Prejsť na obsah

Krajší deň Svidník

Projekt dobrovoľníctva je začiatkom väčšej podpory pohody pacienta a nadstavbou odbornej profesionálnej starostlivosti v nemocniciach Penta Hospitals. Dobrovoľnícka činnosť je súčasťou prosociálneho správania, výrazom súcitu s inými ľuďmi. Je to prejav altruizmu, cítenia a myslenia pre iných ľudí. Rozhodnúť sa pre službu chorým deťom a dospelým v akomkoľvek smere je hodné nesmiernej úcty a obdivu. Veľmi si želáme, aby naši pacienti v nemocniciach Penta Hospitals mali s dobrovoľníkmi krajší deň.

Sme súčasťou projektu, ktorý zastrešuje činnosť dobrovoľníkov pôsobiacich vo viacerých nemocniciach siete Svet zdravia. Vytvárame dobrovoľnícke príležitosti pravidelným i jednorazovým dobrovoľníkom z mesta i okolia. Ich dobrovoľnícka činnosť je nadstavbou odbornej zdravotnej starostlivosti o pacienta.
Pracujeme tak, aby sme v čo najvyššej možnej miere prispeli k pohode pacientov na detskom, doliečovacom a geriatrickom oddelení. Vytvárame a realizujeme zaujímavé aktivity v duchu prosociálneho správania určené pacientom Nemocnice arm. generála L.Svobodu vo Svidníku, člena siete nemocníc Svet zdravia.
S obrovským nasadením a chuťou vytvárame zázemie dobrovoľníctvu. Vzájomne spolupracujeme s ďalšími dobrovoľníckymi centrami Krajší deň a to v záujme progresu dobrovoľníctva v nemocniciach. Dbáme na taký prístup dobrovoľníkov, ktorý pomôže a poteší pacientov a bude hájiť dobré meno nemocnice. Myslíme na jedinečnosť každého pacienta a preto dobrovoľnícke aktivity prispôsobujeme hlavne záujmu a potrebám našich pacientov. Záleží nám na tom, aby každý náš dobrovoľník bol stotožnený so svojim poslaním v nemocnici a tým je: „S nami Vás čaká krajší deň

O projekte

Dobrovoľnícke centrum Krajší deň je združenie, ktorého cieľom je spríjemniť našim dospelým a detským pacientom chvíle strávené v nemocnici vo Svidníku. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky každý deň prinášajú na naše oddelenia a do pacientskych izieb pozitívnu atmosféru, a to všetko nezištne v rámci svojho voľného času v prospech našich pacientov. Celý priebeh návštevy dobrovoľníkov je prispôsobený predstavám a zdravotnému stavu pacientov.
Dobrovoľnícke centrum Krajší deň v Nemocnici arm. generála L. Svobodu vo Svidníku, člena siete nemocníc Svet zdravia začalo svoju činnosť v júly 2018. Autorkou a garantkou projektu dobrovoľníckych centier je PhDr. Tatiana Kosťová, PhD., MPH. Oficiálnym otvorením 10. 10. 2018 sa stal ambasádorom nášho centra Tomáš Bezdeda. Od toho času prichádzajú pravidelní dobrovoľníci k detským a dospelým pacientom, aby im nezištne a s ochotou venovali svoj čas, pozornosť, úsmev  a milé slovo. Obzvlášť v čase významných období v roku či sviatkov dobrovoľníci myslia na pacientov a snažia sa im priniesť radostnú sviatočnú atmosféru priamo na oddelenie. Dobrovoľníci tiež prispievajú svojimi aktivitami ku skrášleniu interiéru oddelení. Do projektu sa zapájajú aj jednorazoví dobrovoľníci, ktorí sa ešte len zoznamujú s projektom dobrovoľníctva Krajší deň.
Vďaka tomuto projektu sa nám darí nadväzovať a udržiavať dobré vzťahy so zástupcami základných a stredných škôl z mesta a okolia i organizáciami pôsobiacimi v našom meste.

Dobrovoľníctvo

Ako dobrovoľníci pôsobíme na oddelení pre deti a pre dlhodobo chorých pacientov. Našou prítomnosťou a aktivitami pomáhame zlepšovať a skvalitňovať služby nemocnice vo Svidníku. S pacientmi trávime náš voľný čas. Niekedy im postačí iba tichá prítomnosť, milý rozhovor alebo predčítať zopár kapitol z kníh. Inokedy vedieme tvorivé dielne či hráme spoločenské hry, pri ktorých sa veľakrát skutočne príjemne zabávame.

Nebojte sa. Vyjdite zo svojej komfortnej zóny a pridajte sa k nám. Veď koniec koncov niekedy stačí aj malý úsmev. Spolu tým tvoríme krajší deň 🙂 Simona
Tak určite sa nebáť ísť do niečoho takého. Má to len plusy. Zmysluplne budete tráviť voľný čas, získate nové skúsenosti, prídu nové kontakty. Čo sa týka dobrovoľníčenia – jednoznačne to pomáha byť menej hanblivý. Ak chcete pomáhať, vďakou vám bude dobrý pocit. Maroš
Dobrovoľníctvo prináša veľa dobrých pocitov, je to dobrá skúsenosť a keby ste to chceli naozaj skúsiť, niet sa čoho báť. Natália
Táto dobrovoľnícka činnosť je hlavne o nehmotných hodnotách, kde si my uvedomíme čo všetko máme a tým chorým to chýba. Zhodnotíme ako povzbudiť chorých alebo ako vyčariť úsmev osamelým. Dobrovoľníctvo nevnímam iba ako pomoc chorým, ale aj oni mňa posúvajú v osobnostnom raste. Ak niekto nad tým rozmýšľa, určite nech to vyskúša a verím, že bude pokračovať. Daniela
Budúci dobrovoľníci nemáte sa čoho báť. Je to nezaplatiteľný pocit potešiť niekoho iba našou prítomnosťou. Alexandra
Nebojme sa dobrovoľníctva. Byť dobrovoľníkom neznamená len pomáhať druhým, ale aj pomáhať sebe v rozvoji a sebapoznaní. Martin
Je to skvelá skúsenosť spoznať nemocnicu inak iba ako zo strany pacienta. Spoznáte nových kamarátov a skvelý zdravotný personál. Zistíte, že aj úplne maličkosti dokážu človeku pomôcť. Aj keď pravdou je, že to, čo vy odovzdávate pacientom je nič oproti tomu, čo získate vy. Antónia

Skúste niečo nové a buďte zmenou, ktorú chcete vidieť! Nebudete veriť, čo všetko dokážete práve vy. Nezištné venovanie voľného času tým, ktorí ho potrebujú, bude investíciou, ktorá sa vám stonásobne vráti. Pridajte sa k nám ako dobrovoľník a môžete si byť istý, že spolu nás čaká krajší deň!
Profil dobrovoľníka:

 • vek 17 rokov a viac
 • správna dávka empatie
 • pozitívna nálada
 • ochota aspoň raz týždenne stráviť pár hodín s našimi pacientmi

Ponúkame Vám:

 • Možnosť spoznať nových ľudí, nadviazať kontakty a nové priateľstva
 • Príležitosť získať praktické skúsenosti a rozvíjať svoje zručnosti
 • Možnosť bližšie spoznať prácu zdravotníkov a fungovanie nemocnice
 • Priestor na realizáciu svojich nápadov
 • Odborné vedenie a podporu zo strany koordinátora
 • Možnosť byť súčasťou tímu ľudí s odhodlaním rozdávať dobro
 • Príležitosť na osobnostný rast a rozvoj
 • Príležitosť ešte viac efektívne tráviť voľný čas

Video

Dobrovoľníci chodia pomáhať do Nemocnice Svet zdravia Svidník už rok. Venujú sa pacientom na detskom a na doliečovanom a geriatrickom oddelení, aby im bolo v nemocnici príjemnejšie.

Reportáž zo slávnostného spustenia projektu Krajší deň v Nemocnici Svet zdravia Svidník. Ambasádorom sa stal spevák Tomáš Bezdeda.

Galéria

Kontakt

Nemocnica arm. generála L. Svobodu Svidník, a.s.
MUDr. Pribulu 412/4, 089 01 Svidník

Mgr. Ivana Vojtašeková, PhD.
E-mail: krajsiden.sk@pentahospitals.sk
Tel.: +421 917 408 684

Napíšte nám

(Required)

Aktuality

 • 16.05.2024 | Aktuality

  Prekvapenie pre sestry svidníckej nemocnice

  Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a Medzinárodného dňa pôrodných asistentiek pripravili dobrovoľníci dobrovoľníckeho centra Krajší deň spolu s hospitalizovanými deťmi malé prekvapenie.
 • 27.03.2024 | Aktuality

  Tvorivé aktivity dobrovoľníkov

  Aktívni dobrovoľníci v dobrovoľníckom centre Krajší deň v nemocniciach Penta Hospitals Svidník a Stropkov obohatili tradičné návštevy pacientov a tvorivú aktivitu.
 • 09.03.2023 | Aktuality

  Medzinárodný deň žien v znamení tvorivosti

  Dobrovoľníci z dobrovoľníckeho centra Krajší deň v nemocnici vo Svidníku a v Stropkove darovali pacientkam vlastnoručne vyrobené praktické darčeky. Tento rok sa rozhodli vyrábať farebné podšálky. Darček, ktorý poteší i poslúži. Predsa každá žena si rada oddýchne pri šálke dobrej kávy. Veríme, že pekná podšálka bude našim pacientkam pripomínať stretnutie s dobrovoľníkmi pri príležitosti Medzinárodného…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)