Prejsť na obsah

Poliklinika ProCare v Prešove oslávila 30. výročie

Pri tejto príležitosti ocenili aj zamestnancov, ktorí v nej pracujú od samého začiatku.

31.10.2023

História polikliniky Sekčov v Prešove siaha až do roku 1993. V priebehu rokov sa potreby sídliska menili. Avšak poliklinika sa vždy prispôsobila k zmenám, aby tu bola oporou pre všetkých obyvateľov. Súčasťou siete Penta Hospitals Slovensko je už viac ako šesť rokov. Aktuálne zamestnáva 173 ľudí, ktorí sa s láskou a profesionalitou starajú o každého pacienta. Pri príležitosti 30. výročia poliklinika ocenila 16 zamestnancov, ktorí v nej pracujú už od samého začiatku.

„Naša najväčšia poliklinika ProCare v Prešove oslávila 30 rokov. Jej medicínskou komplexnosťou pripomína nemocnicu bez lôžkových oddelení. Za tých 30 rokov sa veľa vecí v Prešove zmenilo. K zmenám sa prispôsobila poliklinika Sekčov, dnes ProCare Prešov tak, aby bola vždy medicínskou podporou pre všetkých obyvateľov. Toto je súčasne aj cieľ do budúcnosti,“ povedal Radoslav Čuha, generálny riaditeľ siete Penta Hospitals Slovensko.

V sieti Penta Hospitals, donedávna ProCare a Svet zdravia, poliklinika našla pevné zázemie z pohľadu podpory všetkých medicínskych, personálnych a prevádzkových procesov. Tvorí jej pevnú súčasť, čo sa napríklad prejavilo aj počas nedávnej pandémie. Sieť Penta Hospitals Slovensko prispela k stabilite jej najväčšej polikliniky v Prešove. Podporuje ju vo všetkých činnostiach, ale zároveň sa teší zo vzájomnej spolupráce a jej prínosu pre celú sieť.

„Veľmi ma teší, že naša poliklinika postupne napreduje a rozvíja sa. Tomu nasvedčuje aj to, že sa tento rok zrekonštruovalo mamologické pracovisko a získalo tak nový digitálny mamograf. Taktiež som rada, že poliklinika plne využíva priestorový potenciál budovy. Vďaka tomu sme mohli priestorovo a personálne rozšíriť očnú ambulanciu a otvoriť endokrinologickú ambulanciu. Som hrdá na svojich kolegov, ktorí svojim profesionálnym prístupom a láskou pristupujú každý deň ku všetkým pacientom. Do budúcnosti poliklinike želám veľa vyliečených pacientov a takých skvelých ľudí, vďaka ktorým sme tu mohli oslavovať 30. výročie,“ uviedla Mária Miščíková, riaditeľka polikliniky ProCare Prešov.

Začiatky polikliniky

Mestská poliklinika Sekčov bola uvedená do prevádzky v júli 1993. Išlo o samostatnú štátnu príspevkovú organizáciu zriadenú MZ SR so sídlom v novopostavenom objekte. Sídlisko Sekčov bolo v tom čase rozvíjajúce sa a jej mladí obyvatelia s deťmi potrebovali náležité ambulantné zázemie. Medicínska skladba a orientácia na špecializované ambulancie s ďalšími náročnejšími výkonmi počas tých nasledovných 30tich rokov kopírovala demografický vývoj sídliska, respektíve celého mesta a jeho okolia.

V polovici 90tych rokov prešla poliklinika do súkromného vlastníctva. V roku 1998 sa v poliklinike vybudovali nové pracoviská CT a MR. Na tú dobu išlo o prelomovú investíciu regionálneho významu. V roku 2012 sa vďaka eurofondom vybudovalo pracovisko JZS, ktoré začalo poskytovať chirurgické, ortopedické a urologické zákroky. Všetky menované pracoviská fungujú úspešne dodnes.

Základné fakty o poliklinike ProCare Prešov

Poliklinika sa stala súčasťou najväčšej ambulantnej súkromnej siete ProCare na začiatku roka 2017. Denne ošetrí približne tisíc pacientov. Ročne to predstavuje 160-tisíc vyšetrení, 50-tisíc rehabilitácií, 2800 jednodňových zákrokov a päťtisíc preventívnych prehliadok. Od začlenenia do siete ProCare poliklinika zrealizovala vyše 1,2 milióna vyšetrení.

V súčasnosti sa v nej nachádza sedem ambulancií všeobecných lekárov pre dospelých, dve ambulancie pre deti a dorast, dve gynekologické ambulancie, šesť stomatologických ambulancií, 23 špecializovaných ambulancií v 15tich špecializáciách a dve ambulancie pohotovostnej služby.

Ocenenie dlhoročných zamestnancov

Poliklinika ProCare pri príležitosti 30. výročia ocenila 16 zamestnancov, ktorí v nej pracujú už od jej vzniku. V poliklinike aktuálne pracuje celkovo 173 ľudí, z toho 52 lekárov. Počas večernej slávnostnej akadémie vystúpil folklórny súbor Šarišan a naživo zaspievala aj Katka Koščová s hudobným doprovodom. Súčasťou programu bolo aj video, kde si zamestnanci zaspomínali na to, aké to bolo kedysi a dnes. Prostredníctvom ďalšieho videa zablahoželali poliklinike aj známi Prešovčania, ako napríklad herec divadla Alexandra Duchnoviča, Jevgenij Libezňuk.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 01.08.2018 | Aktuality

  Rimavskosobotskú pôrodnicu mamičky ohodnotili ako jednotku v kraji

  Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota sa stala podľa mamičiek jednotkou v Banskobystrickom kraji. V prieskume, ktorý pripravil Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom www.rodinka.sk, ju mamičky zaradili na prvé miesto.   Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku takmer 3000 mamičiek, ktoré odpovedali na…
 • 15.06.2022 | Aktuality

  Čistota-pol života

  15.jún od roku 1990 Medzinárodným dňom upratovačiek a čističov. Pri tejto príležitosti sme poďakovali ženám, ktoré dbajú o čistotu a poriadok v celej nemocnici a sú neodmysliteľným článkom pri starostlivosti o pacienta. Ich oblastná manažérka im ako na znak vďaky upiekla sladkú tortu a spolu s vedením vranovskej nemocnice im zablahoželala k dnešnému sviatku.   ĎAKUJEME
 • 14.07.2016 | Aktuality

  Pôrodnice v Rožňave, Humennom a vo Vranove nad Topľou patria medzi najlepšie na Slovensku

  Health Policy Institute v spolupráci s portálom rodinka.sk vyhodnotil najlepšie pôrodnice na Slovensku za rok 2015. V piatom ročníku projektu sa hodnotila kvalita pôrodníc podľa úrovne neonatologickej starostlivosti pri pôrodnici. Bola tak zohľadnená odlišná náročnosť zdravotnej starostlivosti poskytovanej v príslušných zdravotníckych zariadeniach. Medzi najlepšími zabodovali aj tri pôrodnice Sveta zdravia: Rožňava, Humenné a Vranov nad…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)