Prejsť na obsah

Veľká noc v nemocnici Svet zdravia Banská Štiavnica

Najobľúbenejšiu tradíciu Veľkej noci si zachovali pacienti v štiavnickej nemocnici.   Už od nepamäti boli vajcia považované za symbol zrodenia, plodnosti, úrody a nového života. Maľovanie vajíčok je preto neodlúčiteľná súčasť tohto sviatku. Vďaka Krajšiemu dňu pacienti domu ošetrovateľskej starostlivosti vytvorili nádherné maľované vajíčka, zajačiky, ktorými si následne vyzdobili spoločné priestory oddelenia. Okrem úsmevov na tvári…

13.04.2022

Najobľúbenejšiu tradíciu Veľkej noci si zachovali pacienti v štiavnickej nemocnici.

  Už od nepamäti boli vajcia považované za symbol zrodenia, plodnosti, úrody a nového života. Maľovanie vajíčok je preto neodlúčiteľná súčasť tohto sviatku. Vďaka Krajšiemu dňu pacienti domu ošetrovateľskej starostlivosti vytvorili nádherné maľované vajíčka, zajačiky, ktorými si následne vyzdobili spoločné priestory oddelenia. Okrem úsmevov na tvári táto aktivita priniesla aj účinný tréning jemnej motoriky.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 13.06.2017 | Svet Zdravia

  Dar pre detské oddelenie nemocnice Humenné

  Naše dobrovoľnícke centrum nadviazalo spoluprácu so spoločnosťou Tesco Humenné.   Vedenie pobočky venovalo hospitalizovaným deťom nie len svoj čas, ale aj košík plný hračiek, ktoré darovali na detské oddelenie našej nemocnice. Srdečne ďakujeme za podporu!
 • 18.05.2020 | Aktuality

  Dar od Nadácie Križovatka pre galantskú nemocnicu

  Do galantskej nemocnice dorazila obrovská nádielka plienok značky Pampers.   Za tento krásny a užitočný dar, ktorý poputoval na Novorodenecké oddelenie, z celého srdca ďakujeme Nadácii Križovatka a veríme, že aj budúce mamičky budú mať z plienok radosť.
 • 04.06.2019 | Blog

  Stúpa výskyt salmonelóz s teplotou vzduchu?

  Salmonelové infekcie sa vyskytujú počas celého roka s maximálnym výskytom v letných mesiacoch.   Človek sa obvykle nakazí konzumáciou infikovaných potravinárskych produktov, najčastejšie mäsa, vajec a mlieka ako napr. majonézové šaláty, cukrárenské a mliečne výrobky. Na vyvolanie nákazy sa salmonely musia v potravine rozmnožiť. Pričom sú schopné v potravinách sa množiť pri teplotách okolo 10…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)