Prejsť na obsah
Nemocnica Trebišov

Oddelenie centrálnej sterilizácie

Pracovná doba
  • Pondelok 07:30 - 16:00
  • Utorok 07:30 - 16:00
  • Streda 07:30 - 16:00
  • Štvrtok 07:30 - 16:00
  • Piatok 07:30 - 16:00
Kontakt
Ul. SNP 1079/76, 075 01 Trebišov
Oddelenie centrálnej sterilizácie sa nachádza na prízemí budovy nemocnice (pavilón D) - oproti urgentnému príjmu.
Tel: 056/ 671 8785

O oddelení

Ide o pracovisko, na ktorom zabezpečujeme prerušenie cesty prenosu infekcie štandardnými spôsobmi na úroveň bezpečnej sterility až do doby použitia. Náplňou nášho oddelenia je príprava vysoko kvalitnej sterilnej zdravotníckej pomôcky na opakované použitie tak, aby jej používanie neohrozilo zdravie a bezpečnosť pacienta a personálu pre všetky ambulantné, klinické a súkromné zložky zdravotníckeho zariadenia.

LIEČEBNÉ MOŽNOSTI/VÝKONY

Celý proces prípravy sterilnej zdravotníckej pomôcky, kvalitná predsterilizačná príprava, využitie moderných sterilizačných postupov, racionálne využitie prístrojovej techniky, dôkladná kontrola procesu, prístrojov a sterility  realizujeme štandardnými ošetrovateľskými spôsobmi v pravidelne kontrolovanom systéme, podľa presne definovaných a vypracovaných zásad, postupov a opatrení ničiacich všetkých pôvodcov ochorení a prenosu infekcie tak, aby nebol vynechaný žiadny stupeň procesu prípravy v určenom poradí. Takto pripravenú bezpečnú sterilnú zdravotnícku pomôcku získavame fyzikálnou metódou sterilizácie – vlhkým teplom (nasýtenou vodnou parou pri teplote 121C° a 134C°) vhodná na sterilizáciu termostabilných zdravotníckych pomôcok z kovu, textilu, gumy, skla, porcelánu, papiera a pod.)

Úsek sterilizácie sa člení na čistú a nečistú časť. Obeh zdravotníckych pomôcok  ako aj celý postup výkonov je v slede tak, aby bola vylúčená možnosť styku kontaminovanej a sterilnej pomôcky.

Všetci vieme, že najdôležitejšie pre človeka je zdravie. Naším cieľom, ako aj cieľom každého zdravotníckeho pracovníka je, aby došlo k vyliečeniu pacienta alebo zlepšeniu jeho zdravotného stavu a to – našou zodpovednou a kvalitnou prácou aj napriek tomu, že s ním neprichádzame priamo do kontaktu.

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)