Prejsť na obsah

Edukácia o hygiene rúk v Materskej škole v Kajali

Ako všetci dobre vieme, hygiena v našom živote zohráva veľmi podstatnú úlohu. Preto je nesmierne dôležité, aby sme k tomu viedli aj naše deti od útleho detstva a vysvetlili im, prečo je dôležité aby základné hygienické návyky vykonávali automaticky bez upozornenia. A samozrejme začíname hygienou rúk. Hygiena rúk Epidemiologička Mgr. Oľga Jónásová z galantskej nemocnice sa…

17.03.2023

Ako všetci dobre vieme, hygiena v našom živote zohráva veľmi podstatnú úlohu. Preto je nesmierne dôležité, aby sme k tomu viedli aj naše deti od útleho detstva a vysvetlili im, prečo je dôležité aby základné hygienické návyky vykonávali automaticky bez upozornenia. A samozrejme začíname hygienou rúk.

Hygiena rúk

Epidemiologička Mgr. Oľga Jónásová z galantskej nemocnice sa rozhodla, že sa pustí do edukácie v tejto oblasti. Ako prvú navštívila Materskú školu v Kajali, kde hravou formou rozprávala o hygiene rúk. Deti si mohli overiť správnosť a dôkladnosť umývania rúk pomocou UV lampy. Sme radi že projekt mal veľký úspech a tešíme sa na jeho pokračovanie v ďalších školských zariadeniach.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 01.12.2021 | Aktuality

  V krvi sa zachová tá ich stužková!

  Maturanti zo Žiaru nad Hronom na netradičnú stužkovú slávnosť na transfúzke nikdy nezabudnú. Aj vďaka unikátnym medailám. Slávnostný príhovor, zelená výzdoba, odznaky, testament či vínový pohár s vygravírovaným nápisom stužková so symbolickou kvapkou krvi. To všetko čakalo na študentov, ktorí prišli darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie nemocnice v Žiari nad Hronom. Keďže v súčasnej situácii stužkové slávnosti nezažijú, nemocnice…
 • 07.05.2024 | Aktuality

  Svetový deň hygieny rúk

  Aj čisté ruky majú svoj deň v kalendári a je ním Svetový deň hygieny rúk, ktorý sa oslavuje každoročne 5. mája. Hygiena rúk je pojem, ktorý zahŕňa dezinfekciu rúk, aj umývanie rúk.
 • 04.01.2019 | Aktuality

  Štúdia z Prešova zaujala svetových odborníkov

  Diabetických pacientov stredného veku ohrozuje tzv. tichá ischémia myokardu.   Docent MUDr. Alexander Kiško, CSc., viac ako pätnásť rokov pracuje ako kardiológ na prešovskej poliklinike ProCare. Venuje sa problematike tzv. tichej ischémie myokardu u pacientov s diabetom mellitus 2. typu. Na 34. svetovom kongrese internej medicíny v juhoafrickom Kapskom Meste prezentoval výsledky unikátnej štúdie zameranej na zistenie…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)