Prejsť na obsah

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo ocenenie ESO Angels Awards

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň. „Ocenenie je pre mňa a pre náš tím zrkadlom dobre odvedenej…

02.06.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

„Ocenenie je pre mňa a pre náš tím zrkadlom dobre odvedenej práce v starostlivosti o pacientov s mozgovou príhodou. Je to zároveň veľká motivácia naďalej udržiavať nastavenú kvalitu, ale aj posilnenie k ďalšiemu zlepšovaniu našej práce, ktorú vykonávame pre našich pacientov 24 hodín denne 365 dní v roku. Mozgová príhoda nás môže, žiaľ, postihnúť kedykoľvek a našou úlohou je zmierniť jej dopady na zdravie v spoločnosti,“ uviedol Marián Mužik, primár neurologického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou.

Medzinárodná organizácia ESO hodnotila niekoľko kritérií. Sledovala napríklad či pacienti s podozrením na cievnu mozgovú príhodu podstúpili CT alebo MR vyšetrenie, či počítala, koľko z nich nemocnica liečila pomocou trombolýzy.

„Ocenenia sa vyhodnocujú podľa stanovených kritérií kvality European Stroke Organisation (ESO). Na základe výsledkov týchto kritérií môžu nemocnice získať zlatý, platinový alebo diamantový status. V minulosti sa tieto ocenenia udeľovali za každý štvrťrok, avšak nakoľko máme na Slovensku dlhodobo kvalitnú zdravotnú starostlivosť o pacientov s CMP, v záujme zachovania motivácie už udeľujeme len jedno ocenenie ročne,“ uviedla iniciatíva Angels.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 14.02.2020 | Aktuality

  Ďakujeme, že sa rozdávate pre druhých

  Sloganom 25. ročníka Valentínskej kvapky krvi je „Láska lieči“. Hematologicko– transfúziologické oddelenie nemocnice Svetu zdravia vo Svidníku sa každoročne zapája v spolupráci so Slovenským červeným krížom vo Svidníku aj do tejto celoslovenskej kampane.   Nemocnica Svidník kampaň odštartovala odberovým dňom 12.02.2020, na ktorí prišlo 42  darcov, z toho 8 prvodarcov. Úctyhodný 82. odber  mal pán Vladimír Perháč.…
 • 13.05.2022 | Aktuality

  Deň matiek s Krajším dňom v nemocnici Svet Zdravia Rožňava

  O krajší deň matiek sa na oddelení  Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie postarali naše dve dobrovoľníčky z dobrovoľníckeho združenia Krajší deň.  Pani Kvetka Roxerová a pani Valika Rejdovjanová, pomohli rozdať pozdravy a malé darčeky pre naše pacientky. Slávnostným príhovorom pani Kvetka vyzdvihla rolu matky a poďakovala sa za ich celoživotné poslanie ženy, ako matky.
 • 09.03.2021 | Aktuality

  Odkaz ženám vo svidníckej nemocnici: Ste dokonalé!

  Nemocnica Svet zdravia Svidník sa rozhodla spríjemniť včerajší Medzinárodný deň žien všetkým svojím zamestnankyniam, ale aj pacientkam.   Sestry, lekárky, sanitárky, upratovačky, kuchárky či pracovníčky administratívy obdarovala kozmetickým darčekom a samozrejme nechýbal ani tradičný kvet. Ten potešil aj hospitalizované pacientky a medzi gratulantmi, ktorí kvetinky odovzdávali, bol aj riaditeľ nemocnice Slavko Rodák a námestník pre liečebno-preventívnu…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.