Prejsť na obsah

Očná jednodňová zdravotná starostlivosť

Očná jednodňová zdravotná starostlivosť v galantskej nemocnici sa špecializuje na vyšetrenie očí, operácie predného segmentu oka, najmä na operácie sivého zákalu a na refrakčné vnútroočné laserové operácie za účelom odstránenia dioptrií. Ambulancie a operačná sála disponujú širokou škálou moderných oftalmologických prístrojov.nVčasnou diagnostikou a následonou liečbou môžno zamedziť pokračovaniu očných ochorení a následnej strate zrakových funkcií. Oftalomologické zákroky u nás vykonáva skúsený tím očných špecialitov vrámci jednodňovej očnej staroslivosti a chirurgie.

Prečo si vybrať očnú ambulanciu a chirurgiu v Galante

 • Krátke čakacie lehotynNašou snahou v očnej ambulancii je poskytnúť pacientom čo najkratšie čakacie lehoty a uskutočňovať vyšetrenia a operácie očí v čo najkratšom čase.

 • Liečivé prostredie očnej chirurgienPriestory očného oddelenia prešli kompletnou rekonštrukciou v roku 2017. Na pracovisko jednodňovej očnej chirurgie pribudla operačnú sála s kvalitným oftalmologickým vybavením.

 • Odborný personálnO pacientov jednodňovej očnej chirurgie v Galante sa denne stará tím skúsených oftalmologických špecialistov. Na očnom oddelení okrem diagnostiky poskytujú aj terapeutickú liečbu.

 • Kvalitné oftalmologické vybavenienPracovisko očnej zdravotnej starostlivosti disponuje širokou škálou moderných oftalmologických prístrojov umožňujúcou chirurgické operácie predného i zadného segmentu oka.

 • Bezplatná doprava na očné zákrokynNa plánované operačné očné zákroky, na očnom oddelení v Galante, môžu pacienti využiť bezplatnú dopravnú službu Svet zdravia DZS.

 • Dvojjazyčné pracoviskonPersonál očnej ambulancie komunikuje dvojjazyčne, čo predstavuje veľkú výhodu najmä pre starších ľudí z oblasti Žitného ostrova. Očná starostlivosť je tak plnohodnotne poskytovaná všetkým pacientom.

Očné vyšetrenia a zákroky

 • Operačné výkonynOddelenie sa špecializuje na operácie predného segmentu oka. Najmä na operácie sivého zákalu a na refrakčné vnútroočné operácie.

  Viac
 • Refrakčná očná chirurgianV rámci nadštandardných služieb realizujeme poradenstvo refrakčnej očnej chirurgie pre klientov, ktorí sa chcú zbaviť okuliarov.

  Viac
 • Očná ambulantná starostlivosťnPopri už existujúcej ambulancii so zameraním na vyšetrenia predného segmentu oka bola zriadená aj ambulancia zadného segmentu oka.

  Viac
 • Široký výber vnútroočných šošoviek

  Široký výber vnútro očných šošovieknPoužívame široké spektrum vnútro očných šošoviek od rôznych výrobcov s rôznymi princípmi fungovania.

  Viac

Tím lekárov a špecialistov očnej kliniky

 • MUDr. Ladislav Kardosvedúci lekár

  Ukončil štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1997. Od roku 2016 je vedúcim lekárom Očnej JZS Galanta.

  Viac
 • Alžbeta Cservenkovámanažér dennej zmeny

  Od roku 1988  pôsobila v nemocnici Galanta na očnom oddelení. Od roku 2016  pracuje na obnovenom pracovisku očnej JZS ako manažér dennej zmeny.

  Viac
 • MUDr. Zuzana Murgašová, PhD.lekár

  V galantskej nemocnici pracovala krátko ešte v rokoch 1987-1990 ako zástupca primára očného oddelenia. V roku 2017 sa vrátila na pracovisko Očnej JZS.

  Viac
 • MUDr. Zuzana Horváthoválekár

  Pracuje ako lekárka na Očnej JZS od roku 2017. Vyštudovala Jesseniovu lekársku fakultu Univerzity Komenského v Martine.

  Viac
 • MUDr. Annamária Špótoválekár

  V nemocnici pôsobí ako sekundárna lekárka na Očnej JZS od roku 2018. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na UK v Bratislave.

  Viac
 • MUDr. Kvaszová Kristínalekár

  Viac
 • MUDr. Szalayová Martalekár

  Viac
 • Bc. Klaudia Rojíkováoperačná sestra

  Ukončila štúdium ako zdravotný asistent. Od roku 2016 pracuje na Očnej JZS a v roku 2017 získala vysokoškolské vzdelanie ako zdravotná sestra.

  Viac
 • Monika Kurucováoperačná sestra

  Po ukončení SZŠ nastúpila ako sestra. V roku 2009 ukončila špecializáciu ako inštrumentárka. Od roku 2016 pracuje na Očnej JZS.

  Viac
 • Ivana Kellerovásestra

  Po ukončení SZŠ nastúpila na chirurgické oddelenie na operačnú sálu. Od roku 2014 pracuje na Očnej JZS.

  Viac
 • Janka Scsibrányiovásestra

  Po ukončení SZŠ pracovala na detskom oddelení. V roku 2017 prestúpila na očnú JZS.

  Viac
 • Helena Véghovásestra

  Viac
 • Bc. Kristína Horváthovásestra

  Viac
 • Alena Kosinszkápraktická sestra

  V galantskej nemocnici je od roku 2006. Ako zdravotný asistent pracuje od roku 2010. Na Očnú JZS nastúpila v roku 2018.

  Viac
 • Andrea Troiakovásanitárka

  V roku 2009 nastúpila ako sanitárka na urologické oddelenie. V roku 2012 bola preložená na Očnú JZS kde pracuje dodnes.

  Viac

Prečo si vybrať očnú chirurgickú starostlivosť v Galante

 • Prišiel som sem kvôli tomu, že som 40 rokov nosil okuliare, mal som aj šedý zákal. Dal som si implantovať šošovky, ktoré vyriešili moje problémy. Vybavenie je tu v Galante perfektné. Personál a hlavne ich prístup hodnotím veľmi pozitívne. Dozvedel som sa o tomto pracovisku od známeho, ktorý tu bol veľmi spokojný a aj mne sa to potvrdilo.

  Marián Kasaš, Jasová, okr. Nové Zámky

 • Okuliare som nosil 6 až 7 rokov. Nechcel som už takto ďalej fungovať – hľadať večne okuliare, odkladať, čistiť. Drobné veci som už ani nevidel. Pracujem na počítači a potreboval som dobrý zrak. Jeden známy tu mal dobrú skúsenosť, tak som prišiel aj ja. Deň po operácii som hneď šoféroval a vidím, čo som už dávno nevidel …

  Štefan Olvecký, Jasová, okr. Nové Zámky

 • Ja som mala trojky dioptrie do blízka a veľmi ma to obmedzovalo pri práci, neustále som hľadala okuliare. Jeden môj zákazník tu bol v Galante operovaný, tak sme sa rozhodli prísť na zákrok aj my s manželom. Všetko to komfortne prebehlo. Dôverovali sme personálu. Veľmi sme tu boli spokojní.

  Anna Olvecká, Jasová, Nové Zámky

 • Najskôr som uvažovala o Bratislave, ale potom som dostala perfektnú referenciu na galantské očné pracovisko a ich kvality a presvedčilo ma to. Hneď prvý dojem, keď som prišla bol pozitívny, okamžite som im začala dôverovať. Robím v zdravotníctve a viem, aké je to často zle zorganizované. Ale toto neplatí o tomto oddelení. Je tu veľmi príjemné prostredie, erudovaný personál a som tu veľmi spokojná.

  Klaudia Jasenecová, Galanta

 • O možnosti zbaviť sa okuliarov som sa dozvedela od kamarátov. V tom čase som mala pocit, že začínam vidieť našedo. Bolo to správne rozhodnutie. Mne sa celý svet zdá teraz po operácii jasnejší, farebnejší a vôbec nepreháňam. Ja som začala novú etapu života. S odstupom 24 hodín mi zoperovali obe oči, poobede som už šoférovala. Je tu úžasná atmosféra, všetci sú zohratí.

  Naďa Kuriačková, Levice

Kontakty

Nemocnica Svet zdravia Galanta

Hodská 373/38 Galanta 924 22

Pevná linka: 031 783 3529, mobil: 0905 855 633  

e-mail: ladislav.kardos@svetzdravia.com

Operačné dni

Pondelok – štvrtok

Ordinačné hodiny

Pondelok:                          07:00 – 18:00
Utorok:                               07:00 – 15:30
Streda:                               07:00 – 15:30
Štvrtok:                              07:00 – 15:30
Piatok:                               07:00 – 13:00

Nove očné oddelenie Galantskej nemocnice

Očné oddelenie galantskej nemocnice vykonáva najmodernejšie očné operácie na zrekonštruovanom pracovisku od novembra 2019.

Dvojjazyčné pracovisko očného oddelenia v Galante však svoje služby v oblasti oftalmológie poskytuje už od roku 1983. Najskôr ako lôžkové očné oddelenie a od roku 2016 ako jednodňová očná chirurgia.

Jednodňová očná chirurgia

Vďaka rekonštrukcii a investíciám do prístrojovej techniky svoje služby pre pacientov očná ambulancia mohla rozšíriť a neustále pracuje na poskytovaní nadštandardných služieb.

 • Očné oddelenie disponuje dvoma operačnými sálami, nová operačná sála s najprísnejšími hygienickými kritériami disponuje modernými oftalmologickými prístrojmi pre poskytnutie výkonov úrazovej chirurgie a ortopédie oka.
 • Okrem diagnostiky a liečby predného segmentu oka, je vďaka modernému prístrojovému vybaveniu možné vykonávať diagnostiku a liečbu a operácie zadného segmentu oka.
 • Očná starostlivosť v galantskej nemocnici zahŕňa chirurgiu rohovky, implantácie vnútroočných šošoviek a najčastejšie operácie sivého zákalu.
 • Očná ambulancia je vybavená modernými prístrojmi vrátane prístroja na laserkoaguláciu sietnice a laserovú liečbu zeleného zákalu.

Dve ambulancie pre komplexnú očnú starostlivosť

Jednodňová očná zdravotná starostlivosť v Galante pokrýva celé spektrum očných ochorení. Nachádzajú sa tu dve ambulancie, kde jedna sa sústredí na ochorenia predného segmentu oka a druhá na diagnostiku a liečbu zadného segmentu oka. Na vyšetrenia očí slúžia najmodernejšie prístroje, kamery, mikroskopy, očné lasery.

V prípade záujmu, na plánovaný očný chirurgický zákrok pacienta bezplatne privezieme a odvezieme našou dopravnou zdravotnou službou.

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)