Prejsť na obsah

Oddelenie dlhodobo chorých

Oddelenie poskytuje liečebnú starostlivosť pacientom, ktorých stav nevyžaduje technicky náročné diagnostické a terapeutické postupy, ktorým je potrebné zaistiť dlhodobú liečbu a rehabilitáciu s každodennou lekárskou vizitou. Na oddelenie sa prijímajú pacienti nielen vo veku nad 65 rokov, ale aj mladší pacienti vyžadujúci dlhodobú zdravotnú starostlivosť.

Benefity

 • Liečba chronických chorôb 19+

  Pomáhame prekonať pocit neistoty z neustále sa meniaceho stavu chronickej choroby a zlepšiť tak kvalitu života u pacientov od 19 roku života.

 • Zdravotná starostlivosť 24/7

  Nonstop starostlivosť zabezpečuje nastavenie zdravotného stavu, ktoré ovplyvňuje schopnosť človeka myslieť, cítiť, vykonávať každodenné potreby.

 • Profesionálny prístup personálu

  Vysoký dojem zanecháva príjemný, citlivý, vysoko odborný  prístup celého personálu. Záujem o pacienta, ochota a trpezlivosť sú na prvom mieste.

 • Dobrovoľníctvo

  Dobrovoľníci pacientom prinášajú ľudský kontakt a vypĺňajú im čas hospitalizácie rôznymi činnosťami. Pacienti tak majú jednoducho „Krajší deň”.

 • Zrenovované lôžkové oddelenie

  Klientom na oddelení zabezpečujeme liečivé a útulné prostredie. Ponúkame pobyt na nadštandardných izbách, hospitalizácie pre samoplatcov.

 • Multidisciplinárny prístup

  Správna liečebná stratégia si vyžaduje multidisciplinárny prístup s ohľadom na spektrum zdravotných, psychických a sociálnych problémov.

Služby

 • Liečebné možnosti/výkony

  Na oddelení ODCH je poskytovaná komplexná starostlivosť pacientom po ukončení diagnostického procesu a zvládnutí akútneho stavu.

  Viac
 • Pokyny pre pacientov

  Praktické informácie pre pacientov hospitalizovaných na oddelení.

  Viac

Náš tím špecialistov

Poďakovania

 • Som tu veľmi spokojná. Personál na čele s pani primárkou je veľmi starostlivý. Strava je tiež chutná, priniesli mi ju priamo na izbu. Je tu čisto, čo sa mi veľmi páči. Ozaj sa mi tu všetko páči, je to tu na úrovni. Sestry sú tiež veľmi milé, porozprávajú sa s nami, čo je pre chorých veľmi dôležité. Chválim.
  Mária Paliatková, Partizánske

Galéria

Kontakty

Nemocnica Penta Hospitals Partizánske
Ul.Nová nemocnica 511, 958 01 Partizánske

+421 (0) 38 7473 146, 260

Oddelenie sa nachádza na 1. poschodí budovy nemocnice (B pavilón).

Návštevné hodiny
Pondelok:                14:30 – 15:30
Utorok:                     14:30 – 15:30
Streda:                     14:30 – 15:30
Štvrtok:                    14:30 – 15:30
Piatok:                      14:30 – 15:30
Sobota:                     14:30 – 15:30
Nedeľa:                    13:00 – 15:30

Liečebné možnosti/výkony

Na oddelení ODCH je poskytovaná komplexná starostlivosť pacientom po ukončení diagnostického procesu a zvládnutí akútneho stavu. Na oddelenie sú prijímaní pacienti prekladom z iných oddelení našej nemocnice respektíve z iných zdravotníckych zariadení, alebo na základe doporučenia odborného lekára po dohovore s primárom oddelenia.

Na oddelení je bunkový systém izieb, pričom každá bunka má svoje sociálne zariadenie. K dispozicií je pre pacientov 25 štandardných lôžok. Taktiež sa tu nachádza nadštandardná izba s jedným lôžkom a vlastným sociálnym zariadením.

Obsah poskytovanej starostlivosti: hygienický režim, zaistenie základných potrieb pacienta vrátane výživy – kŕmenie, enterálna a parenterálna výživa, starostlivosť o vyprázdňovanie, aktivizácia pacientov, v rámci rehabilitácie – vertikalizácia, nácvik chôdze s pomocou rehabilitačných pracovníkov, antidekubitárny režim, ošetrovanie dekubitov a vredov predkolenia, preväzy, podávanie liekov vrátane aplikácie parenterálnej výživy, sledovanie fyziologických funkcií (TK, TT, P, D), odbery biologického materiálu, zvýšený dohľad na dementných pacientov, zvládanie nepokoja u pacientov, sledovanie psychického stavu, ošetrovanie stómií, drénov, kanýl, oxygenoterapia, spolupráca s rodinnými príslušnikmi, sociálnymi pracovníkmi, kňazmi, ošetrovateľské poradenstvo.

Priemerná doba hospitalizácie pacienta na oddelení dlhodobo chorých je 21 dní.

Pokyny pre pacientov

Pri hospitalizácií je potrebné si priniesť:

 • preukaz poistenca
 • doklad práceneschopnosti, ak bol vystavený
 • zdravotnú dokumentáciu
 • odporúčanie od odborného lekára
 • lieky ktoré bežne užívate a zdravotné pomôcky

Počas hospitalizácie budete potrebovať:

 • nočnú bielizeň a župan
 • hygienické potreby
 • pevnú domácu obuv, pokiaľ ide o pacienta vo vyššom veku

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.