Prejsť na obsah

Najnovšie blogy

 • 02.08.2023 | Aktuality

  Ako postupovať pri rôznych otravách

  Čo robiť pri otrave? Máte podozrenie na otravu? INTOXIKÁCIA ALEBO OTRAVA Intoxikácia je účinok jedu na organizmus, ktorý môže spočívať v jeho dočasnom alebo trvalom poškodení, ale v niektorých prípadoch vedie aj k smrti. Závažnosť intoxikácie závisí od množstva koncentrácie, rýchlosti vstrebávania a metabolizovania danej látky.  Intoxikácia môže byť: Náhla (akútna) – po náhlom použití…
 • 29.11.2022 | Blog

  Sinusitída – venujte jej pozornosť

  Zápal prínosových dutín – sinusitída zvyčajne nevzniká náhle, ale rozvinie sa postupne z obyčajnej nádchy a prechladnutia. Kým nádcha a prechladnutie sú vírusového pôvodu, sínusitída môže byť aj bakteriálna. Sinusitídu môžeme považovať za najbežnejšiu komplikáciu nádchy – rinitídy, chrípky alebo inej respiračnej choroby. Aký je rozdiel medzi sínusitídou a bežným nachladnutím? Príznaky sinusitídy sú podobné…
 • 20.09.2022 | Blog

  Slnečné okuliare u detí

  Prečítajte si rozhovor s našou oftalmologičkou MUDr. Slavomírou Hercovou, v ktorom sa dozviete viac o nosení slnečných okuliaroch u detí. Od akého veku je ich vhodné nasadzovať? Aké slnečné okuliare odporúča? A je šiltovka dostatočnou ochranou očí? To všetko sa už dozviete v priloženom rozhovore. Sú slnečné okuliare dobré pre deti od 0 rokov? Od…
 • 10.08.2022 | Blog

  Odstriekavanie kolostra

  Už od 16. týždňa tehotenstva sa v prsníkoch začína tvoriť tzv. KOLOSTRUM. Je to životodarná tekutina, ktorá svojou vysokou kvalitou a výživovou hodnotou predstihuje materské mlieko. PREČO JE VAŠE KOLOSTRUM PRE BÁBÄTKO TAKÉ DÔLEŽITÉ? Kolostrum má ochrannú funkciu, obsahuje množstvo protilátok, ktoré pomáhajú dieťaťu bojovať proti infekciám, a zároveň pomáhajú pri dozrievaní čriev. Rovnako podporuje…

Máte bolesti v päte? Môžno vás trápi pätová ostroha.

Bolesť je varovným signálom, že niečo nie je v poriadku. Neznamená to však, že niečo robíte zle. Ak máte správnu obuv a nepomáha ani zmena na mäkký terén, je potrebné sa na pätu bližšie pozrieť. V oblasti päty sa najčastejšie stretávame a plantárnou fascitídou alebo pätovú ostrohu.

Syndróm nadmerného rastu baktérii

Tráviaci trakt človeka je osídlený viac než 400 druhmi rozličných baktérií. Najviac ich je v hrubom čreve. Syndróm nadmerného rastu baktérii (SIBO) je charakterizovaný zvýšeným počtom alebo abnormálnym typom baktérií v tenkom čreve.

Bolí vás z behu chrbát?

Najbežnejším typom bolesti súvisiacej s behom je bolesť v dolnej časti chrbta. Táto bolesť vzniká preťažovaním vzpriamovačov chrbta a povrchových svalov v krížovo driekovej oblasti.

#38 | Nový urgentný príjem v galantskej nemocnici

Väčšie a modernejšie priestory, crash room, izolačná miestnosť s vlastným filtrom aj nové prístrojové vybavenie. Nemocnica Svet zdravia Galanta sa o akútnych pacientov postará v úplne nových priestoroch. Urgentný príjem sa teraz nachádza na jednom podlaží s rádiodiagnostickým pracoviskom a oddelením anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny. Vďaka tomu bude starostlivosť o pacientov v najkritickejšom stave ešte rýchlejšia. Na oddelení tiež pribudla nová resuscitačná miestnosť a novinkou je aj zavedenie moderného triediaceho systému pacientov, tzv. triáž.

Zobraziť viac

#37 | Čím žije Nemocnica Bory pár týždňov pred otvorením?

Nemocnica Bory sa pripravuje na oficiálne otvorenie už 30. marca. Jej priestory sa zapĺňajú personálom, dolaďujú sa posledné detaily a na chodbách panuje čulý ruch. O aktuálnom dianí sme sa tentoraz porozprávali s generálnym riaditeľom Ľubošom Lopatkom, riaditeľom pre klinické programy Miroslavom Haleckým a riaditeľkou HR Janou Palenčárovou.

Zobraziť viac

#36 | Moderátor Vratko Sirági po prekonaní rakoviny: Dnes viem, že nie som nezničiteľný

Pred 13-stimi rokmi si takto pred Vianocami nahmatal hrčku na semenníku. Mal vtedy len 20 rokov, život bol preňho gombička a téma rakoviny mu bola úplne vzdialená. Ako moderátor Vratko Sirági dokázal prekonať rakovinu semenníkov? Ako celá onkologická liečba prebiehala a ktoré momenty boli preňho najťažšie? Dnes o svojich pocitoch Vratko otvorene rozpráva, aby inšpiroval mužov k včasnej preventívnej prehliadke či povzbudil tých, ktorí práve s rakovinou bojujú.

Zobraziť viac

Mohlo by vás zaujímať

Psychoterapeutická a psychosomatická poradňa

Psychoterapeutická a psychosomatická poradňa ProCare vo Vlčom Hrdle poskytuje široký záber odborného lekárskeho poradenstva. Hlavným zameraním sú psychosomatické ochorenia (telesné ťažkostí bez nálezu organického ochorenia), ktorým sa naša lekárka a psychoterapeutka venuje už niekoľko rokov. Vzhľadom na úplné psychoterapeutické vzdelanie MUDr. Frolkovičovej vieme poradiť a pomôcť aj s inými psychickými ťažkosťami.

Zobraziť viac

Lekárska poradňa preventívnej a liečebnej výživy

V lekárskej poradni preventívnej a liečebnej výživy poskytujeme širokospektrálne lekárske dietologické poradenstvo. Poradíme, ako sa stravovať pri rôznych zdravotných ťažkostiach, pri nadváhe, v tehotenstve a pri dojčení, pri rekreačnom športovaní, ako stravou predchádzať ochoreniam. Úpravou životného štýlu a stravovania je možné neuveriteľne upraviť a zvrátiť mnohé zdravotné ťažkosti, efektívne predchádzať mnohým ochoreniam.

Zobraziť viac

Staňte sa súčasťou lepšieho zdravotníctva

Technológie sú v zdravotníctve dôležité, ale chýba im ľudskosť. Presne to, čo majú naši kolegovia. Práve oni vdychujú prístrojom život a vracajú tak pacientom zdravie. A to je práca, ktorá má zmysel. Vďaka týmto ľuďom a vďaka našim nemocniciam a poliklinikám tvoríme ZDRAVOTNÍCTVO NOVEJ GENERÁCIE

Zobraziť viac

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)