Prejsť na obsah

Krajší deň pre deti v nemocnici

Edukačno-zábavné videá o žabke vznikli vďaka podpore z Grantu Nadácie Penta. Určené sú pre hospitalizovaných detských pacientov nemocníc Penta Hospitals.

Účelom realizácie tejto myšlienky bolo najmä spríjemniť pobyt malým pacientom v zdravotníckom zariadení. Zvlášť v čase epidémie je limitovaná možnosť návštev, či už rodinných príslušníkov alebo dobrovoľníkov z projektu Krajší deň.

Detským pacientom chceme takto zamedziť pocitu osamotenia. Veríme, že videá efektívne vyplnia deťom čas v nemocničnej liečbe a spolu s dobrovoľníčkou strávia pekné chvíle pri tvorivej činnosti, pohybovej hre či sledovaní bábkovej rozprávky.

Vyrobme si žabku z papiera

Vyrobiť si žabku môže byť zábava a dokážeš si ju urobiť, aj keď sa práve liečiš v nemocnici.

Dobrovoľníčka Simona ti to veľmi rada ukáže v tvorivej dielničke. Naučí ťa šikovne poskladať papier tak, aby vznikla žabka. Žabku si môžeš dotvoriť podľa vlastných predstáv. Dokresli jej oči alebo ju ozdob nálepkami.

Priprav si papier zelenej farby, nožnice a farbičky a postupuj podľa návodu vo videu. So žabkou z papiera sa môžeš nielen hrať, ale môžeš ju aj darovať.

Zacvič si so žabkou

Poď si zacvičiť podľa videa s dobrovoľníčkou Simonkou.

Spolu vám bude veselšie, i keď sa práve liečiš v nemocnici. Naučí ťa skákať ako žabka, ukáže ti, ako žabka kváka i aké má veľké oči. Ak poznáš pesničku o skákajúcej žabke, môžeš si aj zaspievať. Ak ešte nemôžeš cvičiť kvôli chorobe, pridaj sa k dobrovoľníčke Simone tak, že jej budeš tlieskať do tanca. Alebo nauč skákať žabku, ktorú ste si so Simonou vyrobili z papiera.

Rozprávka o žabom princovi

Dobrovoľníčka Simona ti povie v tomto videu peknú rozprávočku o princovi, ktorý bol zakliaty na žabu.

V rozprávke spoznáš žabieho princa, chudobnú mamičku a jej tri dcéry. Najmladšia z dcér dokázala zakliatemu princovi pomôcť. Ak chceš vedieť, ako, pekne sa usaď a pozorne si pozri v tomto videu celú rozprávku.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)