Prejsť na obsah

Svetový deň hygieny rúk

Aj čisté ruky majú svoj deň v kalendári a je ním Svetový deň hygieny rúk, ktorý sa oslavuje každoročne 5. mája. Hygiena rúk je pojem, ktorý zahŕňa dezinfekciu rúk, aj umývanie rúk.

07.05.2024

Dezinfekcia rúk je dôležitá hlavne v zdravotníckych zariadeniach a pre zdravotníkov a preto: „Hovorme na tému čisté ruky“. V nemocnici Galanta sme sa rozhodli, že urobíme malú osvetu naprieč nemocnicou. Zamerali sme sa na tých najmenších a najzraniteľnejších. Ako edukáciu pre malých pacientov a ich rodičov sme zvolili bábkové predstavenie: „Ako si princezná rúčky umývať začala“. A to čo sme malých pacientov naučili, sme skontrolovali pod UV lampou. Všetci to zvládli na výbornú .

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 02.04.2024 | Aktuality

  EMG workshop v Rimavskej Sobote

  V dňoch 21.3. – 22.3.2024 sa ako za posledné roky konal EMG workshop, ktorý organizovala Sekcia pre neuromuskulárne ochorenia, Slovenská neurologická spoločnosť SLS a Penta Hospitals SK, a. s., Všeobecná nemocnica Rimavská Sobota.
 • 26.06.2017 | Aktuality

  Krv sa rozhodli darovať aj zamestnanci Sociálnej poisťovne v Michalovciach

  V dňoch 23. a 25. mája 2017 bolo na transfúziologickom oddelení v michalovskej nemocnici rušnejšie ako zvyčajne. Darovať to najcennejšie – svoju krv sa rozhodli zamestnanci Sociálnej poisťovne v Michalovciach a po dohode s vedením nemocnice a transfúziologickým oddelením zorganizovali svoju vlastnú Májovú kvapku krvi. Medzi darcami bolo veľa prvodarcov, ktorí sa už po tejto prvej skúsenosti vyjadrili, že…
 • 13.03.2019 | Aktuality

  Aj v Michalovciach sme si uctili MDŽ

  Nemocnica Michalovce v spolupráci s dobrovoľníčkou z centra Krajší deň pripravili pre naše pacientky malé prekvapenie k medzinárodnému dňu žien. Vedenie nemocnice nezabudlo ani na svoje zamestnankyne. Pri príležitosti medzinárodného dňa žien sme sa opäť rozhodli obdarovať všetky naše zamestnankyne kvetmi.  Túto milú úlohu si vzali na plecia, riaditeľ nemocnice Ing. Marián Haviernik a medicínsky riaditeľ…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.