Prejsť na obsah

Neurológiu vranovskej nemocnice ocenili za liečbu mozgovocievnych príhod

Za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou získalo neurologické oddelenie nemocnice Sveta zdravia vo Vranove nad Topľou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Udelila mu ho Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (The European Stroke Organisation – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na najvyššiu úroveň a označila za diamantové zariadenie.   „Ocenenie je…

17.05.2018

Za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou získalo neurologické oddelenie nemocnice Sveta zdravia vo Vranove nad Topľou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Udelila mu ho Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (The European Stroke Organisation – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na najvyššiu úroveň a označila za diamantové zariadenie.

 

„Ocenenie je pre naše neurologické oddelenie veľkou výzvou pokračovať v päťročnej práci zdokonaľovania diagnostiky a liečby cievnych mozgových príhod. Je výsledkom erudovaného prístupu, výbornej logistiky a tímovej spolupráce. Hlavným víťazom je však pacient, ktorému je aj v malom meste poskytnutá zdravotná starostlivosť na európskej úrovni,“ uviedla primárka neurologického oddelenia vranovskej nemocnice MUDr. Lenka Dudášová Lidíková, ktorá si ocenenie prevzala na prebiehajúcom kongrese ESO vo švédskom Gothenburgu.

Medzinárodná organizácia ESO hodnotila niekoľko kritérií. Sledovala napríklad koľko percent pacientov bolo liečených rekanalizáciou do 45 minút od príchodu do nemocnice. Na diamantovej úrovni ich musí byť minimálne polovica. Organizácia si tiež všímala, či pacienti s podozrením na cievnu mozgovú príhodu podstúpili CT alebo MR vyšetrenie alebo počítala, koľko z nich nemocnica liečila pomocou trombolýzy.

„Naším cieľom je oceňovať tímy a jednotlivcov, ktorí sú odhodlaní poskytovať špičkovú starostlivosť pri liečbe cievnych mozgových príhod a tiež budovať kultúru trvalého monitoringu kvality. Kontinuálne zaznamenávanie údajov do národných a medzinárodných registrov a predovšetkým analýza údajov totiž umožní nachádzať body na zlepšenie,“ uvádza iniciatíva Angels.

Neurologické oddelenie vranovskej nemocnice takéto ocenenie získalo po prvýkrát, organizácia ESO pritom hodnotila prvý kvartál tohto roku. Spolu s vranovskou nemocnicou diamantové ocenenie dostala v rámci siete Svet zdravia aj nemocnica v Galante. Diamantovú cenu udelili i ďalším štyrom nemocniciam na Slovensku, dvom v Českej republike, nemocnici v Poľsku, Ukrajine, Portugalsku a Egypte.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 22.05.2020 | Aktuality

    Dar od Nadácie Križovatka pre spišskonovoveskú nemocnicu

    Nadácia Križovatka, ktorá vďaka sponzorom dlhodobo pomáha novorodeneckým a detským oddeleniam slovenských nemocníc aj v týchto náročných časoch podporila našu nemocnicu darom viac ako 300 balíkov plienok Pampers a 10 ks monitorov dychu. Dar bol smerovaný na novorodenecké oddelenie.   Vedenie nemocnice, pracovníci novorodeneckého oddelenie, ako aj mamičky a ich bábätká zasielajú Nadácii Križovatka veľké Poďakovanie.
  • 06.12.2022 | Aktuality

    Mikuláš v žiarskej nemocnici

    Detičky na pediatrickom oddelení potešil svojou návštevou Mikuláš. Krásna hudba šíriaca sa z jeho hry na gitare rozospievala anjelika, detičky a celý personál oddelenia. Zaspievali si spolu známe piesne a každému dieťatku venoval milé prekvapenie z košíčku.
  • 28.04.2017 | Aktuality

    Patrí práca za počítačom k rizikovým povolaniam?

    Dlhodobé vykonávanie stereotypnej činnosti rukami, najmä zápästiami môže viesť k syndrómu karpálneho tunela. Pri práci s počítačom používate zápästie na plné obrátky. Dlhodobé vykonávanie stereotypnej činnosti rukami, najmä zápästiami môže viesť k syndrómu karpálneho tunela. Práve z toho dôvodu toto ochorenie postihuje najčastejšie práve ruky. Ohrození sú ľudia vykonávajúci stereotypnú manuálnu prácu, ale aj tí,…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Potrebné)
Toto pole slúži na overenie a malo by zostať nezmenené.