Prejsť na obsah

Nábor praktických sestier zo Strednej zdravotníckej školy v Dunajskej Strede 

12. februára 2024 sa uskutočnil nábor maturantov Strednej zdravotníckej školy v Dunajskej Strede (SZŠ) do Nemocnice s poliklinikou Dunajská Streda. Nábor prebiehal pod vedením námestníčky OŠE PhDr. Henriety Földesovej, MBA a HR koordinátorky Mgr. Kristíny Slobodu. 

15.02.2024

Počas náboru bol prezentovaný projekt Letná škola, ktorý v NsP Dunajská Streda beží už od roku 2016. Cieľom projektu je oboznámiť študentov SZŠ s prácou v nemocnici na  rôznych oddeleniach . Študenti sa tak môžu dozvedieť viac o uplatnení praktických sestier v zdravotníctve a o tom, aké nároky a požiadavky sú kladené na prácu v zdravotníckom zariadení. 

Po prezentácii projektu prebiehala otvorená diskusia, v ktorej sa študenti mohli pýtať na rôzne otázky týkajúce sa práce v NsP . Zaujímali sa najmä o prácu na jednotlivých oddeleniach a o možnosti zamestnania sa po skončení štúdia. 

Osem študentov už vedelo, že chcú po maturite študovať odbor ošetrovateľstvo na vysokej škole. Plánujú študovať dennou – kombinovanou formou  a zároveň pracovať v našom zariadení . 

Nábor maturantov je súčasťou stratégie nemocnice v  Dunajskej Strede  hľadať nových zamestnancov z interných zdrojov.  Nemocnica sa tak   snaží riešiť problém nedostatku sestier a zároveň podporovať mladých ľudí z regiónu. 

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 19.09.2014 | Aktuality

  Pacienti v Rimavskej Sobote sa môžu tešiť na zvýšený komfort

  V nemocnici pribudli nové VIP izby a súčasne odzvonilo starým lavičkám.   Svet zdravia dnes oficiálne predstavil prvé výrazné realizované investície do zvýšenia komfortu pacientov v Rimavskej Sobote. V spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera boli na gynekologicko-pôrodníckom oddelení vybudované dve nové VIP izby a aj v tejto nemocnici sa uskutočnila generálna výmena lavičiek. Celkovo tak…
 • 27.06.2023 | Aktuality

  Týždeň dobrovoľníctva v Michalovciach

  Dnes sme mali 2. deň týždňa dobrovoľníctva. Dobrovoľníci pracovali v záhrade onkológie a zároveň podávali slivkovú vodu pacientom ambulantného pavilónu. Žiačky a naše dobrovoľníčky chodili po chodbách ambulantného pavilónu a roznášali čakajúcim pacientom malé občerstvenie. Ostatné dobrovoľníčky Strednej zdravotníckej školy upravili skalku v areály onkologickej záhrady. Brigáda začala už o ôsmej ráno a neskôr sa pridali aj…
 • 03.12.2018 | Aktuality

  Budúcnosť svidníckej nemocnice sa opiera o chirurgiu a o internistické odbory

  Svidnícka nemocnica sa rozhodla už dnes reagovať na zložitú personálnu situáciu v sektore zdravotníctva a súčasne na plánované zmeny, ktoré prinesie pripravovaná stratifikácia nemocníc.   Svet zdravia s vedením nemocnice pripravili dlhodobú stratégiu, ktorá sa opiera o perspektívne medicínske oblasti pre celý región Svidníka a Stropkova. Nemocnica bude v blízkom čase rozširovať spektrum zdravotnej starostlivosti najmä v oblasti jednodňovej chirurgie,…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)