Prejsť na obsah

Absolventi

Chceš vedieť, ako to vyzerá u nás v sieti, no nevieš, akou otázkou začať? Bežia ti myšlienky hlavou, no netrúfaš si pýtať sa otvorene? Chceš nazrieť do zákulisia, ale zaklopať na dvere nemocnice zatiaľ u teba nehrozí? Tak práve tebe sú určené nasledujúce videá, v ktorých sa dozvieš viac.

 • Nočná zmena

  🌕 Nočná… niektorí ju majú radi, iní sa jej boja. Chcete vedieť, čo všetko sa dá počas nočnej zmeny zažiť? A aké mýty o nich kolujú? To vám prezradia Kika s Mirom v novom videu. 😉
  PS: strašiť sa nebude 😃

  Pozrieť si video
 • Vzdelávanie naše každodenné

  V sieti Penta Hospitals si dávame ☝️ záležať na tom, aby sa naši zamestnanci neustále 👩‍🏫 vzdelávali a rozvíjali. Okrem komplexného interného vzdelávacieho systému ponúkame mladým lekárom a sestrám (ako aj všetkým ostatným zamestnancom) účasť na rôznych odborných workshopoch a konferenciách doma i v zahraničí. 😎 Pretože nám na rozvoji záleží! 📈
  A určite ste zvedaví, čo je to napríklad 3Péčko 😃 Viac vám o vzdelávaní v sieti Penta Hospitals povedia Miro a Kika v novom videu.

  Pozrieť si video
 • V centre diania 2

  V predchádzajúcom videu sme si ukázali, aká je úloha našej mladej 👩‍⚕️ lekárky Kristíny na operačnej sále. Teraz vám svoje úlohy na „operačke“ vysvetlí 👨‍⚕️ Miro, anestéziologická sestra.
  Výhodou práce v sieti 🏥 Penta Hospitals (nielen pre absolventov) je možnosť zdieľať svoje know-how aj s kolegami z iných nemocníc. Kika bola načerpať, ale aj zdieľať svoje skúsenosti a poznatky napríklad v najmodernejšej Nemocnica Bory.

  Pozrieť si video
 • V centre diania

  Každodenná rutina? To určite nie

  Práca anestéziológa a sestry je veľmi pestrá a každý deň prináša množstvo rôznych situácií.  Malú ukážku nám prinesú Kika a Miro priamo z centra diania – centrálnych operačných sál.

  Pozrieť si video
 • Spolu sme silnejší

  🤝 Spolupráca medzi lekárom a sestrou na oddelení je základným kameňom kvalitnej zdravotnej starostlivosti. Ich synergia nielen posilňuje efektivitu liečby, ale aj vytvára prostredie, kde pacienti cítia podporu, starostlivosť a dôveru. 💚
  V našich regionálnych nemocniciach sa snažíme odstraňovať hierarchie, každý je v tíme rovnako dôležitý. 👨‍⚕️👩‍⚕️ Úlohy lekára a sestry sú síce odlišné, no ich vzájomná komunikácia a spolupráca sú kľúčové. Ako to funguje v praxi, vám ukážu Kika s Mirom v ďalšom našom videu.

  Pozrieť si video
 • Bez práce nie sú koláče alebo naopak?

  Práca v nemocnici je častokrát nielen fyzicky, ale aj psychicky náročná. Preto dbať na dobrú náladu, vytvárať priateľské prostredie a mať dobrý kolektív je niečo, čo určite dopomáha k pracovnej pohode. Kika s Mirom o tom vedia svoje.
  👩‍⚕️👨‍⚕️ Absolventi, poďte pracovať do našej siete nemocníc. Radi vás zaučíme, pomôžeme vám kariérne rásť, a zároveň budete aj vy pre nás inšpiráciou. Poďme spolu posúvať slovenské zdravotníctvo dopredu! (a nielen koláčikmi 🧁).

  Pozrieť si video
 • Z kolegov kamaráti

  Pracovať v našich regionálnych 🏥 nemocniciach Penta Hospitals má mnoho plusov. Jedným z nich sú menšie kolektívy. Kolegovia sa viac poznajú, starajú sa jeden o druhého, pomáhajú si navzájom, čo je výhoda aj pre nových absolventov. Vnímame ich ako partnerov, priateľov, rešpektujeme ich potreby a podporujeme kariérny rast. 👌
  Miro a Kika majú tento príbeh už za sebou, ako si oni spomínajú na svoje začiatky? Pozrite si v ich rozhovore v ďalšom videu.

  Pozrieť si video
 • Služba ako každá iná?

  Poznáte to, idete na osmičku a … viac vo videu
  Pracovný deň v nemocnici je vždy iný. Niekedy nejde všetko tak, ako si naplánujeme. No na konci dňa, keď vieme, že o pacienta bolo dobre postarané 👏, všetko ostatné ide bokom.
  A naša anestéziologička Kristína to tiež prekusne.
  Absolventi, pridajte sa k nám! ☝️

  Pozrieť si video

Nastúpiť do nemocnice po škole môže dať zabrať. Ak si sa aj v škole snažil a veľa naučil, určite prídu situácie, v ktorých budeš stratený. Naši kolegovia ti preto budú nápomocní.

Pracovať v našich regionálnych nemocniciach má mnoho výhod. Do špecializačného štúdia vo vybranej špecializácii ťa zaradíme v prvom možnom termíne od začatia pracovného pomeru, umožňujeme cirkulácie v rámci našej siete ako i v nemocniciach mimo nej. Radi ťa podporíme aj pri rozhodnutí o zaradenie do rezidenčného programu. Preto neváhaj a pridaj sa k nám!

Ako to vyzerá pri nástupe do práce v nemocniciach Penta Hospitals

 • Stratený v prvý deň? U nás nie

  Asi každý z nás to už zažil. Ten pocit motýlikov v bruchu, keď začína niečo nové. Zmiešaný strach s radosťou a očakávaním, aké to prvý deň v práci bude. Ako vyzerá prvý deň v nemocniciach Penta Hospitals? Majú sa mladí lekári báť prvej nočnej služby? Budú sa cítiť stratení alebo budú mať pri sebe skúsených odborníkov, ktorí im poradia?

  Viac
 • Chceš zažiariť? U nás môžeš

  Pracovať v našich regionálnych nemocniciach Penta Hospitals má mnoho plusov. Veľkým plusom sú menšie kolektívy. Kolegovia sa viac poznajú, starajú sa jeden o druhého.

  Nových kolegov/absolventov vnímame ako partnerov, priateľov. Rešpektujeme ich potreby i ambície.

  Viac
 • Nechceš byť priemerný? Pridaj sa k nám

  Pre naše nemocnice Penta Hospitals je dôležité, aby mladí kolegovia boli súčasťou našich tímov. Staráme sa o nich, aby profesne napredovali, vzdelávali sa a stali sa z nich odborníci.

  Ako vnímajú novú generáciu lekárov naši primári? Ako si predstavujú mladých členov ich tímov?

  Viac
 • Dobrá medicína sa dá robiť aj v menšej regionálnej nemocnici

  Ako sa pracuje našim mladým kolegom, lekárom v našich nemocniciach? Ako zvládli prvé dni? Prvú nočnú? V čom vidia výhody práce v menších regionálnych nemocniciach?

  Viac
 • Pýtali sme sa našich mladých kolegov

  Naša sieť je „absolvent friendly“. Mladí kolegovia sa u nás nestratia v dave, ale vezmeme ich do tímu, strávime s nimi prvé chvíle a poradíme im, keď je treba. Veríme, že aj preto sa do práce tešia.

  Viac
 • Práca pôrodných asistentiek

  Ak chceš mať prácu plnú úžasných pocitov z radosti pri narodení zdravého bábätka, si empatická, komunikatívna, pridaj sa do nášho tímu pôrodných asistentiek, na ktoré sa môžeš vždy stopercentne spoľahnúť.

  Viac

Kontaktný formulár

Nemocnica, v ktorej by ste chceli pracovať (zakliknúť môžete viacero možností)
Hidden
Poliklinika, v ktorej by ste chceli pracovať (zakliknúť môžete viacero možností)
 

Nahrajte svoj životopis, príp. motivačný list

Max. file size: 384 MB.
Max. file size: 384 MB.
Súhlas so spracovaním osobných údajov(Required)

Ukončená medicína na lekárskej fakulte v SR

Odporúčame, aby si sa po novej práci začal/a „obzerať“ už pred štátnicami. A čo všetko budeš potrebovať pri nástupe do novej práce?

 1. Po úspešnom absolvovaní VŠ dostaneš diplom, ktorý je potrebné dať úradne overiť v 2 kópiách.
 2. Druhý dokument, ktorý potrebuješ, je Výpis z registra trestov.
 3. Tretím krokom je registrácia v komore lekárov, všetky potrebné informácie nájdeš tu: https://lekom.sk/pre-lekarov/register-lekarov/zapis-do-registra-lekarov
 4. Po udelení registračného čísla v komore lekárov si môžeš vyplniť žiadosť o pridelenie kódu lekára
 5. Po udelení registračného čísla v komore lekárov si môžeš začať vybavovať elektronický preukaz lekára na NCZI

Nezabudni sa ihneď po poslednej štátnici zaevidovať na Úrade práce. Lehoty sa môžu meniť, obvykle na to máš 7 kalendárnych dní. Opäť budeš potrebovať diplom, resp. doklad o ukončení vzdelania a dĺžke štúdia (vydá ho študijné oddelenie) a občiansky preukaz.

S jednotlivými krokmi ti radi pomôžeme. Ak sa nevieš rozhodnúť, radi ti ukážeme oddelenie alebo nemocnicu, kde by si chcel/a pracovať. Neváhaj a kontaktuj nás. Tešíme sa na teba.

Ukončená medicína na lekárskej fakulte v ČR

Čo všetko potrebuješ pri nástupe do novej práce na Slovensku, ak si študoval/a v Českej republike?

 1. Diplom. Odporúčame Ti požiadať oň ihneď po štátniciach, nečakaj až do promócie.
 2. Diplom a tzv. diploma supplement si daj overiť u notára, radšej viackrát.
 3. Overené doklady spolu s Maturitným vysvedčením (tiež radšej overená kópia), zaplateným kolkom a žiadosťou zašli na Ministerstvo školstva (lehota na vybavenie žiadosti sú 3 mesiace, preto začni čím skôr (viď bod 1).

  Žiadosť môžeš podať aj elektronicky, ak máš občiansky preukaz s čipom. Bude to aj lacnejšie.
 4. Po vyjadrení Ministerstva školstva môžeš požiadať o zápis v Lekárskej komore.
 5. Ďalším krokom je registrácia v komore lekárov, všetky potrebné info nájdeš tu: https://lekom.sk/pre-lekarov/register-lekarov/zapis-do-registra-lekarov
 6. Po udelení registračného čísla v komore lekárov, si môžeš vyplniť žiadosť o pridelenie kódu lekára.
 7. Po udelení registračného čísla v komore lekárov si môžeš začať vybavovať elektronický preukaz lekára na NCZI.

Nezabudni sa ihneď po poslednej štátnici zaevidovať na Úrade práce. Lehoty sa môžu meniť, obvykle na to máš 7 kalendárnych dní. Opäť budeš potrebovať diplom, resp. doklad o ukončení vzdelania a dĺžke štúdia (vydá ho študijné oddelenie) a občiansky preukaz.

S jednotlivými krokmi ti radi pomôžeme. Ak sa nevieš rozhodnúť, radi ti ukážeme oddelenie alebo nemocnicu, kde by si chcel/a pracovať. Neváhaj a kontaktuj nás. Tešíme sa na teba.

Ukončené štúdium ošetrovateľstva (Bc., Mgr.) alebo vyššieho odborného vzdelania v odbore diplomovaná všeobecná sestra (dipl. s.)

Odporúčame, aby si sa po novej práci začal/a „obzerať“ už pred štátnicami. A čo všetko budeš potrebovať pri nástupe do novej práce?

 1. Po úspešnom absolvovaní štúdia dostaneš diplom, ktorý je potrebné dať úradne overiť v 2 kópiách.
 2. Druhý dokument, ktorý potrebuješ, je Výpis z registra trestov.
 3. Tretím krokom je registrácia v komore sestier, ktorý spravuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Všetky potrebné informácie nájdeš tu: Registrácia  | SKSaPA
 4. Komora ťa zapíše do 10 dní od registrácie a pridelí ti registračné číslo. Následne ti začne plynúť päťročné hodnotiace obdobie pre potreby sústavného vzdelávania.

Nezabudni sa ihneď po poslednej štátnici zaevidovať na Úrade práce. Lehoty sa môžu meniť, obvykle na to máš 7 kalendárnych dní. Opäť budeš potrebovať diplom, resp. doklad o ukončení vzdelania a dĺžke štúdia (vydá ho študijné oddelenie) a občiansky preukaz.

POZOR: praktické sestry/zdravotnícki asistenti sa registrujú v Slovenskej komore medicínsko technických pracovníkov. Viac informácií tu: Registrácia| SK MTP

S jednotlivými krokmi ti radi pomôžeme. Ak sa nevieš rozhodnúť, radi ti ukážeme oddelenie alebo nemocnicu, kde by si chcel/a pracovať. Neváhaj a kontaktuj nás. Tešíme sa na teba.

Špeciálne pre absolventov

 • Tvoje rozhodnutie zaradiť sa do špecializačného štúdia podporíme nielen podpísaním dohody o zvyšovaní kvalifikácie, ale aj finančne. Pomôžeme ti pri rozbehu kariéry a profesijného života a budeme ťa podporovať.
 • Miestom tvojho pracovného výkonu, kde sa budeš pripravovať na špecializačné štúdium, bude konkrétna nemocnica, s ktorou uzavrieš pracovný pomer. Podporíme ťa aj pri rozhodnutí o zaradenie do rezidenčného programu.
 • Tvoj profesionálny rozvoj radi podporíme aj tvojou účasťou na odborných kempoch, ktoré sú pripravované v spolupráci s hlavnými lekármi a sestrami odborov. Rozšíria sa ti nielen odborné vedomosti a praktické zručnosti, ale aj vzájomný networking s kolegami z iných nemocníc.

Aby si sa rozvíjal čo najviac

 • Medicína je nikdy sa nekončiaca škola. Aby si sa mohol stále rozvíjať a skúšať nové veci, aj vďaka čomu ťa táto práca bude stále baviť, môžeš u nás absolvovať rôzne workshopy a prednášky. Pre zdravotníkov organizujeme aj školenia na mieru. Odborné, medicínske, na rozvoj osobnosti, komunikačné či kariérne.
 • Naše nemocnice sú regionálne. Sám asi vieš, že v malej nemocnici sa rýchlejšie dostaneš k reálnej medicíne a veciam, ktoré si chceš vyskúšať.
 • Ak sa v niektorej nemocnici začala využívať inovatívna metóda či moderná technológia, vždy sa snažíme rozšíriť ju do celej siete. Pracujeme s umelou inteligenciou, digitalizujeme, zavádzame postupy zo zahraničia.
 • Keď vytvárame nové postupy, spájame pediatričku z Michaloviec, internistu zo Svidníka, neurológa z Galanty a rádiologičku z Bratislavy. Pre špecializácie máme hlavných lekárov a hlavné sestry, ktorí spolu diskutujú a vymieňajú si skúsenosti. Nebude to teda len primár v tvojej nemocnici, ktorý ťa môže viesť.
 • Ale aj ty sám už môžeš svoje skúsenosti podávať ďalej mladším. Keď sa na to budeš cítiť, radiť môžeš medikom či študentom ošetrovateľstva v rámci našich súťaží a stáží.
 • Ak budeš chcieť zaviesť nové medicínske know-how alebo robiť výskum, môžeš sa uchádzať o grant a vyskúšať si, či len neobjavuješ koleso.
 • A keď budeš ešte šikovnejší, raz ročne oceňujeme najlepších lekárov, sestry, talenty, činy roka atď. v rámci galavečera Liga výnimočných. Lebo si vážime tých najlepších, chceme ich ukázať aj ostatným a odmeniť.

Pre tvoj zdravý životný štýl

 • Ak si budeš chcieť zabehnúť Maratón ČSOB v Bratislave alebo Medzinárodný maratón mieru v Košiciach, preplatíme ti celé štartovné a darujeme funkčné tričko.
 • Takto sa každoročne tímovo počas maratónov stretávame.
 • Chceme, aby si športoval celoročne a cítil sa dobre, preto ti vybavíme Multisport kartu, s ktorou máš bezplatné či zvýhodnené vstupy na športoviská.
 • Môžeš sa stať klientom ProCare a trom svojim blízkym alebo priateľom môžeš darovať osobnú alebo zdravotnú starostlivosť v sieti polikliník ProCare.
 • Počas leta budeš od nás tiež dostávať vitamíny a v novembri v rámci benefitu Mesiac zdravia ti prispejeme na podporu zdravého životného štýlu. Výhody získaš aj v lekárňach Dr. Max.

Aby sme boli dobrý tím

 • Snažíme sa vyberať ľudí nielen profesionálne, ale aj srdcom. V našich nemocniciach vládne rodinná, priateľská atmosféra.
 • Pravidelne sa snažíme utužovať vzťahy na športových dňoch, teambuildingoch, výletoch a rôznych spoločenských eventoch.
 • Záver roka oslavujeme na vianočných večierkoch, v lete si oddýchneme pri varení gulášov, na športových popoludniach. Vždy chystáme aj osobitné akcie k rôznym špeciálnym dňom (dňu sestier, dňu lekárov alebo k dňu OZP).
 • Sme sieť nemocníc a polikliník a radi sa vzájomne inšpirujeme. A preto vždy vieme, čo sa kde deje. Úspechy spoločne zdieľame na našom intranete, Facebooku, Instagrame či na webovej stránke.

Pre tvoju rodinu

 • Naše nemocnice a polikliniky nájdeš po celom Slovensku. Ak sa teda vydáš do iného mesta, presťahuješ za partnerom alebo rodinou alebo proste iba rozhodneš pracovať radšej v ambulancii, stále môžeš ostať v našej sieti.
 • Počas leta môžeš svojho nezbedníka poslať do nášho letného tábora, kde sa dozvie aj veľa o tom, ako sa starať o svoje zdravie, a v zime ho prekvapíme mikulášskym balíčkom a zábavným programom.
 • Ak budeš mať doma prváčika, v prvý deň bude tvoju podporu potrebovať. Nemusíš si však brať dovolenku, celý deň budeš mať platené voľno.
 • Ak sa pri príležitosti dňa detí vyberieš so svojimi ratolesťami za kultúrou alebo iným zážitkom, vstupné ti preplatíme.

Kde ešte ušetríš

 • Menej zaplatíš aj v divadlách, pri kúpe elektroniky, kníh či predplatného časopisov a za menej sa i zrelaxuješ vo wellnesse. Dostaneš zľavy vo vybraných zariadeniach, predajniach či eshopoch.
 • Ak by si chcel ísť na dovolenku, doma či v zahraničí, a využiť pri tom cestovku, v CK Satur sa môžeš tešiť zo zľavy 3 až 15 percent.

Kontakty na nemocnice

Nemocnica Bory, Ivana Kadlečíka 2, 841 03 Bratislava – Lamač
HR: Lucia Bednárová
lucia.bednarova@pentahospitals.com
+421 911 188 991

Nemocnica Dunajská Streda, Veľkoblahovská 23, 929 01 Dunajská Streda
HR: Kristína Sloboda
kristina.sloboda@pentahospitals.sk
+421 905 408 056

Nemocnica Galanta, Hodská 373/38, 924 22 Galanta
HR: Mária Halaszová
maria.halaszova@pentahospitals.sk
+421 907 961 639

Nemocnica Humenné, Nemocničná 7, 066 01 Humenné
HR: Katarína Havriľáková
katarina.havrilakova@pentahospitals.sk
+421 918 639 479

Nemocnica Medissimo, Tematínska 5/A, 851 05 Bratislava
HR: Katarína Kosztanková
katarina.kosztankova@pentahospitals.sk
+421 911 100 256

Nemocnica Michalovce, Špitálska ul. č. 2, 071 01 Michalovce
HR: Eva Gazdičová
eva.gazdicova@pentahospitals.sk
+421 918 454 021

Nemocnica Partizánske, Ul. Nová nemocnica 511
958 01 Partizánske
HR: Veronika Žatková
veronika.zatkova@pentahospitals.sk
+421 910 960 044

Nemocnica Rimavská Sobota, Šrobárova 1, 979 12 Rimavská Sobota
HR: Michaela Pivníková
michaela.pivnikova@pentahospitals.sk
+421 918 440 834

Nemocnica Rožňava, Špitálska 1, 048 01 Rožňava
HR: Miroslava Skokanová
miroslava.skokanova@pentahospitals.sk
+421 905 348 708

Nemocnica Spišská Nová Ves, Janského 1, 052 01 Spišská Nová Ves
HR: Andrea Bendíková
andrea.bendikova@pentahospitals.sk
+421 907 408 768

Nemocnica Svidník, MUDr. Pribulu 412/4, 089 01 Svidník
HR: Róbert Richter
robert.richter@pentahospitals.sk
+421 911 498 305

Nemocnica Topoľčany, Pavlovova 17, 955 20 Topoľčany
HR: Dagmar Zvalová
dagmar.zvalova@pentahospitals.sk
+421 901 795 073

Nemocnica Trebišov, Ul. SNP 1079/76, 075 01 Trebišov
HR: Jozefína Bugošová
jozefina.bugosova@pentahospitals.sk
+421 905 964 694

Nemocnica Vranov nad Topľou/Stropkov, M.R. Štefánika 187/177B, 093 27 Vranov nad Topľou
HR: Veronika Hričanová
veronika.hricanova@pentahospitals.sk
+421 907 607 055

Železničná nemocnica Košice, Masarykova 9, 040 01 Košice
HR: Martina Branovská
martina.branovska@pentahospitals.sk
+421 904 639 788

Kontakty na polikliniky

Poliklinika ProCare Betliarska, Betliarska 3776/17, 851 07 Bratislava, Petržalka
HR: Monika Guldanová
monika.guldanova@pentahospitals.sk
+421 908 978 764

Poliklinika ProCare Bory, nákupné centrum Bory Mall, 2. podlažie, Lamač, Bratislava
HR: Monika Chylková
monika.chylkova@pentahospitals.sk
+421 911 731 452

Poliklinika ProCare Central, Jelačičova 7, 821 08 Bratislava, Ružinov
HR: Monika Chylková
monika.chylkova@pentahospitals.sk
+421 911 731 452

Poliklinika ProCare Central Tower, Metodova 8, 821 08 Bratislava, Ružinov
HR: Monika Chylková
monika.chylkova@pentahospitals.sk
+421 911 731 452

Poliklinika ProCare Devínska Nová Ves, Jána Jonáša 6889/1, 841 08 Bratislava – mestská časť Devínska Nová Ves
HR: Monika Guldanová
monika.guldanova@pentahospitals.sk
+421 908 978 764

Poliklinika ProCare Košice, Jána Pavla II. č.5, 040 23 Košice
HR: Martina Branovská
martina.branovska@pentahospitals.sk
+421 904 639 788

Poliklinika ProCare Nitra, Fatranská 5 949 01 Nitra
HR: Frederik Vallo
frederik.vallo@pentahospitals.sk
+421 911 731 427

Poliklinika ProCare Prešov, Jurkovičova 19 080 01 Prešov – Sekčov
HR: Michaela Pindešová
michaela.pindesova@pentahospitals.sk
+421 917 317 542

Poliklinika ProCare Sereď, Ivana Krasku 2464/38, 926 01 Sereď
HR: Frederik Vallo
frederik.vallo@pentahospitals.sk
+421 911 731 427

Poliklinika ProCare Vlčie Hrdlo, Vlčie hrdlo 49, 821 07 Bratislava
HR: Frederik Vallo
frederik.vallo@pentahospitals.sk
+421 911 731 427

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)