Prejsť na obsah

Ambulancia anestéziológie a intenzívnej medicíny Svidník

Anestéziologická ambulancia zabezpečuje predoperačné anestéziologické vyšetrenie vrátane poučenia k príprave pred anestéziou u ambulantných a hospitalizovaných pacientov, ako aj konziliárne služby v rámci akútnej predoperačnej prípravy u hospitalizovaných pacientov podstupujúcich anestetický výkon.

Ambulancia poskytuje čiastočne aj výkony a metódy zamerané na liečbu bolesti pri rôznych ochoreniach, výmenu centrálnych venózných katétrov, výmenu tracheostomických kanýl u nehospitalizovancýh pacientov, ambulantné kontroly a nastavenie liečby u pacientov na domácej umelej pľúcnej ventilácii. Taktiež poskytuje poučenie pacientiek pred podaním epidurálnej analgézie počas pôrodu.

Prečo si vybrať anestéziologickú ambulanciu vo Svidníku

 • Medziodborová spolupráca

  Zabezpečenie predoperačného anestéziologického vyšetrenia si vyžaduje spoluprácu ďalších odborov, pre zhodnotenia celkového stavu pacienta, pred plánovaným operačným výkonom. V anesteziologickej ambulancii vo Svidníku sa na nás môžete spoľahnúť.

 • Komplexná starostlivosť

  Ambulancia anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Svidníku poskytuje komplexné predoperačné poučenia ambulantným aj hospitalizovaným pacientom pred anestetickým výkonom. Taktiež poskytuje liečbu bolesti a zabezpečuje ambulantné kontroly.

 • Bez objednávania

  Personál anesteziologickej ambulancie vybavuje pacientov priebežne. Preto nie je nutné objednávanie. Podľa priority a urgentného stavu zabezpečujeme anestéziologické vyšetrenia a poučenia ambulantným aj hospitalizovaným pacientov v nemocnici vo Svidníku.

Liečebné možnosti/Výkony

Predoperačné anestéziologické vyšetrenia

Predoperačné anestéziologické vyšetrenia u všetkých pacientov podstupujúcich akútne a plánované diagnostické a operačné výkony vyžadujúce primeraný spôsob anestézie v nemocnici Svidník, aj u pacientov odchádzajúcich na operácie do iných nemocníc, resp. na vyššie pracoviská v rámci celého Slovenska (operácie plánované v celkovej alebo regionálnej anestézii, neplatí to pre operácie v lokálnej anestézii).

Pred návštevou ambulancie je potrebné absolvovať interné predoperačné vyšetrenie, vrátane laboratórnych výsledkov. Túto dokumentáciu je potrebné si  priniesť so sebou vrátane výmenného lístka, ako aj poslednú správu od lekára, ktorý operačný výkon indikoval.

Poučenie mamičiek pred podaním epidurálnej analgézie

V anestéziologickej ambulancii sa vykonáva aj poučenie pacientky, ktorá má záujem o poskytnutie epidurálnej analgézie počas pôrodu. Pred aplikáciou epidurálnej analgézie anesteziológ na poučení vysvetlí rodičke všetky možné riziká a následky epidurálnej analgézie. Vhodnosť aplikácie epidurálnej analgézie môže byť individuálna a podáva sa počas druhej pôrodnej doby, na zmiernenie pôrodných bolestí, skúseným anesteziológom. Každá budúca rodička, ktorá má o túto službu záujem, prichádza za anestéziológom s odporučením od pôrodníka, minimálne 3 týždne pred termínom pôrodu.

Funkcie anestéziológa

 • vykonáva celkovú alebo regionálnu anestéziu ambulantných a hospitalizovaných pacientov
 • konziliárne služby v rámci predoperačnej prípravy pacientov
 • zabezpečuje bezbolestný priebeh operačného výkonu“
 • podieľa sa na predoperačnej príprave pacienta
 • anestéziológ vykonáva celkovú alebo regionálnu anestéziu
 • dohliada na bezpečné zobudenie pacienta z celkovej anestézie

Celková vs. lokálna anestézia

Pri celkovej anestézií je pacient v stave celkového znecitlivenia, s riadenou stratou vedomia, v celkovej narkóze. Celková anestézia sa používa  pri operačných výkonoch na hlave, krku, hrudníku, bruchu a končatinách, ak je pri operačnom výkone potrebné dobré uvoľnenie svalov, alebo ak nie je možné vykonať regionálnu anestéziu. Regionálna alebo aj lokálna anestézia sa používa na operačné výkony v dolnej časti tela, na lokálne znecitlivenie operovanej časti. Lokálne anestetikum sa podáva v driekovej oblasti pomocou vpichu do epidurálneho alebo do mozgovo-miechového moku pomedzi stavce.

O vaše zdravie sa stará

 • MUDr. Kožík Marián

  lekár

  Viac
 • Panová Ľudmila

  sestra

  Viac

Kontakty

Nemocnica arm. generála L. Svobodu Svidník , a .s.
MUDr. Pribulu 412/4, 089 01 Svidník

Ambulancia sa nachádza na 2. poschodí (B pavilón), oproti Hematologicko – transfúziologického pracoviska.

Telefón – ambulancia anestéziológie a intenzívnej medicíny: +421(0)54 7860 248 (242)

Ordinačné hodiny

 • Pondelok 8:30 – 14:00
 • Utorok 8:30 – 14:00
 • Streda 8:30 – 14:00
 • Štvrtok 8:30 – 14:00
 • Piatok 8:30 – 14:00

Zmluvná poisťovňa: Všeobecná zdravotná poisťovňa, Dôvera, UNION

Galéria

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)