Prejsť na obsah

Galantská nemocnica má novú riaditeľku

Nemocnica Svet zdravia Galanta má novú riaditeľku. Stala sa ňou Alexandra Pavlovičová, ktorá na pozícii strieda predchádzajúceho riaditeľa Miroslava Zlatohlávka.   „Galantská nemocnica má veľký ľudský a odborný potenciál. Sme rozhodnutí z tejto nemocnice vybudovať vynikajúce, ambiciózne a silné pracovisko, ktoré bude vyhľadávané pacientami a súčasne bude atraktívnym miestom pre zdravotníckych pracovníkov na ich ďalší profesionálny rast,“…

03.09.2018

Nemocnica Svet zdravia Galanta má novú riaditeľku. Stala sa ňou Alexandra Pavlovičová, ktorá na pozícii strieda predchádzajúceho riaditeľa Miroslava Zlatohlávka.

 

„Galantská nemocnica má veľký ľudský a odborný potenciál. Sme rozhodnutí z tejto nemocnice vybudovať vynikajúce, ambiciózne a silné pracovisko, ktoré bude vyhľadávané pacientami a súčasne bude atraktívnym miestom pre zdravotníckych pracovníkov na ich ďalší profesionálny rast,“ hovorí generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a siete polikliník ProCare MUDr. Vladimír Dvorový.

 „Aj preto sme pristúpili k opätovnej zmene na poste riaditeľa nemocnice. Veríme, že skúsenosti a osobnosť novej riaditeľky pomôžu lepšie realizovať našu víziu v prospech pacienta a zamestnancov,“ doplnil.

Miroslav Zlatohlávek na pozícii skončil ešte začiatkom leta. Počas posledných dvoch mesiacov ho dočasne zastupovala námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Drahomíra Bollová. Nová riaditeľka prichádza do galantskej nemocnice z finančného sektora. Na pozícii začína pôsobiť od septembra.

 „K tejto výzve pristupujem s veľkou pokorou a zvedavosťou. Mojím prianím je pracovať v skvelom tíme ľudí, ktorí sa navzájom podporujú, poskytovať tie najkvalitnejšie služby s ľudským prístupom a vďaka tomu zdravo rásť. Som pripravená tvrdo pracovať a veľa sa učiť, hlavne v prvých mesiacoch, pozorne a trpezlivo počúvať. Na novú prácu sa veľmi teším,“ hovorí Alexandra Pavlovičová.

Na novú riaditeľku čaká v najbližšom období najmä práca na projektoch financovaných z eurofondov. Do troch rokov vznikne vďaka tejto dotácii v galantskej nemocnici nový urgentný príjem, jednotky intenzívnej starostlivosti sa prebudujú na spoločné oddelenie a nemocnica nakúpi i moderné medicínske vybavenie. Momentálne tiež prebieha kompletná rekonštrukcia fasády na hlavnej budove monobloku.

Alexandra Pavlovičová vyštudovala organizáciu a riadenie podnikov na Fakulte podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Celý profesijný život pracuje vo finančnom sektore, od roku 2001 v oblasti poisťovníctva. Sedem rokov pôsobila ako CEO Poisťovne Poštovej banky, posledné štyri roky ako riaditeľka úseku životného poistenia v poisťovni Generali. Baví ju práca s ľuďmi. Za svoj najväčší úspech vždy považuje vytvorenie funkčného pracovného tímu a podporujúceho pracovného prostredia.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 27.01.2022 | Blog

    Treba reflux bábätka riešiť s lekárom?

    Odgrgnutie aj so zvyškami jedla je u malých detí úplne normálne. Spozornieť treba, ak vášmu bábätku vyteká mliečko z úst viac ako trikrát denne aspoň počas troch týždňov. Samovoľný návrat žalúdkového a niekedy aj dvanástnikového obsahu je u bábätiek veľmi častý. Nemusíte sa teda hneď zľaknúť, spravidla nejde o žiadny problém, ale normálny fyziologický jav. Náchylnejšie sú…
  • 14.11.2019 | Aktuality

    Topoľčianska nemocnica vymenila vyše 120 postelí

    V Nemocnici Svet zdravia Topoľčany vymenili vyše 120 postelí. Nové elektricky polohovateľné lôžka dostalo gynekologicko-pôrodnícke a ortopedické oddelenie i oddelenie úrazovej chirurgie. Nemocnica zároveň vymenila aj intenzivistické a transportné lôžka. Celková investícia, ktorá bola spolufinancovaná z eurofondov, sa vyšplhala na 300-tisíc eur.   „Tešíme sa, že sa nám podarilo pre pacientov zabezpečiť ďalších vyše 120…
  • 06.04.2023 | Aktuality

    Dobrovoľníci z Krajšieho opäť rozžiarili tváre našich pacientov

    Dobrovoľníci z Krajšieho dňa v Rimavskej Sobote opäť neúnavne pracovali ako včielky. Ich šikovné ruky tentokrát zhotovili veľkonočnú výzdobu pre pacientov interného oddelenia. Tradičné maľované kraslice a zajace v košíkoch rozžiarili tváre našich pacientov. Rozlúčili sme sa s prianím pekných sviatkov a hlavne veľa zdravia každému.