Prejsť na obsah

Nemocnice Svet zdravia za posledný týždeň zvýšili COVID kapacitu na východnom aj západnom Slovensku

Za posledný týždeň 13 nemocníc Svet zdravia posilnilo kapacitu pre COVID pacientov o ďalších 42 nových lôžok. Dnes dokopy disponujú až 858 lôžkami.   Posilnenou kapacitou sieť reagovala na zhoršujúci sa epidemiologický vývoj v Košickom kraji a na Žitnom ostrove. V rámci toho sa podarilo navýšiť celkový počet lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou na súčasných 60…

19.01.2021

Za posledný týždeň 13 nemocníc Svet zdravia posilnilo kapacitu pre COVID pacientov o ďalších 42 nových lôžok. Dnes dokopy disponujú až 858 lôžkami.

 

Posilnenou kapacitou sieť reagovala na zhoršujúci sa epidemiologický vývoj v Košickom kraji a na Žitnom ostrove. V rámci toho sa podarilo navýšiť celkový počet lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou na súčasných 60 a 547 s priamym prívodom kyslíka. Najvyšší nárast evidujú nemocnice v Trebišove a Dunajskej Strede.

Do trebišovskej nemocnice bolo z Univerzitnej nemocnice v Košiciach prevezených už 9 pacientov s ochorením COVID-19 a tento týždeň nemocnica príjme ďalších piatich. Nových 24 COVID lôžok získala nemocnica reprofilizáciou polovice chirurgického klastra. Celková COVID kapacita je tak 73 lôžok.

Dunajskostredská nemocnica zaznamenala počas uplynulého víkendu 20 nových COVID príjmov. V regióne sa evidujú viaceré nové epicentrá nákazy. Ihneď sa posilnila kapacita na dnešných 76 lôžok.

V galantskej nemocnici, ktorá funguje od 7. 1. 2021 iba v červenom režime, bolo k dnešnému dňu hospitalizovaných 119 pacientov, z toho 9 na umelej pľúcnej ventilácii. Celková kapacita 132 lôžok je nateraz postačujúca.

V nemocniciach siete je aktuálne hospitalizovaných rekordných 576 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 51 v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii. Tento počet reprezentuje 17% podiel na celonárodnej štatistike hospitalizovaných COVID pacientov.

Na pôde štrnástich nemocníc Svet zdravia pokračuje v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva vakcinácia proti ochoreniu COVID-19. V rámci prvej vlny by malo byť tento týždeň zaočkovaných 4128 ľudí. Očakáva sa, že v najbližších dňoch budú po nemocniciach v Michalovciach, Humennom a Rožňave pridané do národného online registračného portálu korona.gov.sk aj zvyšné nemocnice siete. Vďaka tomu sa bude dať elektronicky objednať na konkrétny vakcinačný termín v ďalších desiatich okresoch na Slovensku. Personálna situácia je už tretí týždeň stabilizovaná. Výnimkou bola iba topoľčianska nemocnica. Počet jej zamestnancov v karanténe už začal našťastie klesať (aktuálne je to 60 zamestnancov).

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 30.05.2019 | Aktuality

  Deň sestier v Trebišove

  Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier bol v trebišovskej nemocnici pripravený špeciálny deň pre výnimočné sestry, ktoré svojmu povolaniu odovzdali srdce a robia ho s láskou.   Každé oddelenie nominovalo za svoj úsek sestru, ktorá je výnimočná svojou osobnosťou, svojim prístupom k pacientovi, svojou profesionalitou a erudovanosťou. Týchto 16 sestier strávilo celý deň v rukách profesionálov, ktorí sa postarali,…
 • 21.02.2017 | Aktuality

  Budúce mamičky z ProCare polikliník si môžu svoj pôrod naplánovať do najmenších detailov

  Vyhľadávaná pôrodnica nemocnice Svet zdravia v Galante podporuje najnovšie trendy. Na svoje moderné priestory investovala vyše 100 tis. Eur!   V uplynulom roku 2015 bolo v galantskej nemocnici Svet zdravia uskutočnených takmer 1000 pôrodov. Vysoké číslo realizovaných pôrodov ovplyvnila aj významnú rekonštrukcia gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. V pôvodných priestoroch bol vytvorený druhý moderný pôrodnícky box, zútulnili sa čakacie priestory pre…
 • 31.10.2022 | Aktuality

  Mesiac úcty k starším v nemocniciach Svet zdravia Svidník a Stropkov

  Pacientov a pacientky v seniorskom veku v nemocniciach Svet zdravia Svidník a Stropkov prišli pozdraviť a obdarovať dobrovoľníci zo základných škôl. Krásne ručne robené pozdravy priniesli žiaci zo ZŠ Ul. 8. mája vo Svidníku. Milé darčekové balíčky rozdávali šikovné žiačky zo ZŠ Karpatská vo Svidníku. Stropkovských pacientov navštívili žiaci 9. ročníka z CZŠ sv. Petra…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.