Prejsť na obsah

Svetový deň darcov krvi v Nemocnici Svidník

V pondelok 16. júna sme si v Nemocnici Penta Hospitals Svidník pripomenuli Svetový deň darcov krvi – a to najvhodnejším spôsobom: odberovým dňom, počas ktorého sme všetkým darcom poďakovali sladkým prekvapením a darčekovým balíčkom.

17.06.2025

Súčasťou tohto dňa bolo ocenenie troch výnimočných darcov krvi, ktorí darovanie krvi povýšili na životný štýl. Ich počet odberov prekročil 100, čím sa zaradili medzi skutočných hrdinov každodenného života:

Peter Gula
Ján Hlavinka
Vladimír Perháč

Za ich dlhoročnú nezištnú pomoc im v mene celej nemocnice Svidník poďakovala námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Dana Kopčová spoločne s vedením transfúziologického pracoviska v Nemocnici vo Svidníku.

Ich oddanosť a solidarita potvrdzujú heslo, ktoré mali aj na tričku: „Som hrdý darca“

Zaujímavosťou dnešného odberového dňa bolo aj stretnutie dvoch generácií: učiteľ a jeho bývalý žiak darovali krv bok po boku, rovnako ako jubilanti s 50 odbermi. Príbehy ako tieto ukazujú, že darcovstvo spája ľudí naprieč generáciami.

Ďakujeme všetkým darcom za ich čas, odvahu a ochotu pomáhať. Ste pre nás inšpiráciou!