Prejsť na obsah
Nemocnica Trebišov

OAMIS - Oddelenie anesteziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti

Návštevné hodiny
 • Pondelok 14:00 - 16:00
 • Utorok 14:00 - 16:00
 • Streda 14:00 - 16:00
 • Štvrtok 14:00 - 16:00
 • Piatok 14:00 - 16:00
 • Sobota 14:00 - 16:00
 • Nedeľa 14:00 - 16:00
Kontakt
Ul. SNP 1079/76, 075 01 Trebišov
OAIM: +421 (0) 56 671 8645

JIS: +421 (0) 56 671 8644OAIM je súčasťou OMIS, nachádza sa na 1. poschodí budovy nemocnice nad  oddelením centrálneho príjmu (pavilón D).
Tel: +421 (0) 56 / 671 8645

O oddelení

Oddelenie predstavuje organizačné zoskupenie jednotiek intenzívnej starostlivosti internej, neurologickej, chirurgickej spolu s OAIM. Disponuje 16 lôžkami (z toho 2 sú izolačné), ktoré sú určené pre všetkých pacientov v ohrození života. Ročne hospitalizujeme cca 320 pacientov. Zlúčením intenzívnej starostlivosti sa skvalitnila a urýchlila diagnostika a liečba akútnych pacientov. Kolektív lekárov príslušných odborností rieši stav pacienta spoločne, bez časovej straty.

Každá jednotka intenzívnej starostlivosti na OMIS má svojho primára.

JIS Interná – primár MUDr. Ján Lešo
JIS Neurologická – primár MUDr. Miloslav Sedlák
JIS Chirurgická – primár MUDr. Martin Murcko
OAIM – primárka MUDr. Lucia Cifraničová

ČLENENIE OAIM

Úsek anestéziologický

Patria sem 4 pracoviská na COS, zákroková miestnosť na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, sekčná sála na pôrodných sálach a vysunuté pracovisko na psychiatrickom oddelení. Zabezpečujeme bezbolestné vykonávanie diagnostických a liečebných výkonov. Poskytujeme celkovú a regionálnu anestézu. Všetky pracoviská sú zabezpečené kompletným monitoringom životných funkcií a monitoringom hĺbky anestézy. Pacient je po operačnom výkone sledovaný a monitorovaný v prebúdzacej miestnosti  až do bezpečného odovzdania na príslušné operačné oddelenie. Bezpečnosť pacienta počas anestézie a prebúdzania je pre nás prvoradá a je zaručená od príchodu pacienta na operačnú sálu až po jeho prepustenie. Celkovo sa na tomto úseku urobí cca 2300 anestéz.

Lôžková časť- úsek resuscitačnej a intenzívnej starostlivosti

Poskytujeme starostlivosť o kriticky chorých pacientov u ktorých hrozí zlyhanie, zlyháva alebo zlyhala funkcia jedného alebo viacerých orgánov.

LIEČEBNÉ MOŽNOSTI

 • Umelá ventilácia pľúc najnovšou technikou , ktorá je prispôsobená aktuálnemu stavu pacienta s kompletným monitoringom pľúcnej mechaniky.
 • Bezpečná kanylácia centrálnych žíl s možnosťou kontroly polohy katétra pomocou EKG priamo na lôžku pacienta.
 • Kompletný monitoring životných funkcií.
 • Paušálna bezprostredná pooperačná analgetická liečba pre všetkých pacientov.
 • Možnosť hemodialýzy priamo na oddelení.
 • RTG, USG vyšetrenie na lôžku pacienta.

Poďakovania

 • Vážená pani primárka. Dovoľte mi v mojom mene i v mene mojej rodiny Vám i Vášmu oddeleniu vyjadriť naše poďakovanie za starostlivosť a opateru o môjho ťažko chorého manžela Štefana Sabu. Ležal na Vašom oddelení po dvoch mozgových príhodách v kóme. Bola mu poskytnutá odborná pomoc a u lekárov sme sa vždy stretali s podrobnými informáciami o jeho zdravotnom stave, liečbe, výsledkoch i možnostiach ďalšieho postupu. Ceníme si však aj ich ľudský prístup, ktor…

  Vážená pani primárka.

  Dovoľte mi v mojom mene i v mene mojej rodiny Vám i Vášmu oddeleniu vyjadriť naše poďakovanie za starostlivosť a opateru o môjho ťažko chorého manžela Štefana Sabu.

  Ležal na Vašom oddelení po dvoch mozgových príhodách v kóme. Bola mu poskytnutá odborná pomoc a u lekárov sme sa vždy stretali s podrobnými informáciami o jeho zdravotnom stave, liečbe, výsledkoch i možnostiach ďalšieho postupu.

  Ceníme si však aj ich ľudský prístup, ktorý je v takejto situácii taký dôležitý.

  Za to, ako sme ho vždy našli čistého, upraveného, polohovaného, patrí vďaka aj sestričkám, ošetrovateľom, sanitárom. Srdečnosť, chápavosť, povzbudivé slová boli ako liečivý balzam na naše utrápené duše. Stretali sme sa na vašom oddelení so súcitnými a láskavými pohľadmi, empatiou, spoluúčasťou v našej bolesti.

  Nemôžem nespomenúť jeden prípad. Keď som sa priveľmi rozžialila a nevedela som sa v plači zastaviť, sestrička vyšla za mnou na chodbu a slovami „….to nikomu nepomôže, uškodíte si, neplačte, držte sa, zvládnete to, pomôžeme ako sa dá ….“ som sa dokázala pozdvihnúť a tieto slová ma držia dodnes.

  Bolo to náročné a ťažké a preto si veľmi vážim, čo ste pre môjho manžela na Vašom oddelení urobili.

  Rada by som sa odvďačila a vynahradila, ale to nie je v mojej moci.

  Želám a v modlitbe vyprosujem nech Vás všetkých odmení všemohúci Boh. Nech Vás požehná, nech Vám pomáha, nech Vás chráni a nech je pre Vás odmenou on SÁM.

  Srdečné: Pán Boh zaplať a vrúcne veľké ĎAKUJEM.

  Manželka Terézia s rodinou, Zemplínsky Branč

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)