Prejsť na obsah

Môže vám preventívna prehliadka zachrániť život?

Mnoho ochorení začína práve tým, že o nich nevieme. Preventívna prehliadka najčastejšie odhalí ochorenia, ktoré sú už v pokročilejšom štádiu ako si myslíme. Aké ochorenia je možné včasne diagnostikovať prostredníctvom preventívnej prehliadke? „ Keď začnú prvé signály toho, že je nejaké ochorenie v organizme, väčšinou to už nebýva začiatočné štádium ochorenia.“, vysvetľuje MUDr. Alexandra Kmiecik.…

22.06.2017

Mnoho ochorení začína práve tým, že o nich nevieme. Preventívna prehliadka najčastejšie odhalí ochorenia, ktoré sú už v pokročilejšom štádiu ako si myslíme.

Aké ochorenia je možné včasne diagnostikovať prostredníctvom preventívnej prehliadke?

Keď začnú prvé signály toho, že je nejaké ochorenie v organizme, väčšinou to už nebýva začiatočné štádium ochorenia.“, vysvetľuje MUDr. Alexandra Kmiecik. Práve preto je preventívna prehliadka ideálna forma prevencie, ktorá pomáha včasne odhaľovať rôzne ochorenia. Najčastejšie sa vďaka preventívnej prehliadke diagnostikujú ochorenia ako:

  • Hyperlipidémia, t.j. zvýšená hladina lipidov (tukov) v krvi, vrátane cholesterolu a triglyceridov,
  • Poruchy funkcie pečene,
  • Zvýšené alebo znížené hodnoty leukocitov,
  • Rozličné anémie,
  • Poruchy krvného obrazu a iné.

Z rozboru moču, ktorý je súčasťou preventívnej prehliadky, vieme diagnostikovať aj ochorenia ako cukrovka alebo obličkové ochorenia. V prípade, že sa necítite dobre alebo pozorujete príznaky ochorenia, nepodceňujte to, ale navštívte svojho lekára.Viete aké jednoduché opatrenia vám vedia zlepšiť váš zdravotný stav? Pozrite si tretiu časť zo série našich videí o Komplexných preventívnych prehliadkach.

Zaujímať by vás mohlo aj:  Čo dokáže odhaliť preventívna prehliadka?Na čo máte nárok v rámci preventívnej prehliadky?

Páčia sa vám rady našich lekárov? Buďte prvý, kto sa dozvie o ďalších novinkách a zaujímavostiach z nášho blogu O zdraví. Prihláste sa na odber noviniek e-mailom na našej webovej stránke.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 26.07.2017 | Blog

    Nie všetky tuky škodia zdraviu

    Tuky majú v tele nenahraditeľnú funkciu. Ľudské telo ich potrebuje ako jednu z foriem energie. Sú stavebnou zložkou dôležitých hormónov, chránia orgány pred mechanickým poškodením, ale aj pomáhajú udržiavať telesnú teplotu.   Naša strava obsahuje rôzne typy tukov. Niektoré sú potenciálne škodlivé, najmä ak sa konzumujú v nadmernom množstve. Podstatným faktorom tukov je ich zloženie…
  • 24.06.2019 | Blog

    Ako vzniká zápal stredného ucha?

    Zápal stredného ucha nevniká z vody z bazéna – keďže  stredné ucho je oddelené od vonkajšieho zvukovodu blankou bubienka. Zápaly z vody v bazéne sú typické  pre letné obdobie  – ide o zápal vonkajšieho ucha, teda zvukovodu.   Zápal stredného ucha je spôsobený preniknutím mikróbov (vírusov alebo baktérií) z nosohltana do stredného ucha, kde je lokálny…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Potrebné)
Toto pole slúži na overenie a malo by zostať nezmenené.