Prejsť na obsah

Detská kardiologická ambulancia Prešov

V kardiologickej ambulancii v poliklinike ProCare Prešov poskytujeme kompletnú starostlivosť o deti s vrodenými a získanými ochorenia srdca, dysrytmiou, hypertenziou a ďalšími ochoreniami, ktoré súvisia s kardiovaskulárnym systémom.

Tím ambulancie pre liečbu srdcových chýb detív Prešove vedie MUDr. Vasiľ Janko, ktorý bol dlho jediným atestovaným lekárov pre detskú kardiológiu nielen pre Prešov, ale aj pre ďalšie 4 okresy. Detská kardiologická ambulancia poskytuje diagnostickú, liečebnú, preventívnu a poradenskú kardiologickú činnosť pre deti a dorast. Všetky vyšetrenia v kardiologickej ambulancii sú úplne bezbolestné, nemajú žiadne vedľajšie účinky a ani z dlhodobého hľadiska nepredstavujú žiadne riziko pre zdravie dieťaťa.

Prečo si vybrať kardiologickú ambulanciu v Prešove

 • Kvalitná EKG diagnostika

  Ambulancia detskej kardiológie prešla kompletnou rekonštrukciou priestorov a prístrojov, vďaka ktorým je možné poskytovať kvalitnú EKG diagnostiku detí a mládeže s vrodenými, alebo získanými ochoreniami srdca.

 • Kardiológia s dlhoročnými skúsenosťami

  EKG diagnostiku a liečbu ochorení srdca detí v našej ambulancii poskytuje skúsený kardiológ. Okrem liečby a diagnostiky vrodených srdcových chýb u detí, ambulancia zabezpečuje medziodborovú spoluprácu a odosielanie na operácie a sledovanie pooperačných stavov detských pacientov.

 • Komplexná detská kardiologická starostlivosť

  Detská kardiologická ambulancia poskytuje komplexnú diagnostiku, vrátane liečby srdcových chýb a chorôb detí a mládeže. V rámci ošetrovateľskej starostlivosti o kardiologických pacientov zabezpečuje i predoperačné a kontrolné vyšetrenia až do dospelosti pacienta.n

EKG vyšetrenia detskej kardiologickej ambulancie

EKG diagnostika

Echokardiografické vyšetrenie

je ultrazvukové vyšetrenie srdca, je známe aj ako ECHO a SONO srdca . Ide o nebolestivé vyšetrenie, za pomoci ultrazvuku sa hodnotí nielen uloženie, tvar a veľkosť srdca pacienta, ale aj jeho štruktúra, prekrvenie a do istej miery samotná srdcová funkcia.

ECHO vyšetrenie informuje lekára o anatomických a funkčných pomeroch. Toto vyšetrenie je nevyhnutné pre diagnózu srdcového zlyhania, chlopňových vád, aj iných srdcových vád . ECHO srdca  je základných diagnostickým vyšetrením srdca detského pacienta počas kardiologického vyšetrenia.

EKG vyšetrenia detských pacientov

EKG alebo elektrokardiografia je vyšetrovacia metóda, ktorá sníma elektrické impulzy zo srdca. Slúži na odhalenie porúch srdcového rytmu – dysrytmie, hypertenzie. EKG vyšetrenie dokáže odhaliť závažné srdcové poruchy ešte skôr, než  sa prejavia  príznaky. EKG krivka môže prezradiť aj zväčšenie srdca, jeho neprekrvenie, infarkt, známky preťaženia pľúcnych ciev.

EKG holter pre deti

24 hodinové meranie krvného tlaku/srdcovej činnosti, ktoré slúži na nepretržitý 24 hodinový monitoring. EKG holter sa aktivuje pri pocite neštandardnej srdcovej činnosti -búšenia, alebo slabosti, stlačením signalizačného tlačidla. EKG záznam neskôr lekár vyhodnotí a zisťuje, či príznaky pociťovanej srdcovej arytmie súvisia s poruchou srdcového rytmu alebo je ich príčina inde.

 • konzultačná činnosť,
 • liečba a dispenzarizácia ochorení srdca u detí,
 • liečba a dispenzarizácia vrodených srdcových chýb u detí,
 • odosielanie na operácie a sledovanie pooperačných stavov

Náš tím lekárov a špecialistov detskej kardiologickej ambulancie v Prešove

 • MUDr. Vasiľ Janko

  lekár – špecialista

 • Mgr. Aneta Oľšavská

  sestra

 • Mgr. Ľudmila Gajdošová

  sestra

Kontakt

Poliklinika ProCare Prešov
Jurkovičova 19, 080 01 Prešov

Tel: 051/ 75 63 586

Ordinačné hodiny

 • Pondelok:           07:30 – 15:30
 • Utorok:                07:30 – 15:30
 • Streda:                 07:30 – 15:30
 • Štvrtok:               07:30 – 15:30
 • Piatok:                 07:30 – 15:30

Galéria

Personálne obsadenie

 • Úkony:
  diagnostika, echokardiografické vyšetrenia, EKG vyšetrenia s popisom, holter – 24 hodinové meranie krvného tlaku, konzultačná činnosť, liečba a dispenzarizácia ochorení srdca u detí, liečba a dispenzarizácia vrodených srdcových chýb u detí, odosielanie na operácie a sledovanie pooperačných stavov
  Hovorí:
  • Slovenčina

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)