Prejsť na obsah
Nemocnica Partizánske

Gynekologická ambulancia

Ordinačné hodiny
 • Pondelok 07:00 - 15:30
 • Utorok 07:00 - 15:30
 • Streda 07:00 - 15:30
 • Štvrtok 07:00 - 15:30
 • Piatok 07:00 - 15:30
Kontakt
Ul. Nová nemocnica 511, 958 01 Partizánske
Tel: +421 (0) 38 7473104
Ambulancia sa nachádza na 2.posch. budovy nemocnice (B pavilón)

O ambulancii

Gynekologická pôrodnícka ambulancia zastrešuje príjmovú ambulanciu, ambulanciu rizikovej gravidity a ambulanciu plánovaného rodičovstva. Podľa platnej koncepcie gynekológie a pôrodníctva poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientkam pri všetkých ochoreniach ženských pohlavných orgánov vrátane sterility, porúch menštruačného cyklu, klimakterických problémov a zápalových ochorení. Poskytuje odbornú starostlivosť pacientkam s hroziacim potratom alebo predčasným pôrodom.

LIEČEBNÉ MOŽNOSTI/VÝKONY

 • skríningy u tehotných žien
 • prenatálne poradne pre ženy s rizikovou a patologickou tehotnosťou
 • skríningy u žien s gynekologickými ochoreniam
 • USG vyšetrenia
 • CTG vyšetrenia
 • konziliárne vyšetrenia

PRIPRAVTE SA NA POKOJNÝ PÔROD

Kurz predpôrodnej prípravy

Tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy, ale ja najnáročnejšie a každá ho prežíva inak. Milé mamičky, čaká Vás narodenie Vášho dieťatka. Vaše predstavy a želania spojené s pôrodom, sú pre pôrodnice Penta Hospitals veľmi dôležité. Program starostlivosti o ženu, matku a dieťa v období gravidity spočíva v potrebe informovať rodičku o najmodernejších dostupných možnostiach asociovaných k úspešnému priebehu gravidity, pôrodu a popôrodného obdobia.

Psychofyzická príprava (PFP) na pôrod má nastávajúcej mamičke signifikantne napomôcť nielen pri pôrode, ale i pri kooperácii so zdravotníckym personálom. Význam PFP spočíva v edukácii gravidných žien psychicky i fyzicky zvládnuť záťaž organizmu počas gravidity a naučiť sa spolupracovať pri pôrode. Tie ženy, ktoré PFP navštevujú, nadobudnú vedomosti o pôrode, ktoré zahŕňajú i riešenia problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť počas pôrodu.

V gynekologickej ambulancii ste pod kontrolou gynekológa a pôrodnej asistentky až do pôrodu. V našej gynekologickej ambulancii Vám ponúkame predpôrodný kurz, ktorý Vám priblíži jednotlivé fázy tehotenstva. Počas kurzu sa taktiež dozviete, ako sa správne stravovať počas tehotenstva a dojčenia. Náš kurz má štyri stretnutia, pričom jedno stretnutie má približne 60 minút. Stretnutia začínajú dýchacími cvičeniami, následne pristupujeme ku Kegelovým cvikom a záverečná časť stretnutia je venovaná relaxácii. Na stretnutiach sa môžu zúčastniť aj partneri, ktorí nadobudnú informácie o tom ako sprevádzať partnerku počas ako i pri a po pôrode.

S pôrodnou asistentkou si môžete spraviť svoj pôrodný plán. Zároveň sa na stretnutiach nastávajúce mamičky a oteckovia dozvedia o prebaľovaní, kúpaní dieťaťa. Neodmysliteľnou súčasťou našich stretnutí sú i cenné rady spojené s celou problematikou dojčenia. Taktiež počas stretnutí sme otvorení akýmkoľvek otázkam ohľadom tehotenstva, pôrodu a popôrodnej starostlivosti. Môžete sa dozvedieť napríklad o možnostiach epidurálnej anestézie, odbere pupočníkovej krvi, nástrihu hrádze ako i o hojení rán po fyziologickom pôrode a po cisárskom reze.

Tešíme sa na Vás

Galéria

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)