Prejsť na obsah

Starým lavičkám odzvonilo už aj v Spišskej Novej Vsi

Regionálne nemocnice Svet zdravia spoločne so zdravotnou poisťovňou Dôvera pokračujú v generálnej výmene lavičiek vo všetkých 12 nemocniciach siete. Celkovo tak v čakárňach pribudne takmer 1200 lavičiek s vyše 4100 pohodlnými miestami na sedenie. Projekt nových lavičiek vznikol na základe iniciatívy Pekná nemocnica. V rámci nej mali všetci zamestnanci možnosť navrhnúť zlepšenia, ako by bolo…

12.08.2014

Regionálne nemocnice Svet zdravia spoločne so zdravotnou poisťovňou Dôvera pokračujú v generálnej výmene lavičiek vo všetkých 12 nemocniciach siete. Celkovo tak v čakárňach pribudne takmer 1200 lavičiek s vyše 4100 pohodlnými miestami na sedenie.

Projekt nových lavičiek vznikol na základe iniciatívy Pekná nemocnica. V rámci nej mali všetci zamestnanci možnosť navrhnúť zlepšenia, ako by bolo možné skrášliť a zútulniť priestory nemocníc Svet zdravia. Práve lavičky patria k najkritizovanejším v slovenských nemocniciach. Často sú zničené a pôsobia odpudivo. Ich počet je navyše nedostatočný a pacienti pri čakaní nemajú zabezpečené dostatočné pohodlie. Generálna výmena všetkých lavičiek prinesie nový štandard v čakárňach dvanástich nemocníc Svet zdravia na Slovensku. Nové lavičky sa vyznačujú dobrou ergonómiou sedadiel, odolnosťou a jednoduchou hygienickou údržbou.

Po nemocniciach v Trebišove a v Rožňave dostala dodávku nových lavičiek aj nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves. Pacienti sa môžu tešiť na 128 lavičiek so 394 miestami na sedenie. Nové lavičky budú umiestnené v spoločných priestoroch nemocničných oddelení a ambulancií.

2014-08-06-SZ-SNV-odhalenie novych laviciek-MKultan a LLopatka.JPG

„Naši zamestnanci aj pacienti sa zhodli, že lavičky v nemocničných čakárňach sú významným problémom. Dnes prezentujeme generálne riešenie, ktoré prináša nový komfortný a hygienický štandard vo všetkých dvanástich nemocniciach,“ zdôraznil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ regionálnej siete nemocníc Sveta zdravia, a. s.

„O technické zariadenie nemocníc sa nemá starať zdravotná poisťovňa. Našli sme však spôsob, ako túto investíciu finančne pokryť, nemocnice boli ochotné spolupracovať, tak sme pomohli nad rámec našich povinností,“ uviedol Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

V samotnom meste Svet zdravia súčasne zrealizoval aj špeciálnu inštaláciu nových lavičiek v obchodnom centre Madaras. Cieľom je pritiahnuť záujem verejnosti a poukázať na novu úroveň komfortu v čakárňach pre pacientov.

2014-08-05-SNV-Nove lavicky v OC Madaras.jpg

Najbližšie nemocnice, ktoré dostanú nové lavičky v rámci siete Svet zdravia, sú v Humennom a v Michalovciach, zvyšné nemocnice postupne do prvej polovice septembra 2014. Dodávateľom nových lavičiek je trnavský výrobca Nábytok R studio, s. r. o. Výška celkovej investície predstavuje vyše 160 000 eur.

 

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 12.11.2020 | Blog

  Môže mať jedlo vplyv na rakovinu prostaty?

  Vedeli ste, že riziko rakoviny prostaty stúpa u mužov po 50 roku života? Aktuálne predstavuje rakovina prostaty jedno z najčastejších onkologických ochorení u mužov. Medzi rizikové faktory patria strava, životný štýl, ale aj vek   Jedlo je jeden z faktorov vplyvu na prevenciu rakoviny prostaty. Strava podľa súčasných vedeckých výskumov hrá dôležitú úlohu pri prevencii…
 • 01.06.2020 | Aktuality

  MDD vo vranovskej nemocnici

  Dnešný sviatok všetkých detí sa vo Vranovskej nemocnici už od rána nesie v znamení dobrej nálady.   Chodbami znie veselá hudba a maskot Zdravko spolu s pomocníkom dráčikom robia deťom radosť. Spoločne im rozdávajú milé pexesá, omaľovánky, či medaily za statočnosť. Skvelou náladou nakazili aj zamestnancov a potešili ich sladkou odmenou, ktorá im pripomenula, že…
 • 10.07.2017 | Aktuality

  Konferencia pediatrov a neonatológov

  Lekárky a sestry oddelenia pediatrie a neonatológie michalovskej nemocnice sa dňa 10. 6. 2017 zúčastnili 7. konferencie pediatrov a neonatológov v hoteli Lindner Bratislava. Konferenciu organizovala spoločnosť ProCare a Svet zdravia a jej účastníkov prišiel osobne pozdraviť aj generálny riaditeľ pán Marek Duban, ktorý svojím príhovorom upriamil pozornosť na špecifické odbory, akými pediatria a neonatológia…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)