Prejsť na obsah

Jesenný ústavný seminár galantskej nemocnice 2017

Kontinuálne vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov je okrem legislatívnej povinnosti, aj súčasťou ich každodenného profesionálneho života. Galantská nemocnica v tejto oblasti udržiava tradíciu tzv. ústavných seminárov, ktoré slúžia ako platforma nielen pre spomínané celoživotné vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov, ale aj ako príležitosť prezentovať často krát i vlastné výsledky špecializačných prác v rámci diseminácie, či zaujímavých kazuistík z prostredia…

22.11.2017

Kontinuálne vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov je okrem legislatívnej povinnosti, aj súčasťou ich každodenného profesionálneho života. Galantská nemocnica v tejto oblasti udržiava tradíciu tzv. ústavných seminárov, ktoré slúžia ako platforma nielen pre spomínané celoživotné vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov, ale aj ako príležitosť prezentovať často krát i vlastné výsledky špecializačných prác v rámci diseminácie, či zaujímavých kazuistík z prostredia samotnej nemocnice.

  Ústavné semináre sú určené pre všetky kategórie zdravotníckych pracovníkov, či už v aktívnej, alebo pasívnej forme a to nielen pre zamestnancov nemocnice, ale i kolegov z priľahlého okolia. Organizátor sa preto vždy snaží skladbou prednášok prispôsobiť atraktivitu ako pre lekárov, tak i pre sestry a pôrodné asistentky, samozrejme aj pre ostatných zdravotníckych pracovníkov. Súčasne je to priestor, prostredníctvom ktorého je možné prezentovať témy, stanovené vzdelávacím plánom pre príslušný kalendárny rok, napr. z oblasti nemocničnej hygieny, vedenia zdravotnej dokumentácie, systému liečebných diét a pod. Inak tomu nebolo ani na Jesennom ústavnom seminári 2017, v kinosále Nemocnice s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s.09 Seminár sa uskutočnil v popoludňajších hodinách, dňa 7. novembra 2017. Podujatie bolo akreditované zo strany stavovských organizácií a jeho návštevnosť presiahla spolu za všetky kategórie zdravotníckych pracovníkov, viac ako 300 ľudí. Žiaľ v mnohých prípadoch sa opäť potvrdilo, že systém celoživotného vzdelávania nie je založený na kvalite informácií, ale na počte kreditov, ktoré môže účastník za absolvovanie podujatia získať. Kapacita sály je totiž približne 250 miest na sedenie, no počet vystavených certifikátov bol 310. Samozrejme nie všetky boli aj reálne vydané, no aj vďaka tejto opakovanej skúsenosti, pristúpi vedenie nemocnice pri najbližšom jarnom podujatí tohto typu, opäť k prísnejším pravidlám pre účasť. Ani spomínaná skúsenosť však nepokazila odborné podujatie na lokálnej úrovni, pretože prednášky i samotní prezentujúci, dokázali svoje publikum zaujať a poskytli im i nové informácie z rôznych medicínskych odvetví, ošetrovateľskej starostlivosti, aj verejného zdravotníctva. Podrobný zoznam prednášajúcich je uvedený v texte nižšie, za ich účasť im patrí obdiv i vďaka, rovnako ako aj všetkým, ktorí sa podieľali na príprave samotného podujatia. Tešíme sa na pokračovanie tejto tradície.

Podrobný zoznam prednášajúcich a ich tém:

MUDr. Gábor Lancz – Deceleračné poranenie hrudníka; PhDr. Štefánia Krížová – Acute Pain Service – Bezbolestná nemocnica MUDr. Tamás Varga – Liečba toxickej strumy; Mgr. Henrieta Bitterová, PhDr. Andrea Gombosová – Vedenie ošetrovateľskej dokumentácie v podmienkach nemocničného informačného systému; MUDr. Iuliia Travkina – Kazuistika z prostredia Oddelenia neurológie Galanta; Mgr. Oľga Jónásová – Prevencia infekcií krvného riečiska;  

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 27.05.2019 | Blog

    Prečo podstupujú budúce matky test na protilátky?

    Pri Rh inkompatibilite, teda situácii, pri ktorej je matka Rh negatívna a plod Rh pozitívny, cez placentu dochádza k prenosu červených krviniek plodu (s antigénmi), ktoré spôsobia tvorbu protilátok v materskej krvi.   Tieto protilátky nepredstavujú riziko pre samotnú matku, ale viažu sa na erytrocyty plodu a spôsobujú ich rozpad. To môže viesť k fetálnej…
  • 14.02.2024 | Aktuality

    Valentín na HTO v michalovskej nemocnici

    V týchto dňoch sme zahájili valentínsku kvapku krvi v Darcovskom centre Michalovskej nemocnice. Okrem našich pravidelných darcov krvi nás navštívili aj študenti Obchodnej akadémie.
  • 25.11.2016 | Aktuality

    Svet zdravia predstavil sieťový dobrovoľnícky projekt Krajší deň

    Prví dobrovoľníci spríjemňujú pacientom hospitalizáciu v nemocniciach v Humennom a v Banskej Štiavnici.   Sieť nemocníc Svet zdravia predstavilo projekt nových dobrovoľníckych centier Krajší deň v Humennom a v Banskej Štiavnici. Ich hlavným cieľom je spríjemniť dospelým a detským pacientom chvíle strávené v nemocničnom zariadení, prinášať pozitívnu atmosféru na oddelenia a do pacientskych izieb. Externí…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Potrebné)
Toto pole slúži na overenie a malo by zostať nezmenené.