Prejsť na obsah
Interné oddelenie

Oddelenie vnútorného lekárstva

Vnútorné lekárstvo je základný klinický medicínsky odbor zabezpečujúci koordináciu a integráciu v poskytovaní liečebnej a preventívnej starostlivosti.

Oddelenie sa zaoberá diagnostikou a liečbou vnútorných chorôb u pacientov, u ktorých nebola úspešná ambulantná liečba, alebo priebeh ochorenia je akútny a život ohrozujúci.

Je akútnym oddelením, ktoré spolupracuje s ostatnými oddeleniami nemocnice a poskytuje im 24 hodinovú konziliárnu činnosť.

Prečo si vybrať interné oddelenie v Topoľčanoch

 • Profesionálny tím špecialistov

 • Zrekonštruované priestory

 • Individuálny liečebný plán

 • Medziodborová spolupráca

 • VIP izby

Služby

 • Liečebné možnosti/výkony

  Oddelenie sa zaoberá diagnostikou a liečbou vnútorných chorôb u pacientov, u ktorých nebola úspešná ambulantná liečba.

  Viac
 • Lôžková starostlivosť

  Štandardné ošetrovacie jednotky disponujú 2 jednolôžkovými izbami, 14 trojlôžkovými izbami.

  Viac
 • Jednotka intenzívnej starostlivosti

  V kompletne nových priestoroch personál poskytuje špecifickú starostlivosť akútnym pacientom oddelenia vnútorného lekárstva a neurologického oddelenia.

  Viac
 • Ambulantná starostlivosť

  Ambulancia sa venuje prevencii, vyhľadávaniu, diagnostike a liečbe chorôb vnútorných orgánov.

  Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Marián Galbo primár, internista

  Od roku 2017 je primárom oddelenia vnútorného lekárstva. Atestáciu z vnútorného lekárstva I. stupňa získal v roku 2002, špecializačnú skúšku z vnútorného lekárstva v roku 2007.

  Viac
 • MUDr. Jozef Štreicher zástupca primára

  Pracuje na jednotke intenzívnej starostlivosti oddelenia vnútorného lekárstva, podieľa sa na konziliárnej činnosti a je zástupca primára. V roku 2002 získal špecializáciu v odbore vnútorné lekárstvo.

  Viac
 • Mgr. Alena Bezáková vedúca sestra

  Po ukončení štúdia na SZŠ pokračovala v Špecializačnom štúdiu v Bratislave “Intenzívna starostlivosť v interných odboroch.” Na Oddelení vnútorného lekárstva pracuje ako vedúca sestra so špecializáciou.

  Viac
 • Bc. Martina Halmová zástupkyňa vedúcej sestry

  Absolvovala štúdium I. st. na VŠZaSP sv. Alžbety v odbore Ošetrovateľstvo. V súčasnosti pracuje ako manažérka dennej zmeny a zástupkyňa vedúcej sestry na oddelení vnútorného lekárstva.

  Viac
 • MUDr. Janka Kopecká Šildová lekárka

  V roku 2007 ukončila štúdium na lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Je zaradená v príprave na špecializačnú skúšku v odbore vnútorné lekárstvo.

  Viac
 • Oleksandra Melnychuk lekárka

  Štúdium medicíny na Užhorodskej národnej univerzite ukončila v roku 2009. V rokoch 2009-2011 absolvovala špecializačné štúdium v odbore klinická onkológia. V súčasnosti je zaradená  v špecializačnej príprave  v odbore vnútorné lekárstvo.

  Viac
 • MUDr. Iveta Čížová lekárka

  Štúdium medicíny na lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončila v roku 1989.  Atestáciu z vnútorného lekárstva I. stupňa získala v roku 1992.

  Viac
 • MUDr. Dominika Vohnútová lekárka

  Štúdium ukončila v roku 2017, v tom istom roku nastúpila na pracovnú pozíciu sekundárnej lekárky na oddelení vnútorného lekárstva. Zaradená je v predatestačnej príprave v odbore klinická imunológia a alergológia.

  Viac

Poďakovania

 • Ja som sa na tomto oddelení cítil ako doma. Sestričky a lekári ma už poznali, lebo som bol na internom už viackrát. Niet sa na čo sťažovať, strava bola dobrá, všetko čisté a je to tu tak, ako by to malo v dobrej nemocnici byť. Všetko je to teraz nové, nové postele, nemusím si nosiť žiadne hygienické potreby. Páči sa mi to takto moderne urobené.
  Ján Kováčik, Kovarce, okr. Topoľčany

 • Na interné oddelenie ma priniesla záchranka s akútnou bolesťou na hrudi. Veľmi boli všetci milí, ochotní, previezli ma okamžite na viaceré vyšetrenia. Teraz sa už cítim dobre. Je tu veľmi dobrá starostlivosť. Čisto je tu. Každú chvíľu sú pri mne, či je všetko v poriadku. Cítim sa tu v dobrých rukách. Všetko sa to tu veľmi na oddelení teraz zlepšilo.
  Edita Rybanská, Urmince pri Topoľčanoch

 • Na tomto oddelení som bola viackrát hospitalizovaná. Konečne to teraz všetko opravili a je to fajn. WC aj sprchy sú čisté a vynovené. Personál je príjemný. Aj strava je dobrá. Izba mi maximálne postačuje. O všetkom som od personálu informovaná. Všetci sú ochotní. Bola som tu s vysokým tlakom a bolesťou na hrudi, ale už mi je lepšie.
  Alžbeta Hlavinová, Topoľčany

Kontakty

Nemocnica Penta Hospitals Topoľčany
Pavlovova 17, 955 20 Topoľčany

+421 38 / 38 24 458, +421 38 / 38 24 459

Oddelenie sa nachádza v pavilóne LP 180 na 1.poschodí.

Návštevné hodiny
Pondelok:          14:00 – 16:00
Utorok:               14:00 – 16:00
Streda:               14:00 – 16:00
Štvrtok:              14:00 – 16:00
Piatok:               14:00 – 16:00
Sobota:              14:00 – 16:00
Nedeľa:              14:00 – 16:00

Galéria

Liečebné možnosti/výkony

Vnútorné lekárstvo je základný klinický medicínsky odbor zabezpečujúci koordináciu a integráciu v poskytovaní liečebnej a preventívnej starostlivosti.
Oddelenie sa zaoberá diagnostikou a liečbou vnútorných chorôb u pacientov, u ktorých nebola úspešná ambulantná liečba, alebo priebeh ochorenia je akútny a život ohrozujúci. Je akútnym oddelením, ktoré spolupracuje s ostatnými oddeleniami nemocnice a poskytuje im 24 hodinovú konziliárnu činnosť. O prijatí pacienta na oddelenie alebo na JIS rozhoduje lekár na príjmovej ambulancii oddelenia, v čase ÚPS službukonajúci lekár.
Na oddelení liečime všetky ochorenia vnútorných orgánov. Najviac sú zastúpení pacienti s ochoreniami kardiovaskulárneho aparátu, vrátane akútneho koronárneho syndrómu, vysoký krvný tlak, pľúcne embólie a podobne.
Nasledujú pacienti s ochoreniami respiračného systému, s ochoreniami gastrointestinálneho traktu, metabolickými ochoreniami, ochoreniami obličiek a močových ciest, ochoreniami krvného systému, ochoreniami endokrinologického a reumatologického systému a v neposlednom rade onkologické ochorenia.
Vykonávame elektrokardioverzie, zavádzanie dočasných kardiostimulátorov, centrálnych venóznych katétrov, záťažové EKG, EKG a TK Holter monitoring, echokardiografiu.
Vykonávame pleurálne a abdominálne punkcie.

Lôžková starostlivosť

Oddelenie má dve štandardné ošetrovacie jednotky:

 • ženy – počet lôžok 23
 • muži – počet lôžok 23

Štandardné ošetrovacie jednotky disponujú 2 jednolôžkovými izbami, 14 trojlôžkovými izbami. Máme tu umiestnené aj 2 nadštandardné jednolôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením, sprchou, televízorom, chladničkou, rýchlovarnou kanvicou, skriňou na šatstvo, stolík a kreslo.

JIS vnútorného lekárstva

V kompletne nových priestoroch personál poskytuje špecifickú starostlivosť akútnym pacientom oddelenia vnútorného lekárstva a neurologického oddelenia.
Dispozične aj prevádzkovo je oddelenie JIS rozdelené na vstupnú časť s filtrami, sálu s monitorovacím pultom, siedmimi lôžkami a izolačným boxom a zvyšný priestor tvorí nevyhnutné zázemie pre pacientov i personál.
Nové oddelenie má vstup z hlavnej nemocničnej spojovacej chodby, ktorá nadväzuje na plánovaný nový centrálny operačný trakt a novú prevádzku OAMIS. Na jednom mieste tak budú sústredené všetky zložky nemocnice poskytujúce akútnu zdravotnú starostlivosť.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)