocnice a polikliniky nájdeš po celom Slovensku. Ak sa teda vydáš do iného mesta, presťahuješ za partnerom alebo rodinou alebo proste iba rozhodneš pracovať radšej v ambulancii, stále môžeš ostať v našej sieti.
 • Počas leta môžeš svojho nezbedníka poslať do nášho letného tábora, kde sa dozvie aj veľa o tom, ako sa starať o svoje zdravie, a v zime ho prekvapíme mikulášskym balíčkom a zábavným programom.
 • Ak budeš mať doma prváčika, v prvý deň bude tvoju podporu potrebovať. Nemusíš si však brať dovolenku, celý deň budeš mať platené voľno.
 • Ak sa pri príležitosti dňa detí vyberieš so svojimi ratolesťami za kultúrou alebo iným zážitkom, vstupné ti preplatíme.

Kde ešte ušetríš

 • Menej zaplatíš aj v divadlách, pri kúpe elektroniky, kníh či predplatného časopisov a za menej sa i zrelaxuješ vo wellnesse. Dostaneš zľavy vo vybraných zariadeniach, predajniach či eshopoch.
 • Ak by si chcel ísť na dovolenku, doma či v zahraničí, a využiť pri tom cestovku, v CK Satur sa môžeš tešiť zo zľavy 3 až 15 percent.

Kontaktný formulár

Nemocnica, v ktorej by ste chceli pracovať (zakliknúť môžete viacero možností)
Poliklinika, v ktorej by ste chceli pracovať (zakliknúť môžete viacero možností)

Nahrajte svoj životopis, príp. motivačný list

Max. file size: 384 MB.
Max. file size: 384 MB.
Súhlas so spracovaním osobných údajov(Required)

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)