Prejsť na obsah
Nemocnica Humenné

Infektologická ambulancia I

Ordinačné hodiny
 • Pondelok 07:00 - 13:00
 • Utorok 07:00 - 13:00
 • Streda 07:00 - 13:00
 • Štvrtok 07:00 - 13:00
 • Piatok 07:00 - 13:00
Kontakt
Nemocničná 7, 066 01 HUMENNÉ
Tel: +421 (0) 57 770 6042, +421 (0) 57 7706338

Vážení pacienti, informujeme Vás, že v dňoch 22.1.-28.3.2024 bude Infektologická ambulancia zatvorená. Najbližšia Infekčná ambulancia Michalovce – t.č. 056/6416 905.


INFEKTOLOGICKÁ AMBULANCIA – dočasne presťahovaná

Vážení pacienti, dovoľujeme si Vás informovať, že INFEKTOLOGICKÁ AMBULANCIA - MUDr. Emília Tkačová je dočasne presťahovaná do pavilónu A (chirurgický pavilón) – prízemie.

PONDELOK - PIATOK

13:30 – 15:30 konziliárna činnosť

O ambulancii

Odborná ambulancia pre choroby infekčné u detí, mladistvých a dospelých poskytuje ambulantnú starostlivosť u chorých na infekčné ochorenia s výnimkou tuberkulózy a pohlavných chorôb, ako aj u osôb podozrivých z nákazy.

LIEČEBNÉ MOŽNOSTI/VÝKONY

Poskytuje odbornú starostlivosť osobám pri preventívnych alebo profylaktických výkonoch spojených s rizikom vzniku infekčných chorôb alebo vážnejších komplikácii z nich. Poskytuje konziliárne služby pri diagnostike, diferenciálnej diagnostike a komplexnej antiinfekčnej liečbe chorôb vyvolaným infekčným agensom.

DOPLNKOVÉ INFORMÁCIE

Poplatky za platené služby na ambulancii sú vyberané v zmysle platného cenníka.

PERSONÁL

Lekár: MUDr. Emília Tkáčová
Sestra: Agáta Gnipová

Emailová adresa: emilia.tkacova@pentahospitals.sk

Poďakovania

 • Vážený pán riaditeľ, som veľmi rada, že v kolektíve lekárov máte aj tak skvelú, obetavú a empatickú lekárku, akou je MUDr. Emília Tkáčová. Jej profesionálny prístup a odborné zdatnosti mi veľmi pomohli v čase covidu aj po ňom, keď som na tom bola veľmi zle/22 dní na pľúcnej ventilácií, infarkt a potom hnusný bacil/. Svojím láskavým prístupom a vedomosťami sa mi stále snažila nastaviť takú liečbu, aby som sa z toho dostala, čo sa aj podarilo. Aj teraz ke…

  Vážený pán riaditeľ, som veľmi rada, že v kolektíve lekárov máte aj tak skvelú, obetavú a empatickú lekárku, akou je MUDr. Emília Tkáčová. Jej profesionálny prístup a odborné zdatnosti mi veľmi pomohli v čase covidu aj po ňom, keď som na tom bola veľmi zle/22 dní na pľúcnej ventilácií, infarkt a potom hnusný bacil/. Svojím láskavým prístupom a vedomosťami sa mi stále snažila nastaviť takú liečbu, aby som sa z toho dostala, čo sa aj podarilo. Aj teraz kedykoľvek mam nejaký problém viem, že urobí všetko pre to, aby mi pomohla. Takýto prístup má ku každému pacientovi.

  Chcem sa jej preto touto cestou z celého srdca poďakovať a popriať pevné zdravie. Vás, pán riaditeľ, chcem poprosiť, aby ste jej moje poďakovanie pri nejakej príležitosti odovzdali. Ďakujem.

  S pozdravom Mgr. Jana Grešková

 • Chcela by som vyjadriť úprimné poďakovanie MUDr. Emílii Tkáčovej z infekčnej ambulancie za jej ľudský prístup, konzultácie a poskytovanie zdravotnej starostlivosti mojej mame Anne Ujhelskej počas covidového ochorenia. Prajem jej pevné zdravie a veľa úspechov v ďalšej práci.

  Spokojná dcéra Mgr. Valéria Kozmonová

 • Dobrý deň, dovoľte mi z celého srdca vyjadriť svoje úprimné poďakovanie pani doktorke MUDr. Emílii Tkáčovej z infekčnej ambulancie. Má moju obrovskú úctu a obdiv za jej profesionálny, odborný, ale aj ľudský prístup počas celej mojej liečby ku mne a taktiež mojej dcére Julke. Ďakujem za  presné určenie správnej diagnózy, následnú liečbu, ale hlavne za rýchlu pomoc aj konzultácie mimo pracovnej doby, čo je nad rámec jej povinnosti. Prajem jej pevné zdravie,…

  Dobrý deň,

  dovoľte mi z celého srdca vyjadriť svoje úprimné poďakovanie pani doktorke MUDr. Emílii Tkáčovej z infekčnej ambulancie. Má moju obrovskú úctu a obdiv za jej profesionálny, odborný, ale aj ľudský prístup počas celej mojej liečby ku mne a taktiež mojej dcére Julke. Ďakujem za  presné určenie správnej diagnózy, následnú liečbu, ale hlavne za rýchlu pomoc aj konzultácie mimo pracovnej doby, čo je nad rámec jej povinnosti. Prajem jej pevné zdravie, úspech v práci, aby ešte dlho zvládala vykonávať svoje krásne povolanie .

  S úctou

  Jaroslav Grec

 • Touto cestou sa chcem poďakovať MUDr. Emílii Tkáčovej z infekčnej ambulancie, za jej ľudský prístup, obetavosť a trpezlivosť pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Som jej dlhodobou pacientkou a som jej vďačná za včasnú a presnú diagnostiku môjho ochorenia ako aj nefalšovaný záujem pri riešení problému. Prajem jej, aby jej zdravie ešte dlho slúžilo a bola nápomocná všetkým, ktorí ju potrebujú. S úctou, Magdaléna Sabolová …

  Touto cestou sa chcem poďakovať MUDr. Emílii Tkáčovej z infekčnej ambulancie, za jej ľudský prístup, obetavosť a trpezlivosť pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Som jej dlhodobou pacientkou a som jej vďačná za včasnú a presnú diagnostiku môjho ochorenia ako aj nefalšovaný záujem pri riešení problému. Prajem jej, aby jej zdravie ešte dlho slúžilo a bola nápomocná všetkým, ktorí ju potrebujú.

  S úctou, Magdaléna Sabolová

 • Touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať MUDr. Tkáčovej a jej zdravotnej sestre p. Gnipovej. V dňoch 1.7. a 2.7. som prvýkrát navštívila ich ambulanciu so zdravotným problémom. Napriek tomu, že zdravotná sestra mala plné ruky práce a plnú čakáreň, bola aj napriek tomu veľmi milá, pokojná, rozvážna – jednoducho profesionál. Ja, ktorá mám strach pred ihlou, odbery z jej ruky a následne napichnutie kanyly bolo bezbolestné. Spolu s pani doktorkou tvoria profesi…

  Touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať MUDr. Tkáčovej a jej zdravotnej sestre p. Gnipovej. V dňoch 1.7. a 2.7. som prvýkrát navštívila ich ambulanciu so zdravotným problémom. Napriek tomu, že zdravotná sestra mala plné ruky práce a plnú čakáreň, bola aj napriek tomu veľmi milá, pokojná, rozvážna – jednoducho profesionál. Ja, ktorá mám strach pred ihlou, odbery z jej ruky a následne napichnutie kanyly bolo bezbolestné. Spolu s pani doktorkou tvoria profesionálnu, ale najmä ľudskú dvojicu, ktorá v tejto práci musí byať. Veľmi pekne ďakujem a želám veľa takýchto výborných a skvelých zdravotníkov.

  Chomova

 • Touto cestou chcem vyjadriť poďakovanie MUDr. Tkáčovej a sestre Gnipovej za ľudský prístup a včasnú pomoc pri liečbe našej rodiny na ochorenie Covid-19. Zároveň chcem pekne poďakovať primárke MUDr. Žinčákovej a kolektívu interného oddelenia za špecializovanú starostlivosť, rýchlu pomoc a opateru počas mojej hospitalizácie na internom oddelení. V ťažkej chorobe, ich láskavý a ochotný prístup a povzbudivé slová mi dodávali silu do úspešného boja s chorobou. …

  Touto cestou chcem vyjadriť poďakovanie MUDr. Tkáčovej a sestre Gnipovej za ľudský prístup a včasnú pomoc pri liečbe našej rodiny na ochorenie Covid-19.

  Zároveň chcem pekne poďakovať primárke MUDr. Žinčákovej a kolektívu interného oddelenia za špecializovanú starostlivosť, rýchlu pomoc a opateru počas mojej hospitalizácie na internom oddelení.

  V ťažkej chorobe, ich láskavý a ochotný prístup a povzbudivé slová mi dodávali silu do úspešného boja s chorobou.

  S veľkou vďakou a želaním pevného zdravia a trpezlivosť všetkým zdravotníkom praje pacientka

  Irena Banková s rodinou.

 • Vážený pán riaditeľ, volám sa Valéria Dž. a koncom augusta som bola bohužiaľ pozitívne testovaná na ochorenie Covid-19. Môj zdravotný stav si našťastie nevyžadoval hospitalizáciu v zdravotníckom zariadení. Aj napriek tomu by som chcela vyzdvihnúť prácu pani lekárky MUDr. Emílie Tkáčovej z oddelenia infektológie, ktorá sa po celý čas liečby aktívne zaujímala o môj zdravotný stav. Môžem konštatovať, že s takým iniciatívnym prístupom, aký mala pani dok…

  Vážený pán riaditeľ,

  volám sa Valéria Dž. a koncom augusta som bola bohužiaľ pozitívne testovaná na ochorenie Covid-19. Môj zdravotný stav si našťastie nevyžadoval hospitalizáciu v zdravotníckom zariadení.

  Aj napriek tomu by som chcela vyzdvihnúť prácu pani lekárky MUDr. Emílie Tkáčovej z oddelenia infektológie, ktorá sa po celý čas liečby aktívne zaujímala o môj zdravotný stav. Môžem konštatovať, že s takým iniciatívnym prístupom, aký mala pani doktorka Tkáčová, som sa pri iných lekároch ešte nestretla.

  Takmer vždy ma ako prvá telefonicky kontaktovala, chcela vedieť, ako sa cítim, ako prebieha liečba a neúnavne mi poskytovala rady, ako zmierniť nepríjemné príznaky ochorenia. Pri zhoršení stavu neváhala kontaktovať pľúcneho lekára, v ktorého kompetencii je predpisovanie podporných liečiv, keďže dusivý kašeľ neustupoval. Svojou starostlivosťou, trpezlivosťou a záujmom o mňa ako o pacientku mi podala povzbudenie a psychickú podporu v tých najťažších chvíľach. Keďže si uvedomujem, ako ťažko skúšané je v súčasnej neľahkej situácii zdravotníctvo a zdravotný systém na Slovensku, ľudský prístup pani lekárky Tkáčovej si cením o to viac.

  Na záver mi dovoľte zaželať všetkým lekárom, ošetrovateľom a celému personálu v týchto náročných časoch, veľa síl a energie do ich nenahraditeľnej práce.

  S pozdravom, Valéria Dž.

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.