Prejsť na obsah

Oddelenie vnútorného lekárstva

Hlavnou úlohou interného/vnútorného lekárstva je poskytovanie diagnostickej, liečebnej a preventívnej starostlivosti dospelej populácie pri interných ochoreniach v ambulantnej sfére s náväznosťou na lôžkovú zdravotnú starostlivosť. Oddelenie disponuje 37 lôžkami na štandardnom oddelení. Taktiež sú k dispozícii 4 nadštandardné izby.

Benefity

 • Profesionálny tím špecialistov

 • Zrekonštruované priestory

 • Individuálny liečebný plán

 • Medziodborová spolupráca

 • VIP izby

Služby

 • Liečebné možnosti/výkony

  Na našom oddelení sa uplatňujú moderné ošetrovateľské postupy.

  Viac
 • Lôžková starostlivosť

  Oddelenie má 37 lôžok. K dispozícii sú aj 4 nadštandardné jednolôžkové izby.

  Viac
 • Medziodborová spolupráca

  Máme výbornú spoluprácu so všetkými nadstavbovými a ostatnými medicínskymi odbormi.

  Viac
 • Pokyny pre pacientov

  Pokyny pre pacientov hospitalizovaných na internom oddelení.

  Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Peter Pillár primár

  Atestácia v odbore vnútorné lekárstvo a gastroenterológia.
  Pôsobí ako primár oddelenia vnútorného lekárstva. V nemocnici pracuje od roku 2005. Zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej liečebnej starostlivosti.

  Viac
 • Mgr. Janka Koperová vedúca sestra

  Pôsobí ako vedúca sestra. Na oddelení pracuje od roku 1986. Zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti.

  Viac
 • MUDr. Tomáš Gombarčík lekár

  Pracuje na oddelení vnútorného lekárstva ako lekár od roku 2017. Vyštudoval všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

  Viac
 • Bohdan Shelever lekár

  Pracuje na oddelení vnútorného lekárstva ako lekár od roku 2017. Vyštudoval všeobecné lekárstvo na Užhorodskej národnej univerzite na Ukrajine.

  Viac
 • MUDr. Andrej Miškeje lekár

  V nemocnici pôsobí od roku 2016. Pracuje na oddelení vnútorného lekárstva. Vyštudoval všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

  Viac
 • MUDr. Aneta Kováčiková lekárka

  V nemocnici pôsobí od roku 2015. Pracuje ako lekárka na oddelení vnútorného lekárstva. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Masarykovej univerzity.

  Viac
 • MUDr. Kristína Košíková lekárka

  Pracuje na oddelení vnútorného lekárstva ako lekárka od roku 2014. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Slovenskej zdravotníckej univerzite.

  Viac
 • MUDr. Michaela Mitalová lekárka

  V nemocnici pôsobí od roku 2011. Pracuje ako lekárka na oddelení vnútorného lekárstva.

  Viac
 • MUDr. Natáliia Podolák lekárka

  V nemocnici pôsobí od roku 2018. Pracuje ako lekárka na pracovisku klaster oddelenia vnútorného lekárstva a oddelenia dlhodobochorých.

  Viac

Poďakovania

 • Cítila som sa veľmi zle, strácala som váhu, ale tu sa mi začali intenzívne venovať a dostali ma z toho. Našťastie sa zlé prognózy nepotvrdili a celý problém bol  psychosomatického pôvodu, takže ma nasmerovali na psychiatrické pracovisko a všetko sa zlepšilo. Celé to bolo v hlave, ale prišli na to, a veľmi mi týmto pomohli.
  Helena Filipová, Partizánske

 • Mala som žalúdočné problémy a problémy s kĺbmi. Som priam nadšená starostlivosťou, akú tu poskytujú pacientom. Bolo mi zle, tak som chcela komplexné vyšetrenie. Teraz mám pocit, že som v dobrých rukách. Aj izby sú pekné, mám aj chladničku aj WC. Oceňujem profesionálny prístup celého personálu a hlavne ľudskosť. Odbornosť je dôležitá, ale ľudskosť tiež chorý pacient vysoko ocení. A to tu je.Mária Šubrtová, Dolné Vesnice, okr. Prievidza …

  Mala som žalúdočné problémy a problémy s kĺbmi. Som priam nadšená starostlivosťou, akú tu poskytujú pacientom. Bolo mi zle, tak som chcela komplexné vyšetrenie. Teraz mám pocit, že som v dobrých rukách. Aj izby sú pekné, mám aj chladničku aj WC. Oceňujem profesionálny prístup celého personálu a hlavne ľudskosť. Odbornosť je dôležitá, ale ľudskosť tiež chorý pacient vysoko ocení. A to tu je.
  Mária Šubrtová, Dolné Vesnice, okr. Prievidza

 • Som tu v podstate každý rok. Nemenila by som to. Mám to blízko, rodina ma môže prísť pozrieť a hlavne im verím. Bola som úplne oslabená, nevládala som chodiť a pomohli mi. Som im vďačná, hlavne pánovi primárovi, ale aj celému jeho kolektívu. Má tu perfektný tím kolegov.
  Anna Hradiská, Partizánske

Kontakty

Nemocnica Penta Hospitals Partizánske
Nová nemocnica 511, 958 01 Partizánske
muži +421 (0) 38 747 3218
ženy +421 (0) 38 7473 259

Návštevné hodiny
Pondelok:              14:30 – 15:30
Utorok:                   14:30 – 15:30
Streda:                    14:30 – 15:30
Štvrtok:                   14:30 – 15:30
Piatok:                    14:30 – 15:30
Sobota:                   13:00 – 15:30
Nedeľa:                  13:00 – 15:30

Galéria

Liečebné možnosti/výkony

Na našom oddelení sa uplatňujú moderné ošetrovateľské postupy. Vykonávajú sa diagnostické a terapeutické metódy kardiologických ochorení – EKG vyš., ECHOKg vyš., EKG Holter, TK Holter, ergometrické vyšetrenie, dočasná kardiostimulácia, gastroenetrologické ochorenia – GFS vyš., kolonoskopické vyš., endospokopické intervenčné výkony / polypektómie, bioptizácia ložísk /, zavedenie PEG, sklerotizácia pažerákových varixov, nefrologické ochorenia – funkčné vyšetrenia obličiek, USG vyšetrenia obličiek, diabetologické ochorenia – monitoring glykémií, glukózov, tolerančné testy, hematologické ochorenia – diferenciálna diagnostika anémií, vyšetrenie väzobnej krivky železa, onkologické ochorenia – diagnostika a diferenciálna diagnostika malignít v dospelom veku, punkcie abdominálneho a pleurálneho priestoru s diagnostickým, či terapeutickým zámerom,kontinuála drenáž ascitu, biopsia primárnych tu ložísk a MTS lézií.
Oddelenie úzko spolupracuje s lekármi odborných ambulancii v subšpecializáciach vnútorného lekárstva- kardiológii, diabetológii, onkológii, hematológii, gastroenterológii ,pneumológii, infetológii.Lekári v daných špecializáciach sa podieľajú na manažmente hospitalizovaných pacientov formou konziliárnych vyšetrení a odborných konzultácií pri riešení diagnóz a terapeutických otázok.

Lôžková starostlivosť

Oddelenie má 37 lôžok, dve štandardné ošetrovacie jednotky:

 • ženy – počet lôžok 19
 • muži – počet lôžok 18

Štandardné ošetrovacie jednotky disponujú 4 štvorlôžkovými izbami, 1 jednolôžkovou izbou-izolačnou. Máme tu umiestnené aj 4 nadštandardné jednolôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením, sprchou, televízorom, chladničkou, rýchlovarnou kanvicou, skriňou na šatstvo, stolík a kreslo.
Zdravotná technika:
monitory vitálnych funkcii, defibrilátory, TK, EKG holter, infuzna pumpa, injektomat, odsávačky, oxymeter, glukomer, Ekg prístroje, možnosť oxygenoterapie na celom oddelení.

Medziodborová spolupráca

Máme výbornú spoluprácu so všetkými nadstavbovými a ostatnými medicínskymi odbormi. Najviac je využívaná spolupráca s Kardiocentrom Nitra, Bratislava,Banská Bystrica,Špecializovaná nemocnica Nitra -Zobor, Novamed Banská Bystrica, Onkologický ústav sv. Alžbety Bratislava a s mnohými ďalšími zdravotníckymi zariadeniami.

Pokyny pre hospitalizovaných pacientov

 • Dostaviť sa v deň prijatia o 9 hod. na internú ambulanciu.
 • Priniesť si so sebou doklad totožnosti, preukaz poistenca, zdravotnú dokumentáciu, zriedkavé, alebo špeciálne lieky, osobné hygienické potreby.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.