Prejsť na obsah

Kemp mladých pediatrov

V dňoch 23.11.2023 až 25.11.2023 sa konal Kemp mladých pediatrov, ktorý je určený pre mladých lekárov v rámci nemocničnej siete Penta Hospitals.

28.11.2023

Tento rok sme privítali pediatrov z Michaloviec, Humenného, Rožňavy, Spišskej Novej Vsi a Rimavskej Soboty. Do odborného programu boli zaradené prednášky z epidemiológie, neonatológie, nefrológie a intenzívnej medicíny. V praktickej časti programu sa školitelia a účastníci kempu venovali výučbe intubácii novorodenca a intraoseálnemu prístupu do cievneho systému. V programe bola zaradená aj prednáška o prístupoch v komunikácii s našim pacientom a ich rodičmi. Súčasťou kempu bola aj návšteva nemocnice v Michalovciach, kde sa lekári oboznámili s prevádzkou oddelenia pediatrie a neonatológie. Hlavným cieľom týchto vzdelávacích podujatí je obohatenie o nové poznatky, kde kemp mladých pediatrov slúži ako skvelá príležitosť na sprostredkovanie aktuálnych informácií v oblasti pediatrie a neonatológie.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 10.04.2021 | Aktuality

  Voňavá energia pre našich zdravotníkov

  Tridsať kilogramov voňavej kávy venovala našim zdravotníkom spoločnosť TCHIBO SLOVENSKO spol. s r.o..   Chutný nápoj dodáva v týchto dňoch energiu personálu na infektologickom oddelení a oddelení OAMIS. Vážime si každú formu podpory a pomoci v tomto náročnom období. Ďakujeme.
 • 07.06.2021 | Aktuality

  Vo zvolenskej poliklinike ProCare zvládajú pandémiu s pomocou dobrovoľníkov

  Radi by sme sa poďakovali tímu lekárov, sestričiek, ošetrovateľov, zamestnancov za veľké nasadenie pri riešení covidovej situácie v regióne Zvolen.   Ešte koncom minulého kalendárneho roka zamestnanci polikliniky cítili veľký tlak na sebe, lebo ochorenie postihlo 1/3 zamestnancov a zastupiteľnosť bola ťažko realizovateľná. Hneď od začiatku nového roka sa zdravotníci nechali zaočkovať, aby mohli plnohodnotne nastúpiť…
 • 15.06.2018 | Blog

  Silný otras mozgu

  Mohol by pád z kolobežky spôsobiť silný otras mozgu? Renáta (42) z Banskej Bystrice vďaka telefonátu na ProCare Lekár 24 zachránila svojho syna.   Pracovník linky ProCare Lekár 24 odhalil otras mozgu Náš trinásťročný syn Jakubko je mimoriadne aktívne dieťa. Miluje kolobežkovanie a každú voľnú chvíľku využíva na to, aby mohol ísť von. Raz sa…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)