Prejsť na obsah
Nemocnica Dunajská Streda

OAMIS - oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti

Ordinačné hodiny
 • Pondelok 08:00 - 11:30
 • Utorok 08:00 - 11:30
 • Streda 08:00 - 11:30
 • Štvrtok 08:00 - 11:30
 • Piatok 08:00 - 11:30
Kontakt
Veľkoblahovská č. 23., 929 01 Dunajská Streda
Tel: 031 5571 172 / 031 5571 363

O oddelení

Oddelenie zabezpečuje komplexnú zdravotnú starostlivosť v odbore anestéziológia a intenzívna medicína.

ČINNOSŤ OAMIS SA SÚSTREĎUJE DO TROCH HLAVNÝCH OBLASTÍ:

 • na starostlivosť o pacientov v kritickom stave na lôžku,
 • na poskytovanie znecitlivenia (anestézie) pri liečebných a diagnostických výkonoch
 • na ambulantnú anestéziologickú starostlivosť.

NA ZÁKLADE TÝCHTO ČINNOSTÍ SA ODDELENIE ČLENÍ NA:

 • lôžkovú časť
 • anestéziologický úsek
 • úsek ambulantný

LÔŽKOVÁ ČASŤ

Na úseku lôžkovej starostlivosti zabezpečujeme resuscitačnú liečbu kriticky chorých pacientov, u ktorých hrozí zlyhanie, zlyháva alebo zlyhala funkcia jedného alebo viacerých orgánových systémov, čo si často vyžaduje prístrojovú podporu alebo prístrojovú náhradu ich činnosti.

Oddelenie disponuje 5 lôžkami, ktoré majú multidisciplinárny charakter – to znamená, že sú určené všetkým pacientom ohrozeným na živote bez ohľadu na vyvolávajúcu príčinu. Pri poskytovaní liečebno – preventívnej starostlivosti úzko spolupracujeme so všetkými medicínskymi odbormi.

ANESTÉZIOLOGICKÝ ÚSEK

Zabezpečuje bezbolestné vykonávanie diagnostických a liečebných výkonov operačnej a neoperačnej povahy. Poskytujme všetky typy celkových, ako aj niektoré typy regionálnych anestézii, podľa povahy operačného výkonu. V rámci nemocnice zabezpečujeme anestéziu na 8 operačných pracoviskách (na chirurgickom a traumatologickom oddelení, ortopedickom, gynekologicko pôrodníckom oddelení a otorinolaryngológickom oddelení).

Podľa potreby podávame anestézie aj na internom oddelení (kardioverzie), gastroenterologickej ambulancii (kolonoskopie, gastrofibroskopie) a na CT pracovisku. OAMIS obmedzene poskytuje aj pôrodnícku analgéziu – pri tzv. bezbolestných pôrodoch. Poskytovanie tejto služby plánujeme v dohľadnom čase rozširovať. Táto služba bude spoplatnená podľa cenníka NsP. Za posledné roky sa ustálil celkový počet anestéziologických zákrokov na úrovni viac ako 4 000 anestézii ročne.

AMBULANTNÁ ČASŤ

Anestéziologická ambulancia je zriadená na zabezpečenie predoperačných anestéziologických vyšetrení pacientov, ktorí sa pripravujú buď na operačný zákrok , alebo na nepríjemný, prípadne bolestivý diagnostický výkon. Cieľom tohto vyšetrenia je zhodnotenie rizika pre pacienta, ktoré prináša operačný zákrok a s nim spojená anestézia.

ÚPS ambulancia – po 16. 00 hod. a počas dní pracovného voľna funguje v rámci OAMIS.

Galéria

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)