Prejsť na obsah

Musíte ísť na preventívnu prehliadku nalačno?

Preventívnej prehliadky sa nemusíte vôbec báť. Jej účelom je nasmerovať vás, ako žiť ďalej, aké preventívne opatrenia urobiť, aby ste skvalitnili svoje zdravie a život. Čo vás čaká počas preventívnej prehliadky? Na preventívnu prehliadku musíte prísť nalačno. Po príchode do ambulancie odovzdáte sestričke vzorku moču. Sestrička vám odoberie krv. Následne vás lekár vyšetrí prostredníctvom EKG…

09.06.2017

Preventívnej prehliadky sa nemusíte vôbec báť. Jej účelom je nasmerovať vás, ako žiť ďalej, aké preventívne opatrenia urobiť, aby ste skvalitnili svoje zdravie a život.

Čo vás čaká počas preventívnej prehliadky?

Na preventívnu prehliadku musíte prísť nalačno. Po príchode do ambulancie odovzdáte sestričke vzorku moču. Sestrička vám odoberie krv. Následne vás lekár vyšetrí prostredníctvom EKG prístroja (elektrokardiogram). Je dôležité, aby ste si ešte počas preventívnej prehliadky s lekárom dohodli termín na zhodnotenie výsledkov vyšetrení.

Tip: V prípade, že máte hlad pred preventívnou prehliadkou, môžete ráno vypiť nesladený čaj alebo kávu.

Výsledky vyšetrení má lekár fyzicky k dispozícii v priebehu niekoľkých dní. Na základe nich vám lekár môže navrhnúť niekoľko opatrení na zlepšenie vášho zdravotného stavu. Zaujíma vás aké jednoduché opatrenia vám vedia zlepšiť váš zdravotný stav? Pozrite si tretiu časť zo série našich videí o Komplexných preventívnych prehliadkach.

Keď ide o zdravie – na čase záleží. V ponuke ProCare nájdete viaceré balíky komplexných prehliadok, vďaka ktorým spoznáte svoj zdravotný stav.

Zaujímať by vás mohlo aj:  Čo dokáže odhaliť preventívna prehliadka?Na čo máte nárok v rámci preventívnej prehliadky?

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 28.02.2018 | Krása, šport a relax

    Regenerácia je nevyhnutná súčasť športu

      Trénovanie cez bolesť alebo chorobu nie je hrdinstvo, ale veľká hlúposť Schopnosť regenerácie závisí od individuálnej úrovne výkonnosti, pohlavia, veku, zdravotného stavu, klimatických podmienok, výživy a mnohých ďalších faktorov. Niekto regeneruje rýchlejšie, iný pomalšie. Biologické regeneračné procesy v tele sú veľmi komplikované. Každý postupne zistí, aká forma regenerácie mu najviac vyhovuje. Vplyvom tréningového zaťaženia…
  • 21.05.2018 | Blog

    Ako zvládnuť syndróm pretrénovania?

    So syndrómom pretrénovania sa môžu stretnúť športovci vo všetkých typoch športov, no najčastejšie je to práve u bežcov na dlhé trate.   Moderné šport testery, ktoré sú veľmi vďačným pomocníkom pri tréningu a ktoré precízne evidujú športové aktivity a výkony, nás často dokážu až premotivovať a hnať k stále lepším výkonom. No netreba zabúdať, že dôležitou súčasťou nášho „športového…
  • 16.02.2017 | Aktuality

    Nemocnica vo Svidníku sa stará o zdravie pacientov aj pomocou dezinfekcie rúk

    Ruky – najpoužívanejší „nástroj“ každodenných potrieb človeka. Rukami sa dotýkame,  hladkáme, chytáme rozličné predmety, môžeme nimi  liečiť, ale aj poškodzovať svoje vlastné zdravie, resp. zdravie iných. Pracovníci nemocnice sa už počas študijnej prípravy oboznamujú s dôležitosťou čistých a dezinfikovaných rúk pri každodenných povinnostiach nielen na pracoviskách. Ruky sa často kontaminujú („obsadia“) rôznymi choroboplodnými zárodkami pri všetkých…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.