Prejsť na obsah

Nemocnica Humenné

ČLEN SIETE NEMOCNÍC PENTA HOSPITALS

Nemocnica Humenné poskytuje pacientom zdravotnú starostlivosť na vysokej odbornej úrovni a komfort v modernom zrekonštruovanom prostredí. Služby sú poskytované v rámci 10 oddelení a 19 špecializovaných ambulancií.

Dôležité oznamy

 • Detská nefrologická ambulancia

  Vážení pacienti, informujeme Vás, že dňa 20.6.2024 sa na detskej nefrologickej ambulancii (MUDr. Eva Ivanková) nebude ordinovať.

 • Dermatovenerologická (kožná) ambulancia

  Vážení pacienti, informujeme Vás, že dňa 21.6.2024  sa na Dermatovenerologickej ambulancii (MUDr. Denisa Hricik Maliňáková) nebude ordinovať.

 • Všetko o pôrode s primárom

  Milé mamičky, dovoľujeme si Vás informovať, že najbližšie STRETNUTIE S PRIMÁROM (neformálne stretnutie budúcich mamičiek s primárom pôrodnice v Humennom MUDr. Ladislavom Hamadejom) sa uskutoční v stredu 3.7. 2024 o 14:00 hod.

 • AMBULANCIA VŠEOBECNÉHO LEKÁRA PRE DOSPELÝCH – ZASTUPOVANIE

  Vážení pacienti, dovoľujeme si Vás informovať, že od 2.5.2024  bude Ambulanciu všeobecného lekára pre dospelých – MUDr. Katarína Cukrovaná Ružinská ZASTUPOVAŤ Všeobecná ambulancia pre dospelých – MUDr. Milan Ivanco, ml., IVAMED, s.r.o.,  Ul. 1. Mája 2045/21 (Poliklinka), 066 01 Humenné.  V dopoludňajších hodinách bude na ambulancii MUDr. Kataríny Cukrovanej Ružinskej pre pacientov k dispozícii sestra.

 • Gastroenterologická ambulancia opäť OTVORENÁ

  Vážení pacienti, dovoľujeme si Vás touto cestou informovať, že od 01.02.2024 je Gastroenterologická ambulancia opäť otvorená.

  Ambulancia sa nachádza na prízemí pavilónu B. Viac na stránke ambulancie

  Ambulancia vnútorného lekárstva (interná) – dočasne UZATVORENÁ

  Vážení pacienti a návštevníci nemocnice, informujeme Vás, že od 24.01.2024 je Ambulancia vnútorného lekárstva (interná) dočasne uzatvorená.

 • Chirurgické oddelenie – ZMENA NÁVŠTEVNÝCH HODÍN

  Vážení pacienti a návštevníci nemocnice, informujeme Vás, že od 1.2.2024 dochádza k ZMENE NÁVŠTEVNÝCH HODÍN NA CHIRURGICKOM ODDELENÍ a to nasledovne Pondelok – Nedeľa 15:00 – 17:00 hod.

 • OZNAM PRE DARCOV KRVI – OBJEDNAJTE SA ONLINE

  Vážení darcovia krvi, informujeme Vás, že na darovanie krvi sa môžete objednať už aj ONLINE cez rezervačný systém. ĎAKUJEME VÁM, že darujete svoj najvzácnejší dar. Umelá náhrada krvi neexistuje, jej jediným zdrojom ste vy.

  Rezervačný systém nájdete na adrese https://rezervacie.darcovskecentrum.sk/

 • Centrálne nahlasovanie podnetov ohľadom ukrajinských pacientov v sieti nemocníc Penta Hospitals

  Jednotlivé nemocnice Penta Hospitals na východnom Slovensku čelia čoraz vyššiemu počtu otázok ohľadom možného poskytovania zdravotnej starostlivosti ukrajinským pacientom. Odpovede v tomto momente nie sú známe, potrebné sú najprv rozhodnutia a koordinácia zo strany ministerstva zdravotníctva. Sieť Nemocníc Penta Hospitals Slovensko je však pripravená prijímať podnety týkajúce sa možnej zdravotnej starostlivosti a pomoci ukrajinským pacientom. Všetky požiadavky môžu pacientske alebo humanitárne organizácie smerovať jednotnému call centru na telefónne číslo 055 / 327 7777. To funguje v slovenskom jazyku počas pracovných dní. Informácie budú zaevidované a následne preposlané príslušným ministerstvám.

Vyhľadávanie ambulancií a oddelení nemocnica Humenné

Užitočné informácie

Nemocnica A. Leňa Humenné, a.s.
Akcionár
Penta Hospitals SK, a.s.
Predstavenstvo
Predseda predstavenstva MUDr. Radoslav Čuha, MBA, MPH
Podpredseda predstavenstva Ing. Tomáš Valaška
Člen predstavenstva MUDr. Igor Pramuk, MPH
Člen predstavenstva MUDr. Jaroslav Marčišin

Dozorná rada
Mgr. Ján Janovčík
MUDr. Patrik Miháľ
PhDr. Michal Babin
Miroslav Lukáč
MUDr. Michal Ivanko
Ing. Ľubomír Tóda, ACCA
MUDr. Mária Kmiťová
MUDr. Ľubomír Krivjanský

V areáli nemocnice pri pavilóne A sa nachádza kaplnka „Matky ustavičnej pomoci“,  slúžiaca pre   mobilných pacientov, ktorí sa môžu zúčastniť bohoslužieb Gréckokatolíckej aj Rímskokatolíckej cirkvi.

Informácie o čase bohoslužieb, prípadne iných duchovných službách je možné získať na webových stránkach jednotlivých cirkví, prípadne na výveskách pri kaplnkách.

Duchovná služba Gréckokatolíckej cirkvi
Kontakt: 0907 323 733,  057/7888 230

Duchovná služba Rímskokatolíckej cirkvi, farnosť Všetkých svätých, Brestovská 1 Humenné
Kontakt: 0902 228 711

 

Nemocnica nemá vo svojich priestoroch lekáreň. Klienti si môžu lieky vybrať resp. zakúpiť u externých prevádzkovateľoch blízko areálu nemocnice.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

Pôrodné izby

 • pôrodné sály sú v našej nemocnici minulosťou. Zriadením pôrodných izieb sa radíme k pôrodniciam novej generácie, kde vám ponúkame možnosť prežiť tie najkrajšie chvíle vášho života v príjemnom prostredí, ktoré je otvorené vašim predstavám a požiadavkám. Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našej nemocnice odniesli tie najpríjemnejšie spomienky
 • v troch priestranných a nadštandardne vybavených pôrodných izbách, prebieha celý pôrod od prvej pôrodnej fázy, až po záverečnú, popôrodnú fázu. Pôrodné izby poskytujú maximálny komfort, intimitu a rodinnú atmosféru, čo prispieva k bezproblémovému priebehu.

Podporujeme najnovšie trendy

na spríjemnenie prvej doby pôrodnej vám ponúkame:

 • MUZIKOTERAPIU – počúvanie hudby s možnosťou vlastného výberu
 • ARÓMOTERAPIU – využívanie vonných olejov na relaxáciu počas pôrodu formou arómolampy, vôňa podľa vlastného výberu
 • HYDROTERAPIU – teplá sprcha počas 1. pôrodnej fázy
 • FITLOPTU – kvôli masírovaniu bránky a na urýchlenie pôrodu
 • FITLOPTU „ARAŠID“ – pre výber polohy pri pôrode
 • ŽINENKU – k dispozícii pre mamičku na pôrodnej izbe pre výber polohy pri pôrode
 • PROCEDÚRU BYLINNEJ NÁPARKY – ide o jednoduchý, no veľmi účinný a podporný nástroj, ktorý pozostáva z byliniek s teplou vodou a špeciálne navrhnutej pohodlnej stoličky

Dobrá duša nablízku (sprevádzajúca osoba pri pôrode) 25 EUR – poistenkyne ZP Dôvera zdarma

Pán doktor na zavolanie (poplatok za výber pôrodníka) 150 EUR

Aby to bolelo čo najmenej (poplatok za epidurálnu analgéziu) 100 EUR

Použitie ENTONOXU pri pôrode (inhalačná zmes na tlmenie bolesti pri pôrode a pri ošetrení popôrodných poranení) 20 EUR

Moja druhá mama (poplatok za výber pôrodnej asistentky) 100 EUR

 

Pripravte sa na pôrod do najmenších detailov – Kurz predpôrodnej prípravy

v našej pôrodnici Humenné vám ponúkame psychofyzickú prípravu na pôrod, aby sme vás na tento nádherný okamih príchodu vášho bábätka čo najlepšie pripravili. Tímy gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia vás prevedú rôznymi témami tak, aby ste boli psychicky pozitívne naladené a v dobrej fyzickej kondícii pred blížiacim sa pôrodom.

Viac informácii nájdete na webstránke Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

 

Stomická poradňa (chirurgické oddelenie)

Stomická poradňa na ambulancii chirurgického oddelenia ponúka všetkým pacientom so stómiou komplexnú ošetrovateľskú starostlivosť po operácii a následne aj poradenstvo každú stredu v mesiaci na chirurgickej ambulancii od 13-15 hod. V prípade potreby zabezpečí aj telefonické konzultácie, kontakt na stomickú sestru dostane každý pacient pri prepustení z nemocnice. Pacienti hospitalizovaní u nás majú možnosť si prakticky nacvičiť postupy pri udržiavaní, ale aj pri zvyšovaní sebestačnosti v oblasti starostlivosti o stómiu. Skúsený odborný personál im poskytne dostatok teoretických i praktických informácií v súvislosti s výberom vhodnej stomickej pomôcky a prípravkov na ošetrovanie stómie, v prípade komplikácií/alergie zabezpečí výmenu stomickej pomôcky. Postupne stomici alebo ich rodinní príslušníci zvládnu ošetrovanie stómie sami. Pokiaľ sa naučia vymieňať podložky a vrecká i členovia ich rodiny, stomici sa cítia bezpečnejšie. Pacient získa informácie a rady v súvislosti s výživou a v prípade potreby sestra odporučí prípadné konzultácie s psychológom, sociálnym pracovníkom, fyzioterapeutom.
Hlavným poslaním stoma-poradne je pomáhať zdravotne ťažko postihnutým klientom pri prekonávaní dôsledkov postihnutia, zmenšovať ich telesné a duševné utrpenie, pomáhať im pri začleňovaní sa do rodinného, pracovného a spoločenského života.

 

Endoskopické vyšetrenie v celkovej anestézii – kolonoskopia

Kolonoskopia je vyšetrenie, kedy sa ohybný prístroj – kolonoskop zavádza cez konečník a postupuje cez hrubé črevo až do jeho začiatočnej časti alebo až po koncovú časť tenkého čreva. Umožňuje lekárovi vyšetriť a posúdiť stav sliznice hrubého čreva. Má význam pri diagnostike rôznych ochorení hrubého čreva- zápal sliznice, vredy, krvácanie, polypy, divertikuly, nádory. Má však hlavne význam  pri vyhľadávaní skorých príznakov rakoviny hrubého čreva a konečníka. Pre určitú časť pacientov je toto vyšetrenie veľmi nepríjemné, bolestivé, preto je možné na žiadosť pacienta vykonanie kolonoskopie v  krátkodobej celkovej anestézii. Vyšetrenie realizuje skúsený gastroenterológ v spolupráci a anesteziológom. V Nemocnici A. Leňa Humenné je kolonoskopia v celkovej anestézii možná. V prípade záujmu môžete kontaktovať endoskopické pracovisko – gastroenterologickú ambulanciu na tel. čísle: 057 7706 259
Cena: 360, EUR (v prípade samoplatcov)

Oddelenie: NEUROLOGICKÉ ODDELENIE
Popis izby: jednolôžková izba, s TV, chladničkou, varnou kanvicou, mikrovlnkou. Kúpeľňa a WC spoločné so susednou 2 posteľovou izbou
Cena izby za deň: 8,- eur
Zľava pre poistencov ZP Dôvera: žiadna
Možnosť ubytovania sprevádzajúcej osoby: Áno (cena v zmysle platného cenníka a ak to dovolí prevádzka oddelenia)
Oddelenie: ODDELENIE DLHODOBO CHORÝCH (6. poschodie – 2 nadštandardné izby zriadené s podporou ZP Dôvera)
Popis izby: jednoposteľová izba so samostatným sociálnym zariadením, polohovateľná posteľ, nočný stolík, šatníková skriňa, jedálenský stôl, 2 stoličky, chladnička, rýchlovarná konvica, televízor s diaľkovým ovládaním, rádio, tácka s pohármi.
Cena izby za deň pre poistencov ZP UNION a VšZP: 20EUR
Cena izby za deň pre poistencov ZP Dôvera: 10EUR
Možnosť ubytovania sprevádzajúcej osoby: Áno (cena v zmysle platného cenníka a ak to dovolí prevádzka oddelenia)
Oddelenie: CHIRURGICKÉ ODDELENIE (prízemie)
Popis izby: televízor s diaľkovým ovládaním, rýchlovarná kanvica,  tácka, poháre, obraz, skriňa, komoda, jedálenský stôl, stoličky, polohovateľná posteľ, nočný stolík, kreslo, chladnička,  servírovací stolík,  vešiak na stenu, odpadkový kôš, schodík  ku posteli, infúzny stojan
Cena izby za deň: 20 EUR
Možnosť ubytovania sprevádzajúcej osoby: Áno (cena v zmysle platného cenníka a ak to dovolí prevádzka oddelenia)
Oddelenie: CHIRURGICKÉ ODDELENIE
(1. poschodie nadšt. izba  – zariadená s podporou ZP Dôvera)
Popis izby: televízor s diaľkovým ovládaním, rýchlovarná kanvica,  tácka, poháre, obraz, kvety  skriňa, komoda, jedálenský stôl, stoličky, polohovateľná posteľ, nočný stolík, kreslo, chladnička,  servírovací stolík,  vešiak na stenu, odpadkový kôš, schodík  ku posteli, infúzny stojan
Cena izby za deň pre poistencov ZP UNION a VšZP: 20EUR
Cena izby za deň pre poistencov ZP Dôvera: 10EUR
Možnosť ubytovania sprevádzajúcej osoby: Áno (cena v zmysle platného cenníka a ak to dovolí prevádzka oddelenia)
Oddelenie: CHIRURGICKÉ ODDELENIE (2. poschodie)
Popis izby: televízor s diaľkovým ovládaním, rýchlovarná kanvica,  tácka, poháre, obraz, skriňa, komoda, jedálenský stôl, stoličky, polohovateľná posteľ, nočný stolík, kreslo, chladnička,  servírovací stolík,  vešiak na stenu, odpadkový kôš, schodík  ku posteli, infúzny stojan
Cena izby za deň: 20 EUR
Možnosť ubytovania sprevádzajúcej osoby: Áno (cena v zmysle platného cenníka)
Oddelenie: DETSKÉ ODDELENIE 
Izba č. 9: moderný nábytok vo svetlých farbách, 1 x lôžko pre dospelú osobu, 1 x detská postieľka, detská vanička, dojčenecká váha, televízor, chladnička, rychlovarná konvica na izbe, sociálne zariadenie spoločné s vedľajšou izbou
Ceny izby za deň: 8€
Zľava pre poistencov ZP Dôvera: žiadna
Izba č. 3 (zariadená s podporou ZP Dôvera)nábytok vo svetlých farbách, 1 x lôžko pre dospelú osobu, 1 x detská postieľka, kreslo, dojčenecká váha, televízor, chladnička, rychlovarná konvica na izbe, samostatné sociálne zariadenie.
Cena izby za deň pre poistencov ZP UNION a VšZP: 20EUR
Cena izby za deň pre poistencov ZP Dôvera: 10EUR
Možnosť ubytovania sprevádzajúcej osoby: Áno (cena v zmysle platného cenníka a ak to dovolí prevádzka oddelenia)
Oddelenie: INTERNÉ ODDELENIE (3.poschodie)
Popis izby: 1 posteľ, nočný stolík, TV, chladnička, telefón, rýchlovarná konvica, kreslo, hygienické zariadenie (izba je po rekonštrukcii)
Cena izby za deň pre poistencov ZP UNION a VšZP: 20EUR
Cena izby za deň pre poistencov ZP Dôvera: 10EUR
Možnosť ubytovania sprevádzajúcej osoby: Áno (cena v zmysle platného cenníka a ak to dovolí prevádzka oddelenia)
Oddelenie: GYNEKOLOGICKO-PORODNÍCKE ODDELENIE
Gynekológia:
Dvojlôžková izba (nadšt. izba zariadená s podporou ZP Dôvera)
Cena izby za deň pre poistencov ZP Dôvera“- 5,-€, pre iné poisťovne -10,-€
Popis izby: TV, rýchlovarná kanvica, chladnička, kreslo, stôl, stolička, samostatné  sociálne zariadenie
Pôrodnica:
Jednolôžková izba (nadšt. izba zariadená s podporou ZP Dôvera)
Cena izby za deň pre poistencov „Dôvera“- 10,-€, pre iné poisťovne -20,-€
Popis izby: TV, rýchlovarná kanvica, chladnička, kreslo, stôl, stolička, samostatné  sociálne zariadenie, prebaľovací pult, postieľka pre novorodenca
Jednolôžková izba
Cena izby za deň -16 ,- €
Popis izby: TV, rýchlovarná kanvica, chladnička, pohovka, stôl, stolička, postieľka pre novorodenca, spoločné  sociálne zariadenie a prebaľovací pult s druhou izbou na bunke
Dvojlôžková izba
Cena izby za deň – 8 ,- €
Popis izby: TV, rýchlovarná kanvica, chladnička, kreslo, stôl, stoličky, postieľky pre novorodencov,  samostatné  sociálne zariadenie
Možnosť ubytovania sprevádzajúcej osoby: Áno (cena v zmysle platného cenníka a ak to dovolí prevádzka oddelenia)

V pavilóne E (bývalá budova LDCH) na prízemí sa nachádza bufet prevádzkovaný externým prevádzkovateľom.
Pri pavilóne A (starý vchod do nemocnice) sa nachádza bufet prevádzkovaný externým prevádzkovateľom.

 

Nemocnica Humenné ponúka možnosť stravovania aj pre externých stravníkov – menu v hodnote 3,80 €. Stravu si je možné objednať počas obeda každý pracovný deň v čase od 11:30 – 14:00 hod. priamo v jedálni. Stravník si musí zakúpiť kartu s kreditom na recepcii nemocnice (prízemie pavilónu E – bývalá budova LDCH).

Pri prijatí na hospitalizáciu si, prosím, prineste:

 • občiansky preukaz
 • preukaz poistenca
 • veci osobnej potreby (prezúvky, pyžamo, župan), základné hygienické potreby
 • výpis zo zdravotnej dokumentácie súvisiaci s hospitalizáciou
 • lieky, ktoré pravidelne užívate

Do pôrodnice vám odporúčame priniesť si:

 • preukaz pre tehotné
 • preukaz o zdravotnom poistení
 • občiansky preukaz
 • 1x kópiu sobášneho listu
 • 1x kópiu zápisnice o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov (ak nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo – vydáva matrika v mieste bydliska)
 • výsledky špeciálnych vyšetrení v gravidite alebo v minulosti

Všetky ďalšie potrebné informácie pre mamičku a bábätko nájdete v „ZOZNAM VECÍ DO PÔRODNICE

 

Odporúčame pacientom nebrať so sebou na hospitalizáciu väčší obnos peňazí, cenné veci a šperky.

Našou snahou je poskytnúť bezpečnú starostlivosť a ochranu zdravia pacientov vrátane ochrany zdravia zdravotníckeho personálu. Len dodržaním týchto zásad môžeme zaručiť ochranu zdravia vás, vašich blízkych a zdravotníckeho personálu. Záleží na Vás.

Viac info v brožúre.

 • v areáli nemocnice je dostatočný počet parkovacích miest
 • parkovanie je spoplatnené
 • prvých 15 minút  je bezplatných
 • následne za každú začatú polhodinu je cena 0,50€
 • čas na odchod po zaplatení je 15 minút

Oslobodenie od poplatku za vstup do areálu:

 1. držitelia preukazu ZŤP
 2. držitelia preukazu darcu krvi v deň darovania
 3. zásobovanie prevádzok nemocnice (okrem dealerov)
 4. držitelia Janského plakety, držitelia Kňazovického plakety

Verejná krajinská nemocnica v Humennom začala svoju činnosť v roku 1885 s kapacitou 60 lôžok. Do roku 1912 sa v tejto nemocnici liečili iba niektoré interné choroby, pretože primárom nemocnice bol internista. Od roku 1918 do roku 1938 bol primárom nemocnice chirurg MUDr. Gejza Hazay, ktorý poskytoval všeobecnú chirurgickú starostlivosť.
V roku 1940 bola v Humennom postavená nová nemocnica s kapacitou 260 lôžok, v tej dobe jedna z najmodernejších v Európe. Bola postavená formou pavilónov. Pavilón číslo 1 infekčný, číslo 2 chirurgicko- pôrodnícko- gynekologický a pavilón číslo 3 dermato-venerologický. Svojmu pôvodnému účelu slúžili iba pavilón č. 1 a 2. V pavilóne číslo 3 ihneď od zahájenia prevádzky bolo umiestnené interné oddelenie. Detské oddelenie pôvodne nebolo plánované a zriadilo sa v byte pre riaditeľa v areáli nemocnice (terajšie ORL oddelenie). Prvým riaditeľom sa stal Andrej Timko – primár pôrodníckeho oddelenia. Prvá sanitka sa objavila až v roku 1942.
Hneď po oslobodení bolo potrebné sústrediť pozornosť na potlačenie epidémií, prednostne sa poskytovala starostlivosť navrátilcom z nacistických väzníc a koncentračných táborov, bolo potrebné zabezpečiť zdravotnícku službu v pohraničí, zvýšenú starostlivosť o deti ohrozené na zdraví dôsledkom vojnového obdobia. Ďalšou dôležitou úlohou bolo doplnenie počtu lekárskych kádrov, ktorých počet poklesol počas vojny o tretinu.
Od 1.4.1946 bol primárom chirurgického oddelenia MUDr.Andrej Leňo, podľa ktorého bola v roku 2000 humenská nemocnica pomenovaná.
V roku 1950 bol daný do prevádzky novopostavený provizórny pavilón (akcia UNRRA) pre liečenie tuberkulózne chorých. V roku 1951-52 sa zriadilo ORL oddelenie v adaptovanom byte riaditeľa a detské oddelenie sa premiestnilo do infekčného pavilónu. Začiatkom roku 1957 bolo zriadené nervové oddelenie a osamostatnilo sa infekčné oddelenie.
V roku 1960 pribudlo kožné oddelenie. V roku 1959-1963 bola postavená nemocnica I. typu v Snine. V rokoch 1961-1967 bol dokončený Odborný liečebný ústav pre tuberkulózu a choroby pľúcne Podskalka.
V 60 a 70-tych rokoch pokračovala dostavba jednotlivých oddelení nemocnice v Humennom, ktorej pôvodné objekty už nestačili narastajúcim potrebám modernej ústavnej starostlivosti. Išlo o prístavbu chirurgického a ženského oddelenia, prístavbu ORL oddelenia, prístavbou detského oddelenia.
Ambulantné služby v Humennom boli zabezpečované v Robotníckej sociálnej poisťovni, vybudovanej v roku 1931. V tejto budove boli okrem zdravotníckych prevádzok aj mestské kúpele a bytové priestory. S rozvojom liečebno-preventívnej starostlivosti a dobudovaním NsP II. typu boli v týchto priestoroch umiestňované nové odbory. Veľmi skoro sa ukázalo, že ani tieto priestory nezodpovedajú rastúcim požiadavkám. Od 60-tych rokov sa stala naliehavá potreba výstavby novej polikliniky. V 50 a 60- tych rokoch sa postupne rozširovala sieť obvodných zdravotných stredísk v okrese. V roku 1975 sa z bývalej budovy OV KSS vytvorili priestory pre rozšírenie polikliniky.
V roku 1988 bola dokončená a odovzdaná do prevádzky budova novej polikliniky II. typu, ktorá zastrešovala ambulancie prvého kontaktu (okrem detských lekárov, ktorí naďalej pôsobili v priestoroch starej polikliniky v centre mesta), stomatologické a odborné ambulancie, laboratórne pracoviská (biochémia, mikrobiológia, RDG, rehabilitácia) a lekáreň.
HISTÓRIA HUMENSKEJ NEMOCNICE OD ROKU 1989
Štrajkový výbor usporiadal stretnutie zdravotníckych pracovníkov v NsP Humenné pred novou poliklinikou ohľadom politických zmien v našom štáte. Od 18.11.1989 sa uskutočnili viaceré zasadnutia VPN i mítingy, ktoré boli cielené na nespokojnosť, kritiku a nedôveru vedeniu OÚNZ a ZV ROH. Keďže mnohé nedostatky boli doložené faktami, udiali sa zmeny vedenia OÚNZ, a to MUDr. Ján Gajdoš sa stal riaditeľom OÚNZ a Helena Rišková vedúcou sestrou. Zmeny nastali aj v ostatných vedúcich funkciách.
1.7.1991 sa z OÚNZ Humenné stali 3 právne subjekty: NsP Humenné, NsP Snina a NsP Medzilaborce.
12.11.1991 bola otvorená a odovzdaná do užívania novostavba Liečebne pre dlhodobo chorých, ktorej primárkou sa stala MUDr. Angela Bilšáková a vrchnou sestrou Kvetoslava Morochovičová.
V roku 1992 bolo otvorené dialyzačné pracovisko.
24.7.1993 bola v NsP Humenné slávnostne posvätená Kaplnka Matky ustavičnej pomoci. Vysvätil ju mons. Alojz Tkáč, biskup košickej diecézy. Mala by slúžiť zamestnancom aj pacientom hospitalizovaným v nemocnici.
1.11.1993 vzniklo samostatné pracovisko novorodenecké oddelenie JIRS (úsek patologických novorodencov) a primárkou sa stala MUDr. Mária Vasilová, vrchnou sestrou Otília Horňáková.
V roku 1994 začali odchádzať lekári do súkromnej praxe. Odštátnili sa všetky lekárne mimo nemocničnej. Udialo sa dosť zmien na vedúcich funkciách.
1.10.1995 bola otvorená plazmaferéza pri OTHO NsP Humenné
1.4.1996 bol slávnostne odovzdaný do prevádzky mamograf pre rtg oddelenie.
V OLÚ Podskalka sa uskutočňovali rekonštrukčné práce pre otvorenie Centra pre liečbu drogových závislostí, ktoré bolo slávnostne otvorené 10.1.1997. Vedúcou lekárkou sa stala MUDr. Jana Krokerová a vrchnou sestrou Alena Karnajová
1.4.1997 bolo otvorené onkologické oddelenie vedené primárkou MUDr. Evou Juskaničovou a vrchnou sestrou Kamilou Karcabovou.
12.12.1997 bolo slávnostne odovzdané do užívania nové Anesteziologicko- resuscitačné oddelenie na čele s MUDr. Michalom Džopkom a vrchnou sestrou Máriou Darjaninovou.
7.5.1998 bolo otvorené gynekologicko-pôrodnícke oddelenie a šestonedelie v novej budove chirurgického pavilónu na 1. poschodí.
Bol zakúpený negatoskop, prístroj na diagnostikovanie chorôb, vďaka neinvestičnému fondu Únie žien, Rodiny a žien za 200 000 Sk.
Návrh transformačných krokov na roky 1999-2002 v rezorte zdravotníctva, ktorý schválila vláda SR, predpokladal reštrukturalizáciu celého systému a ďalšie zásadné zmeny. Jedným z prijatých opatrení, ktoré sa dotkli aj NsP Humenné, bolo znižovanie počtu lôžok.
9.2.2000 boli určené nasledovné kroky:

 • redukovať a reprofilizovať posteľný fond v členení kožné oddelenie 25 postelí na oddelenie typu LDCH
 • redukovať ORL odd. o 5 postelí, novorodenecké o 7 a infekčné o 5 postelí
 • redukovať 50 postelí Odborného liečebného ústavu tuberkulózy a pľúcnych ochorení Podskalka

10.decembra 2000 uplynulo 60 rokov od otvorenia Nemocnice v Humennom. Práve pri tejto príležitosti bola zverejnená anketa, na základe ktorej bolo určené meno významnej osobnosti, ktorá už nie je medzi nami a znamenala pre humenské zdravotníctvo prínos v odbornom i človečenskom ponímaní. Medzi zdravotníkmi i laickou verejnosťou najviac hlasov získal: MUDr. Andrej Leňo. Na slávnostnom stretnutí, ktorého sa zúčastnila aj rodina doktora Leňa, bola nemocnica premenovaná na Nemocnicu s poliklinikou Andreja Leňa v Humennom.
V roku 2001 humenská nemocnica má vďaka darcom nový prístroj – ultrasonografický prístroj s farebným zobrazením na oddelenie patologických novorodencov v hodnote 3,5 mil. Sk. Bude slúžiť aj pre gynekologické a pôrodnícke oddelenie. Slúži na vyšetrenie tehotných žien a vývoj plodu počas tehotenstva.
1.11.2002 bolo odštátnenie Fyziatricko- rehabilitačného oddelenia a Hemodialyzačné stredisko.
31.12.2002 prechádza Detská poliklinika pod správu mesta.
Od 1.1.2003 prechádza nemocnica delimitáciou pod správu VÚC Prešov.
10.7.2003 bolo zriadené Centrum paliatívnej starostlivosti na 1. poschodí budovy LDCH.
V septembri 2003 Svätý Otec Ján Pavol II v bratislavskej Petržalke vyhlásil sestru Zdenku za blahoslavenú a vyzval nás, aby sme si brali vzor z jej nádhernej duše, ktorá vynikala nevšednou láskou, obetavou službou chorým. Sestra Zdenka Cecília Schelingová pracovala aj v humenskej nemocnici v r. 1941-1942 ako ošetrovateľka.
1.1.2004 bolo zrušené PDS (Preventívno-diagnostické stredisko), svoju činnosti zahájili COS (centrálne operačné sály). Zariadenie opatrovateľskej starostlivosti prechádza pod M.V. Medicínske centrum, n.o. Milan Vahovič
1.5.2004 dochádza k odštátneniu dopravnej zdravotnej služby na firmy J.P. Sanicar a Bios
Od 1.7.2004 dochádza k reprofilizácii lôžok v odbore chirurgia na lôžka v odbore úrazová chirurgia – traumatológia (chirurgia 45 lôžok, traumatológia 15 lôžok)
1.9.2004 bol dokončený kompletný presun OLÚ tuberkulózy z priestorov Podskalky do súčasných priestorov infekčného oddelenia a časti priestorov neurologického oddelenia – 3. poschodie, dochádza k zmene štatútu OLÚTaPCH Podskalka na Oddelenie pneumológie a ftizeológie.
10.12.2004 bolo odovzdané do užívania chirurgické oddelenie- ambulantná časť.
1.5.2005 bolo odštátnené PAO (Patologicko-anatomického oddelenia)
Od 1.4.2006 prevzala RLP (rýchlu lekársku pomoc) firma Slovenská záchranná, a.s. neskôr Falck, čo znamená odchod časti zamestnancov z anesteziologického oddelenia, vrátane jej primára MUDr. Michala Džopka. Novým primárom sa stáva MUDr. Milan Dančik.
27.6.2006 odsúhlasili poslanci PSK vznik akciovej spoločnosti Spoločné zdravotníctvo, ktorá bude spravovať NsP Humenné a NsP Svidník. V a.s. S
1.11.2006 došlo k transformácii NsP A. Leňa na Nemocnicu Andreja Leňa Humenné, n.o.
13.10.2007 v areáli nemocnice slávnostne odhalil a posvätil pamätnú tabuľu sestry Zdenky Schelingovej arcibiskup Alojz Tkáč, metropolita Košickej arcidiecézy. Na slávnosti sa zúčastnili predstavitelia KVPS, duchovní otcovia, Milosrdné sestry Svätého kríža a ďalší pozvaní hostia.
Od decembra 2007 po dobu 12 mesiacov sa realizoval projekt Európskeho sociálneho fondu „Vzdelávanie – celoživotný proces“, ktorého úlohou bolo zvýšiť vzdelanostnú úroveň zamestnancov Nemocnice A. Leňa Humenné, prostredníctvom vzdelávania manažmentu v oblasti riadenia ľudských zdrojov, vzdelávania zdravotníckych pracovníkov v oblasti informačných a komunikačných technológií a vzdelávania zamestnancov zameraného na podporu adaptability zamestnancov v transformujúcich sa podmienkach zdravotníctva.
1.6.2008 začali na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny používať špičkovú ventilačnú techniku (investícia za takmer 3 mil. Sk). Ventilačná technika je neoddeliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou zdravotnej techniky. Niektoré rizikové stavy pacientov, ale i samotné operačné zákroky, si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu pacienta.
Náklady na kúpu lampy do CT prístroja a mamografu činili 4,3 mil. Sk. K zníženiu tepelných strát a zvýšeniu tepelného komfortu prispela výmena okien a dverí na niektorých pavilónoch v hodnote 1,1 mil. Sk. Investície do prístrojovej techniky a energetického systému presiahli hodnotu 38 mil. Sk
30.10.2008 sa konala vedecká schôdza lekárov k nedožitým stým narodeninám Andreja Leňa
12.2008 – nemocnica zakúpila nové akumulátorové vozidlo MELEX a pre HTO špičkový hematologický analyzátor Coulter.
17.2.2009 nemocnica rozšírila svoje služby o poskytovanie novej liečebnej metódy, o Ozónoterapiu.
22.12.2009 sa interné oddelenie presťahovalo zo starej budovy do opravených priestorov v pavilóne LDCH na 1. a 3. poschodí.
6.10.2010 uviedla nemocnica do prevádzky nový CT prístroj, ktorý je nenahraditeľný pri diagnostike a liečbe mnohých ochorení. Prístroj prinesie výrazné skvalitnenie poskytovaných služieb pacientom nemocnice, rovnako, ako lekárom umožní komplexnú CT diagnostiku celého tela.
V roku 2011 sa Nemocnica A. Leňa Humenné, n.o. začlenila do siete nemocníc Svet zdravia, ktorej prevádzkovateľom je spoločnosť Svet zdravia, a.s. – patriaca do portfólia finančnej skupiny PENTA a dňa 28.8.2013 sa zakladateľom stáva Prešovské zdravotníctvo, a.s., Nemocničná 7, 066 01 Humenné.
Dňa 1.4.2014 dochádza k zrušeniu Ambulancie  všeobecného lekárstva v  Medzilaborciach a Pneumo-ftizeologickej ambulancie v Medzilaborciach – prechod do privátnej sféry.
Dňa 1.7.2014 dochádza k zmene právnej formy organizácie z neziskovej organizácie na akciovú spoločnosť , pričom došlo k prevzatiu činností v celom rozsahu z neziskovej organizácie na akciovú spoločnosť, vrátane prechodu všetkých pracovno-právnych vzťahov.

Informácie pre pacienta

Transparentná nemocnica

Vedenie nemocnice

 • MUDr. Jaroslav Marčišin

  Riaditeľ nemocnice

 • MUDr. Stanislav Saladiak

  Námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť

 • Mgr. Lenka Mrázová

  Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť

Poďakovania

 • V mesiaci august bol na Vašom chirurgickom oddelení operovaný náš 9-ročný syn Dávid, mal komplikovanú zlomeninu ruky. Na oddelení sme sa stretli s ústretovosťou celého operačného tímu, personál sestričiek mal úsmev na tvári a doktori a doktorky mali skvelý prístup. Chceme poďakovať z celého srdca najmä primárovi urgentného príjmu, pánovi MUDr. Viliamovi Dioszegimu za odborný, empatický, vľúdny, priateľský a skvelý prístup, za nezištnú ochotu, za starostliv…

  V mesiaci august bol na Vašom chirurgickom oddelení operovaný náš 9-ročný syn Dávid, mal komplikovanú zlomeninu ruky. Na oddelení sme sa stretli s ústretovosťou celého operačného tímu, personál sestričiek mal úsmev na tvári a doktori a doktorky mali skvelý prístup. Chceme poďakovať z celého srdca najmä primárovi urgentného príjmu, pánovi MUDr. Viliamovi Dioszegimu za odborný, empatický, vľúdny, priateľský a skvelý prístup, za nezištnú ochotu, za starostlivosť a milé povzbudivé slová. Prácu, ktorú robí, robí s láskou, čo je úžasné. Sme radi, že vďaka nemu a jeho kolegom to syn zvládol a je v poriadku. Prajeme všetkým pevné nervy a veľa energie a síl pri práci. Ešte raz ďakujeme.

  S pozdravom

  Mária Šulovská

 • Týmto chcem veľmi pekne poďakovať pani doktorke MUDr. Hulíkovej, že sa o mňa starala počas mojej hospitalizácie v termíne od 08.11.2022 do 14.11.2022 na internom oddelení. Aj napriek tomu, že ma lekárka nepoznala, bola veľmi ochotná a milá. Už pri príjme o mňa prejavila empatický záujem, okamžite konzultovala môj zdravotný stav s MUDr. Drabom v Michalovciach a spoločne mi tak pomohli. Ešte raz veľmi pekne ďakujem! S pozdravom Anna Lovecká …

  Týmto chcem veľmi pekne poďakovať pani doktorke MUDr. Hulíkovej, že sa o mňa starala počas mojej hospitalizácie v termíne od 08.11.2022 do 14.11.2022 na internom oddelení. Aj napriek tomu, že ma lekárka nepoznala, bola veľmi ochotná a milá. Už pri príjme o mňa prejavila empatický záujem, okamžite konzultovala môj zdravotný stav s MUDr. Drabom v Michalovciach a spoločne mi tak pomohli. Ešte raz veľmi pekne ďakujem!

  S pozdravom

  Anna Lovecká

 • Vážené vedenie nemocnice, chcela by som vysloviť úprimné poďakovanie personálu Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Veľmi pekne ďakujem pánovi primárovi MUDr. Hamadejovi a vrchnej sestre Mgr. Šuľákovej za vysoko profesionálny, no zároveň ľudský prístup. Na tomto oddelení som bola pred časom operovaná, a vďaka ústretovosti, ľudskosti a profesionalite personálu som ani nemala pocit, že som hospitalizovaná. Pán primár spoločne s vrchnou sestrou mi poskytli všetk…

  Vážené vedenie nemocnice,

  chcela by som vysloviť úprimné poďakovanie personálu Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

  Veľmi pekne ďakujem pánovi primárovi MUDr. Hamadejovi a vrchnej sestre Mgr. Šuľákovej za vysoko profesionálny, no zároveň ľudský prístup.

  Na tomto oddelení som bola pred časom operovaná, a vďaka ústretovosti, ľudskosti a profesionalite personálu som ani nemala pocit, že som hospitalizovaná. Pán primár spoločne s vrchnou sestrou mi poskytli všetky potrebné informácie k mojej hospitalizácii a zdravotnému stavu. Z priebehu hospitalizácie aj zo starostlivosti, ktorá mi bola poskytnutá som bola príjemne prekvapená.

  Ešte raz ďakujem pánovi primárovi a vrchnej sestre za starostlivosť nie len počas hospitalizácie ale aj  pri mojom prepustení.

  Myslím si, že takýto prístup primára, sestier a personálu tohto oddelenia by mal byť príkladom pre iných zdravotníkov.

  S pozdravom

  Jana Bukajová

   

 • Dobrý deň, chcel by som sa týmto spôsobom veľmi poďakovať môjmu ošetrujúcemu lekárovi MUDr. Viliamovi Dioszegimu z oddelenia Chirurgie. Po mojej nehode na motorke sa ma na oddelení Chirurgie ujal a operoval mi zlomenú kľúčnu kosť. Rád by som vyzdvihol jeho starostlivosť a odbornosť a zároveň by som sa chcel aj poďakovať sestričkám a celému Chirurgickému oddeleniu v Humenskej nemocnici. Ďakujem. S pozdravom Peter Marcinov …

  Dobrý deň,

  chcel by som sa týmto spôsobom veľmi poďakovať môjmu ošetrujúcemu lekárovi MUDr. Viliamovi Dioszegimu z oddelenia Chirurgie. Po mojej nehode na motorke sa ma na oddelení Chirurgie ujal a operoval mi zlomenú kľúčnu kosť. Rád by som vyzdvihol jeho starostlivosť a odbornosť a zároveň by som sa chcel aj poďakovať sestričkám a celému Chirurgickému oddeleniu v Humenskej nemocnici.

  Ďakujem.

  S pozdravom
  Peter Marcinov

 • Dňa 21.6.2022 som podstúpil operáciu zlomenej kľúčnej kosti vo Vašej Nemocnici A. Leňa v Humennom. Touto cestou by som chcel vyjadriť veľké poďakovanie celému chirurgickému oddeleniu za príkladnú starostlivosť. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť veľmi ľudský a profesionálny prístup MUDr. Viliama Dioszegiho, ktorý sa ma ujal. Poskytol mi informácie o celom priebehu zákroku a následnom liečení, vďaka čomu som nemal najmenšie obavy a strach z operácie. To, že ma pri…

  Dňa 21.6.2022 som podstúpil operáciu zlomenej kľúčnej kosti vo Vašej Nemocnici A. Leňa v Humennom. Touto cestou by som chcel vyjadriť veľké poďakovanie celému chirurgickému oddeleniu za príkladnú starostlivosť.

  Osobitne by som chcel vyzdvihnúť veľmi ľudský a profesionálny prístup MUDr. Viliama Dioszegiho, ktorý sa ma ujal. Poskytol mi informácie o celom priebehu zákroku a následnom liečení, vďaka čomu som nemal najmenšie obavy a strach z operácie.

  To, že ma prišiel pozrieť a ošetriť nasledujúce ráno po operácii aj napriek náročnej nočnej službe na urgentnom príjme, ma iba utvrdilo v názore, že sa jedná o človeka na správnom mieste.
  Prial by som slovenskému zdravotníctvu čo najviac takýchto skvelých ľudí a odborníkov.

  S pozdravom
  Dušan Korba

 • Touto cestou by som sa chcel z celého srdca úprimne poďakovať a vyjadriť hlbokú úctu, obdiv a vďaku celému kolektívu na urgentnom príjme (lekári, sestričky) a hlavne na internom oddelení (bývalá budova LDCH, 3. poschodie) v Humennom pani primárke interného oddelenia MUDr. Dušane Žinčákovej, ošetrujúcej lekárke MUDr. Dominike Gardošovej, ošetrujúcemu lekárovi MUDr. Lukášovi Fickovi a v neposlednom rade všetkým sestričkám a celému personálu za perfektný príst…

  Touto cestou by som sa chcel z celého srdca úprimne poďakovať a vyjadriť hlbokú úctu, obdiv a vďaku celému kolektívu na urgentnom príjme (lekári, sestričky) a hlavne na internom oddelení (bývalá budova LDCH, 3. poschodie) v Humennom pani primárke interného oddelenia MUDr. Dušane Žinčákovej, ošetrujúcej lekárke MUDr. Dominike Gardošovej, ošetrujúcemu lekárovi MUDr. Lukášovi Fickovi a v neposlednom rade všetkým sestričkám a celému personálu za perfektný prístup, ľudskosť a dobrú náladu počas mojej hospitalizácie.
  Oceňujem starostlivosť celého kolektívu sestričiek a ostatných pracovníkov nemocnice.
  Sú to vzácni ľudia.

  ĎAKUJEM.

  S úctou
  Pavol Bačovčin

 • V dňoch 24.05.2022 – 07.06.2022 bola vo Vašej nemocnici prijatá na ODCH moja sestra Cecília Rohaľová ako pacientka hypertonička s bolesťami kolien a celkovou slabosťou. Ako jej sestra som v tejto súvislosti mala veľké obavy o jej zdravotný stav. Počas hospitalizácie som bola veľmi príjemne prekvapená pozitívnym, empatickým a ľudským postojom sociálnej pracovníčky Liany Kontrovej, s jej vysoko odborným a profesionálnym prístupom k pacientom počas celej doby…

  V dňoch 24.05.2022 – 07.06.2022 bola vo Vašej nemocnici prijatá na ODCH moja sestra Cecília Rohaľová ako pacientka hypertonička s bolesťami kolien a celkovou slabosťou.

  Ako jej sestra som v tejto súvislosti mala veľké obavy o jej zdravotný stav.

  Počas hospitalizácie som bola veľmi príjemne prekvapená pozitívnym, empatickým a ľudským postojom sociálnej pracovníčky Liany Kontrovej, s jej vysoko odborným a profesionálnym prístupom k pacientom počas celej doby hospitalizácie mojej sestry. Vyzdvihujem najmä ochotu pomôcť a aj vypočuť problémy, ktoré viedli k tomu aby moja sestra bola umiestnená v zariadení nakoľko nebývam v Humennom, a pre zlé rodinné vzťahy sme museli nájsť riešenie, s ktorým nám veľmi pomáhala menovaná sociálna pracovníčka, za čo jej veľká vďaka. Ďakujem aj personálu na oddelení ODCH pod vedením pani primárky MUDr. Bilšákovej a taktiež aj sestrám.

  Ešte raz chcem vysloviť veľké poďakovanie a želám Vašej nemocnici veľa úspechov v každodennej náročnej starostlivosti o pacientov.

  S úctou a pozdravom

  Eva Fedorová.

 • Zlé jazyky rozširujú, že dobrí ľudia neexistujú. Neviem prečo to rozprávajú, aký úžitok z toho majú? Ja na tie reči iný názor mám, lebo ja dobrých ľudí poznám. Sú to zdravotní pracovníci, na svoju prácu profíci. Sú to zdravotné sestry a veľmi dobrí lekári, ktorí sa o naše zdravie vždy veľmi dobre starali. V štyroch nemocniciach som bola a ich prácu som si dobre všímala. Hlavným cieľom ich práce bolo, aby sa naše zdravie zlepšovalo. Aj v ambulanc…

  Zlé jazyky rozširujú,
  že dobrí ľudia neexistujú.
  Neviem prečo to rozprávajú,
  aký úžitok z toho majú?

  Ja na tie reči iný názor mám,
  lebo ja dobrých ľudí poznám.
  Sú to zdravotní pracovníci,
  na svoju prácu profíci.

  Sú to zdravotné sestry
  a veľmi dobrí lekári,
  ktorí sa o naše zdravie
  vždy veľmi dobre starali.

  V štyroch nemocniciach som bola
  a ich prácu som si dobre všímala.
  Hlavným cieľom ich práce bolo,
  aby sa naše zdravie zlepšovalo.

  Aj v ambulanciach ma ošetrovali
  a aj tam sa ku mne pekne správali.
  Lieky užívať správne sa snažím,
  lebo ich prácu si veľmi vážim.

  Hlavne v tom vírusovom období
  veľmi ťažkú prácu majú,
  ale i napriek tomu všetkému
  pacientov nezanedbávajú.

  Nakoniec len toľko poviem,
  že im za ich ťažkú prácu
  veľmi pekne ďakujem.

  Helena Šatníková

 • Vážená námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Mgr. Lenka Mrázová, touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať všetkým sestrám a sanitárkam, ktoré sa starali o našu imobilnú mamku Máriu Chovancovú počas jej hospitalizácie na internom oddelení na 5. poschodí od 14.08.2021 do 17.08.2021. Ešte raz im vyslovujeme úprimnú vďaku za ich prácu a ich ochotný a láskavý prístup. S pozdravom, rodina Petrová. …

  Vážená námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Mgr. Lenka Mrázová,

  touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať všetkým sestrám a sanitárkam, ktoré sa starali o našu imobilnú mamku Máriu Chovancovú počas jej hospitalizácie na internom oddelení na 5. poschodí od 14.08.2021 do 17.08.2021.

  Ešte raz im vyslovujeme úprimnú vďaku za ich prácu a ich ochotný a láskavý prístup.

  S pozdravom, rodina Petrová.

 • Vážený pán riaditeľ, Vážená pani Primárka, Vážené pani lekárky a páni lekári, a Vážený zdravotný personál Nemocnice Svet Zdravia Humenné, dovoľte Nám, aby sme Vám touto cestou odovzdali naše úprimné poďakovanie za starostlivosť o nášho otca Romana W., ktorý bol začiatkom Mája 2021 hospitalizovaný na oddelení JIS – Svet Zdravia Humenné, a o dva týždne neskôr prevezený na Covidové Oddelenie – Svet Zdravia Humenné. Náš otec bol nanajvýš spokojný a…

  Vážený pán riaditeľ, Vážená pani Primárka, Vážené pani lekárky a páni lekári, a Vážený zdravotný personál Nemocnice Svet Zdravia Humenné,

  dovoľte Nám, aby sme Vám touto cestou odovzdali naše úprimné poďakovanie za starostlivosť o nášho otca Romana W., ktorý bol začiatkom Mája 2021 hospitalizovaný na oddelení JIS – Svet Zdravia Humenné, a o dva týždne neskôr prevezený na Covidové Oddelenie – Svet Zdravia Humenné.

  Náš otec bol nanajvýš spokojný a vďačný za profesionálny, ľudský, ochotný a milý prístup celého Vášho zdravotného personálu, ktorý vydal maximálne úsilie v boji o jeho život. Podľa jeho slov, ste boli pre neho jeho strážni anjeli, ktorí ho „vytiahli von z toho najhoršieho“…

  Tieto štyri najťažšie týždne v jeho živote, by náš otec bez Vašej pomoci určite neprežil, a my sme Vám za to sme nesmierne vďační. Kiežby bol prístup k pacientom na celom území Slovenska taký, ako vo Vašej Nemocnici. Jednoducho povedané, ste profesionáli, ktorí nasadzujú v tejto ťažkej pandemickej situácii vlastné životy a zdravie, v snahe pomôcť druhým.

  Naša úcta a veľké ĎAKUJEM patrí menovite pani primárke Mudr. Žinčákovej Dušane, MUDr. Ivaničkovej Ivane, MUDr. Križanovi Jozefovi, MUDr. Bučkovi Branislavovi, MUDr. Havrilovi Matejovi, MUDr. Šedovi Petrovi, MUDr. Dutkovi Branislavovi, MUDr. Ficovi Lukášovi a samozrejme aj všetkým zravotným sestrám a personálu Vašej Nemocnice.

  Želáme Vám veľa zdravia, radosti z práce, pokoja v rodine a pevne veríme, že sa čoskoro dostane aj Vám reálneho spoločenského ohodnotenia.

  S pozdravom

  rodina Winterová

 • Milí lekári, sestry, sanitári z Covid odd. Humenné. Ďakujeme, že i v tak prazvláštnom, ťažkom, psychicky i fyzicky vypätom čase, ste našej mamine, tete, a ostatným Covid- pozitívnym dokázali vytvoriť neskutočný pocit dôležitosti, láskavosti a dodať im toľko energie, že dokázali zabojovať s tak ťažkou chorobou. Či už sanitári, sestričky, lekári, všetci ste TOP, vážime si vašu prácu, sme vďační za každé povzbudzujúce slovo, pohladenie, potľapkanie, ús…

  Milí lekári, sestry, sanitári z Covid odd. Humenné.

  Ďakujeme, že i v tak prazvláštnom, ťažkom, psychicky i fyzicky vypätom čase, ste našej mamine, tete, a ostatným Covid- pozitívnym dokázali vytvoriť neskutočný pocit dôležitosti, láskavosti a dodať im toľko energie, že dokázali zabojovať s tak ťažkou chorobou. Či už sanitári, sestričky, lekári, všetci ste TOP, vážime si vašu prácu, sme vďační za každé povzbudzujúce slovo, pohladenie, potľapkanie, úsmev, vieme, že sami to máte mnohokrát ťažšie ako tí pacienti, a i napriek tomu, dokážete s pokorou a úsmevom odpovedať dookola na tie iste otázky. Vďaka vám sú naši najmilší a v túto dobu najzraniteľnejší v tých najlepších rukách.

  Ešte raz ďakujeme za neskutočnú starostlivosť ÚŽASNÉMU KOLEKTÍVU nemocnice Humenné, Covidove odd 1. a 6. poschodie.

  Fabryovci

 • Dobrý deň, touto cestou by som sa chcela poďakovať Covid oddeleniu na 6. poschodí. Ďakujem ošetrujúcim lekárom, sestričkám, zdravotníckym pracovníkom, a všetkým, ktorí sa podieľali na záchrane mojej a manželovej, keď sme ochoreli na COVID 19. Dnes sme tu už nemuseli byť, nebyť ich obetavosti, oddanosti a vytrvalosti. Máte našu úctu, rešpekt a obdiv. Myslíme na Vás, modlíme sa za Vás, držíme Vám palce a prajeme Vám veľa, veľa síl a zdravia vo Vašej dôležit…

  Dobrý deň,
  touto cestou by som sa chcela poďakovať Covid oddeleniu na 6. poschodí. Ďakujem ošetrujúcim lekárom, sestričkám, zdravotníckym pracovníkom, a všetkým, ktorí sa podieľali na záchrane mojej a manželovej, keď sme ochoreli na COVID 19. Dnes sme tu už nemuseli byť, nebyť ich obetavosti, oddanosti a vytrvalosti. Máte našu úctu, rešpekt a obdiv. Myslíme na Vás, modlíme sa za Vás, držíme Vám palce a prajeme Vám veľa, veľa síl a zdravia vo Vašej dôležitej práci.
  S pozdravom
  Vaši vďační pacienti
  Mária Žáková s manželom Jozefom

 • Dobrý deň,

  týmto by som chcela vyjadriť veľkú vďaku p. primárovi Hamadejovi, ošetrujúcim lekárkam aj zdravotným sestrám za ich milý prístup a starostlivosť počas mojej hospitalizácie od 18.02. do 23.02.2019 na gynekologickom oddelení NsP Humenné. Ďakujem Vám veľmi pekne a želám veľa pracovných aj osobných úspechov.

  S úctou, Eva Ondačová

 • Vážené vedenie Nemocnice Andreja Leňa v Humennom, Dovoľte nám touto cestou poďakovať zamestnancom chirurgického, interného oddelenia a JIS za profesionalitu a snahu pomôcť pri liečbe nášho otca Jozefa Račka, ktorý nás aj napriek vynaloženému úsiliu personálu spomínaných oddelení už opustil. Z médií je známe, že celková situácia v našom zdravotníctve nie je veľmi priaznivá. Po vlastných skúsenostiach vieme, že aj nemocnica v Humennom má svoje problém…

  Vážené vedenie Nemocnice Andreja Leňa v Humennom,

  Dovoľte nám touto cestou poďakovať zamestnancom chirurgického, interného oddelenia a JIS za profesionalitu a snahu pomôcť pri liečbe nášho otca Jozefa Račka, ktorý nás aj napriek vynaloženému úsiliu personálu spomínaných oddelení už opustil.

  Z médií je známe, že celková situácia v našom zdravotníctve nie je veľmi priaznivá. Po vlastných skúsenostiach vieme, že aj nemocnica v Humennom má svoje problémy  spôsobené nepostačujúcim personálnym a materiálno-technickým zabezpečením. Návštevy otca počas necelých dvoch mesiacov hospitalizácie nám to potvrdili. Napriek tomu sme sa denne stretávali s ochotou, empatiou a ústretovým prístupom zo strany väčšiny ošetrujúceho personálu.

  Zvlášť oceňujeme citlivú, trpezlivú a konštruktívnu komunikáciu primárky interného oddelenia MUDr. Dušany Žinčákovej a izbového lekára nášho otca MUDr. Michala Blahu. Vážime si ochotu aj popri ich pracovnej vyťaženosti každý deň poskytnúť informácie o zdravotnom stave nášho otca a schopnosť rýchlo reagovať na zmeny jeho zdravotného stavu vrátane zabezpečenia liečby. Ďakujeme aj zdravotnej sestre z  JIS  interného oddelenia Stanislave Greškovej za nadštandardnú starostlivosť pri opatere nášho otca.

  Priali by sme Vám ako vedeniu a nám ako budúcim pacientom viac takýchto  lekárov, zdravotných sestier a pomocného zdravotníckeho personálu pracujúcich na maximum, pre ktorých je pacient na prvom mieste a ktorí do svojho poslania pomáhať druhým vkladajú to najdôležitejšie – srdce.

  S pozdravom

  Mgr. Anna Hajníková
  PaedDr. Helena Olekšáková

 • Moje veľké ďakujem patrí primárke detského oddelenia MUDr. Tatiane Mackovej a celému tímu lekárov a sestričiek. V momente, keď som sa ocitla prvýkrát na detskom oddelení a stretla som sa s pani primárkou, bola veľmi ústretová. Nakoľko sa mojej dcére Lilianke odhalil nádor v nôžke, hneď nám vybavila hospitalizáciu v Košiciach na Detskej onkológii. Onkologická liečba si vyžaduje neustále sledovanie krvi, preto bola potrebná spolupráca s detským oddelením…

  Moje veľké ďakujem patrí primárke detského oddelenia MUDr. Tatiane Mackovej a celému tímu lekárov a sestričiek. V momente, keď som sa ocitla prvýkrát na detskom oddelení a stretla som sa s pani primárkou, bola veľmi ústretová. Nakoľko sa mojej dcére Lilianke odhalil nádor v nôžke, hneď nám vybavila hospitalizáciu v Košiciach na Detskej onkológii.

  Onkologická liečba si vyžaduje neustále sledovanie krvi, preto bola potrebná spolupráca s detským oddelením, ktorá bola perfektná. Kedykoľvek sme prišli, nikdy sme nemali problém s odberom krvi, potrebnými vyšetreniami a podaním transfúzií.

  Aj počas Vianoc, keď sa nám skomplikoval stav, pani primárka bola veľmi ústretová s podaním výživy na Detskom oddelení. Ušetrila nám cestu do Košíc.

  Ku koncu, keď nám padali krvné hodnoty dokonca zabezpečila podanie trombocytného koncentrátu aj transfúzie v Humennom, za čo sa chcem nesmierne poďakovať. Lilianka svoj boj s chorobou nezvládla, ale chcela byť doma, a to sa nám podarilo vďaka pani primárke MUDr. Mackovej. Ak by sa rozhodla nepodať transfúzie v Humennom museli by sme ísť do Košíc na Detskú onkológiu, a to by bolo veľmi komplikované zrealizovať.

  ĎAKUJEM

  Smolejová
  Mamka

 • Náš život bol a stále bude otvorenou kronikou, do ktorej aj keď jej časom zožltnú listy, píšeme si príbeh za príbehom. Každý z nich niečo vyjadruje a približuje, hlavne v spomienkach. Sú to príbehy smutné, ale aj veselšie, všetky majú však spoločného menovateľa a tým je život a láska k Pánu Bohu. Jednou z najvzácnejších hodnôt ľudského života je zdravie, ktoré sa nedá kúpiť ani ničím nahradiť. Toho sme si všetci navzájom vedomí. Nie vždy nám však…

  Náš život bol a stále bude otvorenou kronikou, do ktorej aj keď jej časom zožltnú listy, píšeme si príbeh za príbehom. Každý z nich niečo vyjadruje a približuje, hlavne v spomienkach. Sú to príbehy smutné, ale aj veselšie, všetky majú však spoločného menovateľa a tým je život a láska k Pánu Bohu.

  Jednou z najvzácnejších hodnôt ľudského života je zdravie, ktoré sa nedá kúpiť ani ničím nahradiť. Toho sme si všetci navzájom vedomí. Nie vždy nám však slúži tak, ako si predstavujeme. Vtedy hľadáme záchranu v zdravotníctve, a to u skúsených a na česť vzatých odborníkov, a tých je veľa. Mohla som sa o tom presvedčiť začiatkom mesiaca júna. Po úraze rôznych častí tela, hlavne hlavy, som sa odstala na liečenie a doliečenie na LDCH v Humennom. Úprimne povedané prekvapila ma tunajšia veľká starostlivosť lekárov a sestier, ale predovšetkým starostlivosť, ktorú mi venovali primárka MUDr. Angela Bilšáková a vedúca sestra Emilia Šteffeková.

  Im všetkým patrí moja srdečná vďaka za vzornú liečbu a starostlivosť. Máte zlaté ruky a dobré srdce.

  Vaša pacientka
  Helena Bertová

 • Pekný deň prajeme, od roku 2010 sa môj manžel Mikuláš Tarkulič lieči na diagnózu mnohopočetný myelóm na Hematologickej ambulancii v Humennom pod vedením pani primárky Aleny Rovňakovej. Chceli by sme sa spolu s manželom poďakovať pani primárke, ako aj celému personálu ambulancie za ich ľudsky prístup, podporu a opateru. Je nám zjavné, že tento prístup je nad rámec pracovných povinnosti a o to viac si vážime takýto prístup. Oceňujeme vedomosti a snahu pani primár…

  Pekný deň prajeme, od roku 2010 sa môj manžel Mikuláš Tarkulič lieči na diagnózu mnohopočetný myelóm na Hematologickej ambulancii v Humennom pod vedením pani primárky Aleny Rovňakovej.
  Chceli by sme sa spolu s manželom poďakovať pani primárke, ako aj celému personálu ambulancie za ich ľudsky prístup, podporu a opateru. Je nám zjavné, že tento prístup je nad rámec pracovných povinnosti a o to viac si vážime takýto prístup. Oceňujeme vedomosti a snahu pani primárky nás informovať o nových metódach a spôsoboch liečby, ktoré nám dávajú nádej, a to je veľká pomoc pri liečbe rakoviny ako to všetci vieme.

  Za všetko Vám veľmi pekne ďakujeme.

  S pozdravom
  Ružena Tarkuličová

 • Chtěla bych velmi pěkně poděkovat za vašu odbornú starostlivost, péči na vašem dětském oddělení. Za chod a pořádek tohto oddělení, pod vedením pani primárky Mackové, ale také hlavně za doktorky, doktori tu v HE. Naše velké láskyplné ďakujem patří doktorce Popovcové za naši Klárku, doktorce Lopatové za péči a důkladné vyšetření, ale také doktorce, která nás přijímala. Vím, ked slyšíte jméno Klárka Papačová na příjem máte strach… to a…

  Chtěla bych velmi pěkně poděkovat za vašu odbornú starostlivost, péči na vašem dětském oddělení. Za chod a pořádek tohto oddělení, pod vedením pani primárky Mackové, ale také hlavně za doktorky, doktori tu v HE. Naše velké láskyplné ďakujem patří doktorce Popovcové za naši Klárku, doktorce Lopatové za péči a důkladné vyšetření, ale také doktorce, která nás přijímala.

  Vím, ked slyšíte jméno Klárka Papačová na příjem máte strach… to aj já verte mi, ale Klárka je velká bojovníčka a díky vašemu rychlému konání je tu! A dnes se na vás muže smát, jak nám všem ukázala má tu být! Jsem ráda, že po čtyřech letech můžeme zustat tu v HE a spoznat vaše oddělení od doktorky-rů, sestřiček, sanitárky, upratovačky… všechny jsme jako jeden tím! Toho si cením, nech vám to vydrží- zásluhou paní primárky Mackové.  Jsem hrdá na vás, že na sebe neustále pracujete a jste tu pro nás! Těší mě, že mužů napsat, že tu v HE máme výborné doktorky, doktori…  díky kterým mohu klidne spát. Ked byl problém volala jsem aj o půlnoci, doktorka Popovcová nikdy neselhala je tu pro nás, vás… jako vy všichni ostatní. Držím vám palce… pokračujte ve své práci přeji vám vela pracovních úspěchu.

  My vás potřebujeme a ďakujeme za všetko

  S láskou Klárka a mamka

  P.S.: Velké ďakujem patří aj doktorce Rovňákové, tímto ji zdravíme.

 • Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať celému chirurgickému oddeleniu na čele s pánom primárom Robertom Doričkom za veľmi ľudský a ochotný prístup či už pri mojej hospitalizácii, resp. ambulantnej liečbe. Bolo pre mňa veľkou pomocou, že doktori či sestry oddelenia brali ohľad na špecifiká mojej zriedkavej choroby, a tak mi uľahčili celý priebeh liečby. Keďže nemôžem vymenovať všetkých, ktorí sa podieľali na zdravotnej starostlivosti o mňa, rád by som menovi…

  Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať celému chirurgickému oddeleniu na čele s pánom primárom Robertom Doričkom za veľmi ľudský a ochotný prístup či už pri mojej hospitalizácii, resp. ambulantnej liečbe. Bolo pre mňa veľkou pomocou, že doktori či sestry oddelenia brali ohľad na špecifiká mojej zriedkavej choroby, a tak mi uľahčili celý priebeh liečby. Keďže nemôžem vymenovať všetkých, ktorí sa podieľali na zdravotnej starostlivosti o mňa, rád by som menovite spomenul aspoň pána doktora Pavla Olacha a pani doktorku Ivanu Varchoľakovú, ktorí vykonávali operačný zákrok. Vďaka ich profesionalite a precíznosti operácia dopadla tak dobre, že i napriek mojej chorobe, pri ktorej sa rany celkovo hoja dosť ťažko, niekedy i pár mesiacov, sa mi rana po operácii zahojila do pár týždňov. Samozrejme, chcem sa poďakovať i zdravotníckemu personálu z iných oddelení, ktorí boli prítomní pri operačnom zákroku.

  S pozdravom

  Michal Kravec

 • Vážený pán riaditeľ, dovoľte, aby som vyjadril poďakovanie MUDr. Pavlovi Olachovi za profesionálny a dnes už málo vídaný ľudský prístup k pacientom. Minulý týždeň MUDr. Olach operoval pani Martu Kundrátovú s akútnym zápalom žlčníka. Pani Kundrátová i ja osobne vyjadrujeme našu vďaku MUDr. Olachovi, personálu na operačnom sále a v neposlednom rade i sestričkám chirurgického oddelenia za ich starostlivosť. O ľudskom prístupe MUDr. Olacha mi referovali aj iní…

  Vážený pán riaditeľ,
  dovoľte, aby som vyjadril poďakovanie MUDr. Pavlovi Olachovi za profesionálny a dnes už málo vídaný ľudský prístup k pacientom.
  Minulý týždeň MUDr. Olach operoval pani Martu Kundrátovú s akútnym zápalom žlčníka.

  Pani Kundrátová i ja osobne vyjadrujeme našu vďaku MUDr. Olachovi, personálu na operačnom sále a v neposlednom rade i sestričkám chirurgického oddelenia za ich starostlivosť.

  O ľudskom prístupe MUDr. Olacha mi referovali aj iní pacienti.

  Týmto vyjadrujem MUDr. Olachovi osobné uznanie a hlboké poďakovanie za jeho kvalitné operačné schopnosti a hodnotný vzťah k pacientom.

  S prianím príjemného dňa,
  Martin Kundrát

 • Touto cestou chceme poďakovať skvelému, profesionálnemu a empatickému lekárovi MUDr. Róbertovi Copkovi, ktorý ošetroval našu dcéru Editu Forgáčovú. Vďaka nemu opadával strach z Edity a postupne aj z nás príbuzných, nakoľko sme zažili takýto jeho skvelý prístup, ktorý nám pomáhal k tomu, aby sme sa strachu o ňu zbavovali. Pán MUDr. Copko odborne zrealizoval revíziu hryzných rán v oblasti tváre – výrazných hryzných rán v oblasti nosa, pravého líca, horn…

  Touto cestou chceme poďakovať skvelému, profesionálnemu a empatickému lekárovi MUDr. Róbertovi Copkovi, ktorý ošetroval našu dcéru Editu Forgáčovú.

  Vďaka nemu opadával strach z Edity a postupne aj z nás príbuzných, nakoľko sme zažili takýto jeho skvelý prístup, ktorý nám pomáhal k tomu, aby sme sa strachu o ňu zbavovali.

  Pán MUDr. Copko odborne zrealizoval revíziu hryzných rán v oblasti tváre – výrazných hryzných rán v oblasti nosa, pravého líca, hornej a dolnej pery našej dcére Edite po uhryznutí vlastným psom – vlčiakom.

  Vieme aká je práca lekára náročná, zvlášť na chirurgickom oddelení, a preto je obdivuhodné, že takýto lekár je pripravený v úplnej pohode zvládať rôzne prípady. Nie každý to dokáže, avšak pán doktor je skvelý príklad, že sa to dá až do takej miery, aby človek spolupracoval a nemyslel na strach a bolesť.

  Ďakujeme za jeho profesionálny prístup a odbornú prácu.

  Prajeme Vám, aby Vaša nemocnica mala lekárov, ktorí si budú brať príklad z takého prístupu a práve z takých ľudí, ako je MUDr. Róbert Copko.

  S pozdravom
  Forgáčová

 • Poďakovanie MUDr. Alene Rovňákovej, lekárke HTO Som už 7 rokov pacientkou MUDr. Rovňákovej Aleny s vážnou diagnózou. Aj touto cestou by som sa chcela jej poďakovať a vyjadriť uznanie jej práci. Venuje mojej diagnóze maximálnu pozornosť, množstvo času, keďže neustále musí konzultovať s hematológiou v Košiciach a okrem toho trpezlivo rieši aj ďalšie moje zdravotné problémy, ktorých neustále pribúda. Moje poďakovanie patrí aj sestričkám hematológie, ktoré sú…

  Poďakovanie MUDr. Alene Rovňákovej, lekárke HTO

  Som už 7 rokov pacientkou MUDr. Rovňákovej Aleny s vážnou diagnózou. Aj touto cestou by som sa chcela jej poďakovať a vyjadriť uznanie jej práci.

  Venuje mojej diagnóze maximálnu pozornosť, množstvo času, keďže neustále musí konzultovať s hematológiou v Košiciach a okrem toho trpezlivo rieši aj ďalšie moje zdravotné problémy, ktorých neustále pribúda.

  Moje poďakovanie patrí aj sestričkám hematológie, ktoré sú tiež veľmi milé, šikovné a veľmi obetavé.

  Pacientka Magdaléna Macková.

 • Vážená pani primárka MUDr. Vasilová a celý kolektív novorodeneckého oddelenia, ubehlo už dvanásť rokov odvtedy, čo k vám na oddelenie priviezli z vranovskej nemocnice, moju čerstvo narodenú dcérku… Mala obojstranný zápal pľúc a môj strach o ňu bol neopísateľný. Vy, vaše kolegyne lekárky i zdravotné sestry ako perfektný, fundovaný a zohratý tím ,ste sa zaslúžili o to že moje počiatočné obavy sa pomaly rozplývali, že ste moju dcéru vyliečili a ted…

  Vážená pani primárka MUDr. Vasilová a celý kolektív novorodeneckého oddelenia,

  ubehlo už dvanásť rokov odvtedy, čo k vám na oddelenie priviezli z vranovskej nemocnice, moju čerstvo narodenú dcérku…

  Mala obojstranný zápal pľúc a môj strach o ňu bol neopísateľný. Vy, vaše kolegyne lekárky i zdravotné sestry ako perfektný, fundovaný a zohratý tím ,ste sa zaslúžili o to že moje počiatočné obavy sa pomaly rozplývali, že ste moju dcéru vyliečili a teda zachránili a po pre mňa nekonečných, jedenástich dňoch, som so svojím malým pokladom mohla odísť domov.

  Odvtedy si stále uvedomujem, koľko detičiek také šťastie nemalo a že je úžasné, že moju dcéru ste liečili práve vy. Často na vás všetkých myslím a síce, že na vašom oddelení pracovali a iste stále pracujú odborníci, ale zároveň s nesmierne ľudským a empatickým prístupom.

  Okrem mojej dcéry ste vtedy tak trochu liečili a povzbudzovali aj mňa. Lyduška má už dnes dvanásť rokov, je zdravá, krásna, šikovná, má nesmierne veľa záujmov a robí nám všetkým veľkú radosť. A ja si pri nej uvedomujem, že nebyť vás, možno by mi dnes ostali iba oči pre plač.

  A tiež cítim, že je na mieste aj dnes, keď sa deje vo svete toľko zla, keď umierajú aj u nás nevinní ľudia a žiaľ aj deti, poďakovať Vám, pani primárka a celému vášmu kolektívu za život mojej dcéry. 

  Slová, ktoré Vám teraz píšem, vo mne dozrievali už veľmi dlho a viem že ubehlo odvtedy veľa času, no hovorí sa, že na poďakovanie nikdy nie je neskoro, a teda prijmite to moje aspoň dnes. Vždy budem vďačná za to, čo ste pre moju dcéru a aj pre mňa urobili. Želám vám všetkým hlavne zdravie, veľa fyzických aj psychických síl a tiež vďačných a spokojných mamičiek…

  Ústretový a chápavý zdravotnícky personál, ktorý má svoju prácu rád a rozumie jej, tak ako to bolo u vás, totiž nie je samozrejmosťou. Nech je môj e-mail poďakovaním, ale aj povzbudením vo vašej náročnej práci, ktorú každý deň vykonávate…

  s úctou Silvia Kocáková s dcérou Lyduškou

 • Na infektologickej ambulancii som ošetrovaná prvýkrát. Od 5.2. sem chodím každý druhý deň, no s tak milým prístupom či pani doktorky, či sestričky som sa nestretla veľmi dávno. Kiež by sme sa stretli pri inej príležitosti. No „vďaka“ mojej chorobe som stretla príjemných ľudí, personál, pretože aj keď je lekár lekárom v prvom rade je človekom a to je v dnešnej dobe vzácne. Vďaka pani doktorka za prívetivé správanie a povzbudenie, nech ste aj naďalej t…

  Na infektologickej ambulancii som ošetrovaná prvýkrát. Od 5.2. sem chodím každý druhý deň, no s tak milým prístupom či pani doktorky, či sestričky som sa nestretla veľmi dávno. Kiež by sme sa stretli pri inej príležitosti. No „vďaka“ mojej chorobe som stretla príjemných ľudí, personál, pretože aj keď je lekár lekárom v prvom rade je človekom a to je v dnešnej dobe vzácne. Vďaka pani doktorka za prívetivé správanie a povzbudenie, nech ste aj naďalej tým človekom akým som vás spoznala.
  Úprimná vďaka, Vaša pacientka A. Sklinárová

 • Poďakovanie primárke a celému kolektívu detského oddelenia MUDr. Tatiane Mackovej od pacientky z Hronca, okres Brezno : „… Bola nám poskytnutá špičková starostlivosť, milý a ľudský prístup. Nikdy a nikde som sa nestretla s takým vynikajúcim prístupom a ochotou. Musím pochváliť aj upratovačky, sanitárky a kuchárky, ktoré sa starali o čistotu, stravu a naše pohodlie. Cítili sme sa ako doma,  celé oddelenie môžem hodnotiť na 1 s hviezdičkou. Ďakujem za v…

  Poďakovanie primárke a celému kolektívu detského oddelenia MUDr. Tatiane Mackovej od pacientky z Hronca, okres Brezno : „… Bola nám poskytnutá špičková starostlivosť, milý a ľudský prístup. Nikdy a nikde som sa nestretla s takým vynikajúcim prístupom a ochotou. Musím pochváliť aj upratovačky, sanitárky a kuchárky, ktoré sa starali o čistotu, stravu a naše pohodlie. Cítili sme sa ako doma,  celé oddelenie môžem hodnotiť na 1 s hviezdičkou. Ďakujem za všetko.“    Vďačná  pacientka .

 • Neurologickému oddeleniu ďakuje pani Firdová týmito slovami: „Vo svojom živote som ležala na internom oddelení  v nemocnici v Helsinkách vo Fínsku-2 týždne, na pľúcnom v Košiciach, na pôrodnici v Humennom  dvakrát, na pôrodnici v Bari v Taliansku jedenkrát  a na neurochirurgii v Scorane v Taliansku. Ešte nikdy a nikde som sa necítila tak úžasne ako u vás. Z personálu žiari pohoda a chuť do práce. Ani sa mi nechce ísť domov. Zo srdca ďakujem. Miriam Marini F…

  Neurologickému oddeleniu ďakuje pani Firdová týmito slovami: „Vo svojom živote som ležala na internom oddelení  v nemocnici v Helsinkách vo Fínsku-2 týždne, na pľúcnom v Košiciach, na pôrodnici v Humennom  dvakrát, na pôrodnici v Bari v Taliansku jedenkrát  a na neurochirurgii v Scorane v Taliansku. Ešte nikdy a nikde som sa necítila tak úžasne ako u vás. Z personálu žiari pohoda a chuť do práce. Ani sa mi nechce ísť domov. Zo srdca ďakujem. Miriam Marini Firdová.

Kontakt

Nemocnica A. Leňa Humenné, a.s. 
Nemocničná 7, 066 01 Humenné

IČO: 47249048
DIČ: 2023815200
IČ DPH: SK7020000669

Recepcia: 
Telefonický kontakt: +421 (0) 57 770 6100
e-mail: recepcia.he@pentahospitals.sk

Asistentka riaditeľa
Bc. Veronika Zuščáková

tel.: +421 (0) 57 770 6000
e-mail: sekretariat.he@pentahospitals.sk
veronika.zuscakova@pentahospitals.sk

Manažér prevádzky
Ing. Miloš Podoľák
mobil: +421 (0) 57 770 6212
e-mail: milos.podolak@pentahospitals.sk

Klinický výskum – Mgr. Katarína Mrocek
katarina.mrocek@pentahospitals.sk

Priame kontakty

Algeziologická ambulancia 057/77 06 034
Ambulancia rizikového novorodenca +421 57 77 06 320
Ambulancia úrazovej chirurgie +421 (0) 5777 06 587
Ambulancia vnútorného lekárstva Humenné (Interná) 057/7706 278/221
Ambulancia všeobecného lekára pre dospelých 057/77 06 086, 057/77 06 096
Centrum klinickej onkológie +421 (0) 57 770 6038
Chirurgická ambulancia +421 (0) 5777 06 019
Chirurgické oddelenie +421 (0) 57 770 6352
Dermatovenerologická ambulancia 057/ 770 6080
Detská gastroenterologická ambulancia +421 (0) 57 770 6546
Detská nefrologická ambulancia +421 (0) 5777 06 510, +421 5777 06 699 lekár
Detské oddelenie +421 (0) 57 770 6318
Diabetologická ambulancia +421 (0) 5777 06 155
Diabetologická ambulancia Medzilaborce +421 907 814 118
Gastroenterologická ambulancia +421 (0) 5777 06 259
Gynekologická amb. Koškovce +421 (0) 57 770 6583
Gynekologická amb. Ohradzany +421 (0) 57 770 6583
Gynekologická amb. pri oddelení +421 (0) 5777 06 552
Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie +421 (0) 57 770 6030
Hematologická ambulancia + transfuziológia +421 (0) 57 770 6282
Hematologicko-transfuziologické oddelenie +421 (0) 57 770 6297
Infektologická ambulancia I +421 (0) 57 770 6042, +421 (0) 57 7706338
Interná ambulancia a denný stacionár Medzilaborce 057/73 212 63
Interné oddelenie +421 (0) 57 770 6258
Kardiologická ambulancia +421 (0) 5777 06 243
Klaster vnútorného lekárstva a neurológie, JIS
Neurofyziologická ambulancia +421 (0) 57 770 6046
Neurologická ambulancia +421 (0) 57 770 6058
Neurologické oddelenie +421 (0) 57 770 6051
Novorodenecké oddelenie +421 (0) 57 770 6036
OAIM – oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny +421 (0) 57 770 6596
Oddelenie centrálnej sterilizácie
Oddelenie dlhodobo chorých +421 (0) 57 770 6071
Ortopedická ambulancia +421 (0) 5777 06 260
Predanestetická ambulancia +421 (0) 57 770 6034
Psychologická ambulancia +421 (0) 57 770 6106 – lekár, +421 (0) 57 770 6108 – sestra
Rádiologické oddelenie +421 (0) 57 770 6494
Urgentný príjem +421 (0) 57 770 6412 / 6413

Napíšte nám

Ak máte záujem o informácie ohľadom ponuky služieb alebo ste nenašli, čo ste hľadali, kontaktujte nás prostredníctvom infolinky alebo kontaktného formulára.

Kontaktný formulár neslúži na účel objednania sa na vyšetrenie.

(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Galéria

Aktuality

 • 17.06.2024 | Aktuality

  Svetový deň darcov krvi na humenskej transfúzke

  Každoročne si 14. júna pripomíname Svetový deň darcov krvi, ktorí darovaním tej najvzácnejšej tekutiny na svete zachraňujú ľudské životy. Aj napriek neustálemu pokroku v medicíne je krv stále nenahraditeľnou a jej jediným zdrojom je teda človek. Sviatok všetkých darcov krvi je zároveň príležitosťou vyjadriť vďaku všetkým, ktorí na transfúzkach zanechávajú kúsok seba a nezištne svojou krvou pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú.
 • 03.06.2024 | Aktuality

  Areál humenskej nemocnice je opäť o čosi krajší

  Dobrovoľnícke centrum Krajší deň Humenné aj tento rok nadviazalo na úspešnú tradíciu TÝŽDŇA DOBROVOĽNÍCTVA. Ten ponúka širokej verejnosti príležitosť zapojiť sa do rôznych aktivít bez ohľadu na skúsenosti s dobrovoľníctvom.  V humenskej nemocnici na túto dobrovoľnícku príležitosť zareagovalo vyše 50 dobrovoľníkov, ktorí počas celého týždňa odviedli v areáli nemocnice kus dobrej roboty 😊. 
 • 24.05.2024 | Aktuality

  Aj škôlkari majú čisté rúčky

  Aj keď sme si Svetový deň hygieny rúk pripomenuli už začiatkom mája, v edukácii pokračujeme ďalej. Práve tá je neodmysliteľnou súčasťou prevencie v rámci správnej hygieny rúk. Tento krát sa niečo o čistých rúčkach dozvedeli škôlkari Súkromnej materskej školy 1. mája v Humennom.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.