Prejsť na obsah

Jarný Ústavný seminár 2019

Tohtoročný jarný Ústavný seminár sa konal 16. mája o 13:30 v kinosále nemocnice Galanta. Podujatia sa zúčastnilo spolu 279 osôb. Z toho bolo 60 lekárov, 161 sestier a 58 ostatných zdravotníckych pracovníkov.   Účasť aj tentokrát odzrkadlila záujem o toto podujatie i keď  je treba žiaľ priznať, že vidina získania kreditov pre celoživotné vzdelávanie je niekedy lákavejšia,…

23.05.2019

Tohtoročný jarný Ústavný seminár sa konal 16. mája o 13:30 v kinosále nemocnice Galanta. Podujatia sa zúčastnilo spolu 279 osôb. Z toho bolo 60 lekárov, 161 sestier a 58 ostatných zdravotníckych pracovníkov.

  Účasť aj tentokrát odzrkadlila záujem o toto podujatie i keď  je treba žiaľ priznať, že vidina získania kreditov pre celoživotné vzdelávanie je niekedy lákavejšia, než úprimný záujem o odborné témy samotného podujatia. Tentokrát boli prednášajúci len z Galantskej nemocnice. Zaujímavo pripravené prezentácie plné užitočných informácií obohatili poznatky všetkých prítomných. Primár detského oddelenia, MUDr. Miroslav Ilavský mal zaujímavú prednášku na tému Intoxikácia na ich detskom oddelení. Monika Kajtárová nám priblížila chronickú tonzilitídu z pohľadu sestry a matky, čo je pravdy na tom, či treba alebo netreba vyberať mandle u detí a kedy je dôležité ich odstrániť. PhDr. Emőke Takácsová, PhD. obohatila naše poznatky o potrebe predpôrodnej prípravy u budúcich mamičiek. Kládla dôraz na potrebu informovanosti v tejto oblasti a hovorila o stále sa objavujúcich zastaraných názoroch na pôrod. Nemenej zaujímavou bola i téma z dielne kolegov neurológov, konkrétne pani doktorky Evy Gödöllovej, z oblasti náročnej diagnostiky otravy olovom. Námestník pre ošetrovateľskú starostlivosť, PhDr. Martin Ballay, MPH, MBA zakončil seminár témou o národných štandardoch v ošetrovateľstve, kde nastali zmeny od tohto kalendárneho roka. Po prednáškach sa ešte krátko diskutovalo k téme stomických pacientov a intoxikácií na detskom oddelení. Ďakujeme všetkým prednášajúcim a zúčastneným a tešíme sa na ďalšie zaujímavé témy počas jesenného Ústavného seminára. Podrobný zoznam prednášajúcich a ich tém:
  • Kristína Dobosová – Pankreatitídy v našom súbore
  • Jana Szentiványiová, PhDr. Mária Kučáková – Rozvoj starostlivosti o stomických pacientov v galantskej nemocnici
  • Miroslav Ilavský – Intoxikácie na detskom oddelení v Galante
  • Monika Kajtárová – Chronická tonzilitída u detských pacientov z pohľadu práce sestry
  • Eva Gödöllová – Rozvíjajúca sa kvadruparéza po delíriu – rutina alebo diagnostická výzva?
  • Emőke Takácsová, PhD. – Ako pripravujeme ženy na pôrod v galantskej nemocnici
  • Martin Ballay, MPH, MBA – Národné štandardy ošetrovateľstva

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 06.04.2016 | Aktuality

    Svet zdravia rozširuje dopravnú zdravotnú službu aj do Svidníka a do Stropkova

    6 nových sanitných vozidiel Mercedes-Benz poskytne pacientom vysoký komfort a bezpečnosť prepravy. Regionálna sieť nemocníc Svet zdravia dnes oficiálne rozšírila poskytovanie sieťovej dopravnej zdravotnej služby aj do regiónov Svidníka a Stropkova. Novú flotilu sanitiek reprezentuje 6 nových vozidiel Mercedes-Benz Vito v celkovej obstarávacej hodnote 275-tisíc eur. Špeciálna technická úprava tohto modelu poskytuje pacientom novú úroveň…
  • 20.10.2020 | Blog

    Povolanie sestry je to najkrajšie a najušľachtilejšie zo všetkých povolaní.

    Už ako malá sledovala prácu sestier v naškrobených modrobielych uniformách a doma ošetrovala bábiky. Odkedy sa stala sestrou, prešlo takmer 37 rokov a ona zažila viacero epidémií. PhDr. Vierka Ivanková vedúca sestra infektologického oddelenia V Michalovskej nemocnici pracuje od roku 1983. Je absolventkou Trnavskej univerzity v odbore ošetrovateľstvo. Tri roky pracovala ako sestra v trojzmennej prevádzke na Onkologickom…
  • 29.01.2018 | Aktuality

    Vo svidníckej nemocnici otvorili novú diabetologickú ambulanciu

    V nemocnici Svet zdravia Svidník dnes slávnostne otvorili novú diabetologickú ambulanciu. Dosiaľ tam takáto ambulancia nebola a aj v regióne ich je nedostatok. Ročne by mali v ambulancii pomôcť minimálne 500 až 600 pacientom.   „Počet diabetikov z roka na rok rastie, na Slovensku sa v ambulanciách vlani liečilo takmer 370.000 cukrovkárov. Aj preto sme radi, že vďaka…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.