Prejsť na obsah

Nemocnica Medissimo sa od nového roka zameriava na oblasti ortopédie, úrazovej chirurgie a rehabilitácie

Bratislavská Nemocnica Medissimo od nového roka zmenila svoje zameranie a začala poskytovať komplexnú zdravotnú starostlivosť dominantne v oblastiach ortopédie, úrazovej chirurgie a rehabilitácie. Zaradením nemocnice do prvej kategórie optimalizovanej siete nemocníc sa naplnili plány redizajnu zariadení siete Penta Hospitals na území hlavného mesta, súčasťou ktorých bolo nedávne spojenie s renomovanou klinikou jednodňovej chirurgie Sportclinic. Pracovisko sa posilnilo o špičkových odborníkov a najmodernejšie diagnostické prístroje. Nový medicínsky koncept dopĺňa aj široká škála poliklinických služieb ProCare.  Nemocnica Medissimo je 14. nemocnicou siete Penta Hospitals Slovensko, ktorej súčasťou je aj 10 polikliník ProCare.

20.02.2024

Komplexná ortopédia v Bratislave

Nemocnici Medissimo je už integrovaný medicínsky tím pracoviska Sportclinic.

„Týmto dňom sme dosiahli dôležitý míľnik v rámci usporiadania našich bratislavských pracovísk, medzi ktoré patria koncová Nemocnica Bory, šesť polikliník ProCare a od začiatku roka aj nová Nemocnica Medissimo. Tá je oficiálne zaradená do prvej kategórie  optimalizovanej siete nemocníc a dnes už poskytuje plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť (komplexnú ortopedickú starostlivost) so zameraním na športové úrazy, choroby a poruchy pohybového aparátu, vrátane komplexnej diagnostiky, konzervatívnej a operačnej liečby, ako aj komplexného rehabilitačného programu. Súčasne v nej naďalej poskytuje služby ProCare manažmentu pacienta vo vybraných odboroch ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Som veľmi rád, že v zrekonštruovanej nemocnici dnes už plnohodnotne pôsobí aj medicínsky tím pracoviska Sportclinic, ktoré sa stalo súčasťou siete v lete v roku 2022. Vďaka tomu sme rozšírili naše kapacity ortopedicko-traumatologického programu, vrátane operačných náhrad kĺbov s nadväzujúcou lôžkovou a ambulantnou rehabilitáciou. Práve v tejto oblasti sú na Slovensku veľmi dlhé čakacie lehoty, takže naša investícia je určite vítaná pre celý bratislavský región,“ zdôraznil Radoslav Čuha, generálny riaditeľ siete Penta Hospitals Slovensko. 

„Nemocnica má špičkový tím skúsených odborníkov a najmodernejšie prístrojové vybavenie. Pacientov čaká okrem kvalitnej ortopedickej zdravotnej starostlivosti aj príjemné, komorné prostredie poskytujúce súkromie, pokojnú atmosféru, jednolôžkové nadštandardné izby s výhľadom na jazero Draždiak a individuálny prístup. Medicínsky tím má k dispozícii modernú komplexnú diagnostiku, magnetickú rezonanciu, nový digitálny röntgen, CT, dve operačné sály, takže môžeme robiť kvalitné operácie a aj komplexnú rehabilitačnú starostlivosť,“ doplnil Miroslav Bdžoch, riaditeľ Nemocnice Medissimo.

Nemocnica Medissimo

Športová traumatológia

V Nemocnici Medissimo od začiatku roka pôsobí tím špecializovaného pracoviska Sportclinic. To bolo otvorené ešte v roku 2005 a od začiatku sa venovalo primárne oblasti športovej traumatológie. Jedným zo zakladateľov je aj súčasný medicínsky líder nemocnice MUDr. Ján Grauzel.

„Ľudia sú dnes oveľa viac športovo aktívni, než boli pred takmer 20 rokmi. Pohyb vnímajú ako dôležitú súčasť svojho života, starajú sa o svoje zdravie a športu sa chcú venovať čo najdlhšie. Dnes v rámci jednodňovej chirurgie operujeme aj 70-ročných pacientov, absolvovať podobný zákrok v minulosti však vôbec nebolo bežné. To je základný posun, ktorý súvisí aj s rozvojom jednodňovej chirurgie. Vďaka nej sa pacienti dokážu rýchlejšie vrátiť do bežného života,“ vysvetľuje MUDr. Ján Grauzel, ktorý pôsobí aj ako lekár Slovenskej hokejovej reprezentácie a hokejového klubu HC Slovan Bratislava. Zároveň je predsedom Slovenskej spoločnosti pre artroskopiu a športovú traumatológiu.

„Profesionálni športovci vyžadujú čo najpromptnejšiu reakciu. Musíte ich rýchlo diagnostikovať, urobiť potrebný výkon a dať im následnú kvalitnú rehabilitáciu, aby sa mohli čo najskôr vrátiť k pôvodnej aktivite. Tento prístup im zabezpečujeme v čo najrýchlejšom čase,“ doplnil Ján Grauzel.

Kvalitná diagnostika a liečba nie len pre športovcov

V Nemocnici Medissimo sa zrealizovala aj jedna z prvých inštalácií nového RTG zariadenia Siemens Healthineers MULTIX Impact.

 „Siemens Healthineers MULTIX Impact röntgenový prístroj pokrýva všetky potreby moderného rádio-diagnostického oddelenia. Štandardizuje pracovné postupy a výsledky a zároveň umožňuje vysokú kvalitu snímok všetkých pacientov, a to pri najnižšej možnej dávke žiarenia. Jedná sa o modulárny röntgenový systém umožňujúci prispôsobenie a adaptovanie konfigurácie zariadenia na individuálne potreby zdravotníckeho zariadenia. Je vybavený inovatívnym softvérom Smart Ortho pre tzv. „automatické zošívanie/spájanie“ obrazu celej chrbtice alebo dolných končatín pomocou rýchleho a automatizovaného snímkovania pacienta. Znamená to, že počas snímkovania sú vyhotovené štyri snímky, ktoré sú následne „zošité“ – spojené do jednej dlhej a spracované softvérom v počítači. Takto komplexne a ucelene spracované snímky sú nakoniec odosielané na úložisko dát. Ďalšie inovatívne softvérové funkcionality prispievajú napríklad aj k skráteniu doby vyšetrenia či komfortu pacientov,“ vysvetľuje Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers Slovensko.

Nemocnica Medissimo
Diagnostika a liecba sportovych zraneni a pohyoveho aparatu

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 18.09.2018 | Aktuality

  Spolu sme darovali takmer 25 litrov krvi

  Desiatky z nás sa minulý týždeň stali hrdinami. V stredu 12. septembra sme sa totiž rozhodli pripomenúť si Svetový deň prvej pomoci a v bratislavskom Digital Parku sme spoločne darovali takmer 25 litrov tej najvzácnejšej tekutiny – krvi.   Na nultý ročník podujatia Daruj krv – Staň sa hrdinom Digital Parku zavítalo neuveriteľných 70 zamestnancov…
 • 11.12.2020 | Blog

  Vianoce v čase pandémie. Ako ich zvládnuť?

  Vianoce a predvianočný zhon sú, bez ohľadu na pandémiu, veľmi stresujúcim obdobím roka. Mnoho ľudí túži po akejsi vianočnej dokonalosti – chcú mať dokonale uprataný dom, napečené tie najchutnejšie koláčiky, kúpené tie najúžasnejšie darčeky, mať ten najkrajší vianočný stromček a pri ňom šťastnú a usmiatu rodinu. Ako prežiť Vianoce v pokoji a navyše v čase…
 • 11.06.2020 | Blog

  Starajú sa o Vaše zdravie – MUDr. Ľubomír Špak, MPH

  Michalovce sú okresné mesto, v ktorom sa nachádzajú dve nemocnice. Psychiatrická nemocnica Michalovce, n.o., poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom postihnutých psychickými chorobami a poruchami. Druhá, ktorá v dnešnej podobe funguje od jesene 2017, Nemocnica novej generácie, je všeobecná nemocnica a poskytuje široký záber zdravotnej starostlivosti o pacientov.   MUDr. Ľubomír Špak, MPH primár centra intervenčnej angiológie,…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)