Prejsť na obsah

Máte správny pitný režim?

O pitnom režime počúvame zo všetkých strán, ale väčšina z nás nemá dobrý pitný režim. Prečo? Odpoveď sa dozviete v rade lekárky MUDr. Frolkovičovej z ProCare Vlčie Hrdlo. Vedeli ste, že mlieko je jedlo a nepočíta sa tak do pitného režimu? Nielen mlieko, ale káva, ktorá má močopudné účinky. Počas dňa máme prijímať tekutiny tak,…

15.03.2018

O pitnom režime počúvame zo všetkých strán, ale väčšina z nás nemá dobrý pitný režim. Prečo? Odpoveď sa dozviete v rade lekárky MUDr. Frolkovičovej z ProCare Vlčie Hrdlo.

Vedeli ste, že mlieko je jedlo a nepočíta sa tak do pitného režimu?

Nielen mlieko, ale káva, ktorá má močopudné účinky. Počas dňa máme prijímať tekutiny tak, aby sa smäd vôbec neobjavil. Jednou z najčistejších chýb je, že tekutiny prijímame nárazovo, zabúdame piť ráno a dobiehame to večer.

Viete, aké sú ďalšie najčastejšie chyby pri pitnom režime? Pozrite si viac v rade lekárky MUDr. Frolkovičovej.

Páčila sa vám táto rada od MUDr. Frolkovičovej z ProCare Vlčie Hrdlo? Viac rád od našich lekárov si môžete prečítať v blogu O zdraví.

Máte otázky ohľadom vášho zdravotného stavu? Vyskúšajte našu službu ProCare Lekár 24. Náš odborník na telefóne je tu pre vás 24 hodín/7 dní v týždni.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 24.06.2016 | Aktuality

  Nová multifunkčná miestnosť pre deti v galantskej nemocnici

  23. 6. 2016O tom, že aj v nemocnici sa dá vyčarovať príjemný a veselý priestor, ktorý má navyše viacero funkcií, sa presvedčil personál detského oddelenia v galantskej nemocnici a jeho malí pacienti. Vďaka Združeniu Osmijanko a zdravotnej poisťovni Dôvera sa skladové priestory premenili na útulnú návštevnú miestnosť. Tri zastarané miestnosti, ktoré pôvodne slúžili ako sklad,…
 • 26.08.2021 | Aktuality

  Zdravotníci z galantskej nemocnice zaočkovali v teréne vyše 530 ľudí

  Zdravotnícky personál Nemocnice Svet zdravia Galanta začal v auguste v rámci kampane Bezpečný región očkovať proti ochoreniu COVID-19 aj priamo v teréne. Zdravotníci chodili za ľuďmi počas deviatich dní a zaočkovali 533 záujemcov z celkovo 15 miest a obcí. Spolu najazdili 322 kilometrov a čistý čas práce bol 37 hodín. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva chce sieť Svet zdravia zvýšiť zaočkovanosť v regiónoch Slovenska a zdravotníci…
 • 21.12.2018 | Aktuality

  V michalovskej nemocnici prišiel na svet 1000. novorodenec

  18. decembra 2018 prišiel na svet v novej michalovskej nemocnici 1000 novorodenec.   Je ním dievčatko Sofia, ktorá sa narodila 35-ročnej mamičke Adriáne z Michaloviec ako prvé dieťatko. Obom prajeme pevné zdravie a spokojné prežitie vianočných sviatkov!

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)