Prejsť na obsah
Nemocnica Humenné

Urgentný príjem

Pracovisko urgentného príjmu našej nemocnice poskytuje pacientom nepretržitú a komplexnú neodkladnú medicínsku starostlivosť s erudovaným tímom lekárov a sestier.

Vyšetrenie je realizované pacientom prichádzajúcim do nemocnice s akútnym zhoršením zdravotného stavu v doprovode posádok RLP, RZP, resp. odoslaným ambulantným lekárom alebo z ambulancie pohotovostnej služby prípadne samostatne prichádzajúcim pacientom na pracovisko urgentného príjmu.

Benefity

 • Starostlivosť 24/7

  Urgentný príjem našej nemocnice je pracoviskom s nepretržitou činnosťou 24 hodín denne 7 dní v týždni.

 • Triedenie pacientov

  Vďaka novému spôsobu kategorizácie pacientov by sa mali výrazne zvýšiť šance pacientov so závažným úrazom.

 • Erudovaný tím lekárov a sestier

  Poskytujeme nepretržitú a komplexnú neodkladnú medicínsku starostlivosť s erudovaným tímom lekárov a sestier.

Služby

 • Urgentný príjem

  Pracovisko urgentného príjmu našej nemocnice poskytuje pacientom nepretržitú a komplexnú neodkladnú medicínsku starostlivosť s erudovaným tímom lekárov a sestier.

  Viac
 • Príjem pacientov

  Po príchode na pracovisko urgentného príjmu je zdravotnou sestrou pacient na základe zhodnotenia ťažkostí zatriedený do adekvátnej kategórie, ktorá zodpovedá naliehavosti zdravotného stavu.

  Viac
 • Triedenie pacientov

  Triáž je proces triedenia pacientov do farebných skupín, ktoré zodpovedajú závažnosti zdravotného stavu pacienta a naliehavosti definitívneho ošetrenia na urgentnom príjme.

  Viac
 • Poplatky na urgentnom príjme

  Za ošetrenie sa platí 10 €. Ak sa v okrese neposkytuje ambulantná pohotovostná služba alebo ak bol pacient na urgent odoslaný z ambulantnej pohotovostnej služby, poplatok je 2 €.

  Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Viliam Dioszegi

  primár

 • Mgr. Štefan Burík

  vedúca sestra

 • MUDr. Karoľová Darina, MPH

  Lekár špecialista
  Vysokoškolské štúdium na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach ukončila v roku 2008. Na chirurgické oddelenie v Nemocnici A. Leňa nastúpila v roku 2011.

  Viac
 • MUDr. Dušana Žinčáková

  Lekár
  V roku 2000 ukončila štúdium na Lekárskej fakulte UPJŠ Košice. Atestáciu z vnútorného lekárstva získala v roku 2004, z klinickej imunológie a alergológie v roku 2008 a zo všeobecného lekárstva v roku 2014.

  Viac

Poďakovania

 • Touto cestou sa chcem poďakovať MUDr. Kataríne Hulíkovej, ktorá na urgentnom príjme v Humennom 14.7.23 rýchlym určením diagnózy – infarktu a prevozom do VÚSCH Košice, zachránila môjho manžela. Nakoľko išlo o mladú lekárku som bola milo prekvapená ako rýchlo konala, ale aj s ľudským prístupom k nemu a mne ako manželke čím mu zachránila život, začo sme jej vďační celá rodina. Želám vám v ďalšej práci veľa úspechov a tak dobrých lekárov ako je MUDr….

  Touto cestou sa chcem poďakovať MUDr. Kataríne Hulíkovej, ktorá na urgentnom príjme v Humennom 14.7.23 rýchlym určením diagnózy – infarktu a prevozom do VÚSCH Košice, zachránila môjho manžela. Nakoľko išlo o mladú lekárku som bola milo prekvapená ako rýchlo konala, ale aj s ľudským prístupom k nemu a mne ako manželke čím mu zachránila život, začo sme jej vďační celá rodina.

  Želám vám v ďalšej práci veľa úspechov a tak dobrých lekárov ako je MUDr. Katarína Hulíková.

 • Ďakujem za profesionálny prístup všetkým zamestnancom nemocnice Humenné, ktorí vo štvrtok 3.8.2023 v podvečerných hodinách na pracovisku URGENTNÝ PRÍJEM, RTG a CT, ošetrili moju mamu po úraze. Veľmi si to cením.

  Adriana Kolcunová

 • Dobrý deň, bola som ošetrená vo Svet Zdravia – Urgentný príjem v Humennom.

  Chcem pochváliť sestru Luciu Hirjakovú a doktora Petra Šedu za vynikajúci prístup a rýchle vyšetrenie. Patrí im veľká pochvala nakoľko taký prístup a rýchle vyšetrenie som ešte nezažila. Som veľmi spokojná pacientka.

  S pozdravom, Janová.

 • Touto cestou by som rada poďakovala lekárskemu tímu na urgentnom príjme – Interná časť pri záchrane môjho života. Dnes je tomu rok 28.4.2022, čo mi lekári: MUDr. Luķáš Ficko, MUDr. Jozef Križan, MUDr. Dávid Pastirik, sestričky: Mgr. Valika Melichová, Helena Goffová, Eva Jevčáková, Martin Oskorip dali novú šancu na ŽIVOT. Ďakujem veľmi pekne.

  S pozdravom,
  Barlašova Adriana

 • Dobrý deň. Touto cestou sa chcem poďakovať Vášmu zamestnancovi p. MUDr. Viliamovi Dioszegimu za dlhoročnú starostlivosť, nadštandardne ľudský prístup a ochotu vždy pomôcť a poradiť. V prípade môjho náhle zhoršeného zdravotného stavu bolo veľmi podstatné rýchle a správne rozhodovanie. Váš p. MUDr. Dioszegi to však zvládol bravúrne. Nedá sa ani slovami vyjadriť vďačnosť, ktorú cítim. Chcem veriť, že vo Vašej nemocnici budú lekári s takýmto prístupom le…

  Dobrý deň.

  Touto cestou sa chcem poďakovať Vášmu zamestnancovi p. MUDr. Viliamovi Dioszegimu za dlhoročnú starostlivosť, nadštandardne ľudský prístup a ochotu vždy pomôcť a poradiť. V prípade môjho náhle zhoršeného zdravotného stavu bolo veľmi podstatné rýchle a správne rozhodovanie. Váš p. MUDr. Dioszegi to však zvládol bravúrne. Nedá sa ani slovami vyjadriť vďačnosť, ktorú cítim. Chcem veriť, že vo Vašej nemocnici budú lekári s takýmto prístupom len pribúdať.

  S úctou,
  vďačný pacient Milan Gubka

 • Chcel by som vyjadriť svoje hlboké a úprimné poďakovanie a maximálnu spokojnosť s prácou lekára MUDr. Viliama Dioszegiho. V Nemocnici A. Leňa v Humennom ma MUDr. Dioszegi operoval v súvislosti so zlomeninou kľúčnej kosti a následne aj za účelom extrakcie OS materiálu. Dovoľte mi aj takouto cestou sa poďakovať a vyzdvihnúť jeho vysokú profesionalitu, ľudský prístup a odbornú starostlivosť. Veľmi si vážim prácu takýchto lekárov a som nesmierne rád, že…

  Chcel by som vyjadriť svoje hlboké a úprimné poďakovanie a maximálnu spokojnosť s prácou lekára MUDr. Viliama Dioszegiho.

  V Nemocnici A. Leňa v Humennom ma MUDr. Dioszegi operoval v súvislosti so zlomeninou kľúčnej kosti a následne aj za účelom extrakcie OS materiálu. Dovoľte mi aj takouto cestou sa poďakovať a vyzdvihnúť jeho vysokú profesionalitu, ľudský prístup a odbornú starostlivosť. Veľmi si vážim prácu takýchto lekárov a som nesmierne rád, že v prípade núdze sa môžem naňho spoľahnúť a zveriť sa do jeho rúk.

  Pozdravujem a prajem, aby Vaša nemocnica mala viac takýchto lekárov, ktorí odvádzajú skvelú prácu a zaslúžia našu úctu a obdiv.

  Ďakujem.

  Mgr. Pavol Cipka, Humenné, 23.02.2023    

 • Dobrý deň. Moje meno je Ľubica Mazarova. Dňa 4.11.2022 som mala úraz-trojnasobnú zlomeninu členka. Touto cestou by som sa chcela veľmi pekne poďakovať za profesionálny a ľudský prístup k mojej osobe, po prijatí na urgente v Humennom pánovi MUDr. Viliamovi Dioszegimu a zdravotnému personálu. Som naďalej spokojná s doterajšou liečbou pána doktora. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM.

 • V mesiaci august bol na Vašom chirurgickom oddelení operovaný náš 9-ročný syn Dávid, mal komplikovanú zlomeninu ruky. Na oddelení sme sa stretli s ústretovosťou celého operačného tímu, personál sestričiek mal úsmev na tvári a doktori a doktorky mali skvelý prístup. Chceme poďakovať z celého srdca najmä primárovi urgentného príjmu, pánovi MUDr. Viliamovi Dioszegimu za odborný, empatický, vľúdny, priateľský a skvelý prístup, za nezištnú ochotu, za starostliv…

  V mesiaci august bol na Vašom chirurgickom oddelení operovaný náš 9-ročný syn Dávid, mal komplikovanú zlomeninu ruky. Na oddelení sme sa stretli s ústretovosťou celého operačného tímu, personál sestričiek mal úsmev na tvári a doktori a doktorky mali skvelý prístup. Chceme poďakovať z celého srdca najmä primárovi urgentného príjmu, pánovi MUDr. Viliamovi Dioszegimu za odborný, empatický, vľúdny, priateľský a skvelý prístup, za nezištnú ochotu, za starostlivosť a milé povzbudivé slová. Prácu, ktorú robí, robí s láskou, čo je úžasné. Sme radi, že vďaka nemu a jeho kolegom to syn zvládol a je v poriadku. Prajeme všetkým pevné nervy a veľa energie a síl pri práci. Ešte raz ďakujeme.

  S pozdravom

  Mária Šulovská

 • Dobrý deň, chcel by som sa týmto spôsobom veľmi poďakovať môjmu ošetrujúcemu lekárovi MUDr. Viliamovi Dioszegimu z oddelenia Chirurgie. Po mojej nehode na motorke sa ma na oddelení Chirurgie ujal a operoval mi zlomenú kľúčnu kosť. Rád by som vyzdvihol jeho starostlivosť a odbornosť a zároveň by som sa chcel aj poďakovať sestričkám a celému Chirurgickému oddeleniu v Humenskej nemocnici. Ďakujem. S pozdravom Peter Marcinov …

  Dobrý deň,

  chcel by som sa týmto spôsobom veľmi poďakovať môjmu ošetrujúcemu lekárovi MUDr. Viliamovi Dioszegimu z oddelenia Chirurgie. Po mojej nehode na motorke sa ma na oddelení Chirurgie ujal a operoval mi zlomenú kľúčnu kosť. Rád by som vyzdvihol jeho starostlivosť a odbornosť a zároveň by som sa chcel aj poďakovať sestričkám a celému Chirurgickému oddeleniu v Humenskej nemocnici.

  Ďakujem.

  S pozdravom
  Peter Marcinov

 • Touto cestou by som sa chcel z celého srdca úprimne poďakovať a vyjadriť hlbokú úctu, obdiv a vďaku celému kolektívu na urgentnom príjme (lekári, sestričky) a hlavne na internom oddelení (bývalá budova LDCH, 3. poschodie) v Humennom pani primárke interného oddelenia MUDr. Dušane Žinčákovej, ošetrujúcej lekárke MUDr. Dominike Gardošovej, ošetrujúcemu lekárovi MUDr. Lukášovi Fickovi a v neposlednom rade všetkým sestričkám a celému personálu za perfektný príst…

  Touto cestou by som sa chcel z celého srdca úprimne poďakovať a vyjadriť hlbokú úctu, obdiv a vďaku celému kolektívu na urgentnom príjme (lekári, sestričky) a hlavne na internom oddelení (bývalá budova LDCH, 3. poschodie) v Humennom pani primárke interného oddelenia MUDr. Dušane Žinčákovej, ošetrujúcej lekárke MUDr. Dominike Gardošovej, ošetrujúcemu lekárovi MUDr. Lukášovi Fickovi a v neposlednom rade všetkým sestričkám a celému personálu za perfektný prístup, ľudskosť a dobrú náladu počas mojej hospitalizácie.
  Oceňujem starostlivosť celého kolektívu sestričiek a ostatných pracovníkov nemocnice.
  Sú to vzácni ľudia.

  ĎAKUJEM.

  S úctou
  Pavol Bačovčin

 • Touto cestou by som chcela prejaviť vďaku a obdiv zamestnancom na urgentnom príjme v Humennom za záchranu môjho života zo dňa 28.04.2022. Poďakovanie obzvlášť patrí: MUDr. Lukáš Ficko, MUDr. Jozef Križan, MUDr. Dávid Pastirik, Mgr. Valéria Melichová, Helena Goffová, Eva Jevčáková a Martin Oskorip.

  Veľká vďaka. Adriana Barlasova

 • Touto cestou by som chcela pochváliť a poďakovať všetkým lekárom, zdravotným sestrám a ošetrovateľom pod vedením  primára úrazovej chirurgie v Humennom MUDr. Olacha za ich profesionálnu odbornosť počas mojej hospitalizácie. Na tomto oddelení som nikdy neležala a svojím ľudským prístupom a ústretovosťou  mi vytvorili príjemné prostredie podobné tomu domácemu. Osobitne vyzdvihujem odbornosť prijímajúceho lekára na urgente MUDr. Jána Kasinca a zdravotnej sestry …

  Touto cestou by som chcela pochváliť a poďakovať všetkým lekárom, zdravotným sestrám a ošetrovateľom pod vedením  primára úrazovej chirurgie v Humennom MUDr. Olacha za ich profesionálnu odbornosť počas mojej hospitalizácie. Na tomto oddelení som nikdy neležala a svojím ľudským prístupom a ústretovosťou  mi vytvorili príjemné prostredie podobné tomu domácemu. Osobitne vyzdvihujem odbornosť prijímajúceho lekára na urgente MUDr. Jána Kasinca a zdravotnej sestry a vyslovujem  ,,veľké ďakujem,“ za citlivý a láskavý prístup. Viem, že to nebola samozrejmosť, mala som veľký strach a stres z toho čo sa  bude diať. Povzbudivé slová a úsmev mi dodali odvahu a silu. Úprimne a z celého srdca ďakujem MUDr. Karoľovej, ktorá vykonala repozíciu zápästia a primárovi MUDr. Saladiakovi s ktorými  som sa strela na operačnej sále za ich kvalitnú prácu a povzbudivé slová. Nakoľko aj ja pracujem s ľuďmi a stretávam sa s rôznymi názormi aj negatívnymi na naše zdravotníctvo som úprimne rada, že  to tak nie je. Všetkým Vám prajem veľa zdravia, síl pri výkone náročného, obetavého povolania.
  S úctou, Daniela Štarmachová

 • Rád sa s vami podelím s mojou skúsenosťou zo dňa 26.10.2023 kde som ráno prišiel so silným opuchom/zápalom  prsta na ľavej ruke. Bol som  prijatý pánom doktorom MUDr. Viliamom Dioszegim – veľmi milý,  ľudský, profesionálny a odborný prístup, kde som sa fakt cítil bezstarostne. Na základe prístupu pána doktora sa nehanbím povedať, že prístup na svetovej úrovni. Vďaka takému prístupu sa človek môže spoľahnúť a ďakovať že tu máme takých doktorov. …

  Rád sa s vami podelím s mojou skúsenosťou zo dňa 26.10.2023 kde som ráno prišiel so silným opuchom/zápalom  prsta na ľavej ruke. Bol som  prijatý pánom doktorom MUDr. Viliamom Dioszegim – veľmi milý,  ľudský, profesionálny a odborný prístup, kde som sa fakt cítil bezstarostne. Na základe prístupu pána doktora sa nehanbím povedať, že prístup na svetovej úrovni. Vďaka takému prístupu sa človek môže spoľahnúť a ďakovať že tu máme takých doktorov. Toľko moja pochvala pánom doktorom cením a vážim si to, že tu sú. Ďakujem vám a posielam veľa síl všetkým, ste super.

  S pozdravom Grega Jakub, 
  RAVA-veganvegetarian-bistro-Humenne

Kontakty

Nemocnica A. Leňa Humenné, a.s. 
Nemocničná 7, 066 01 Humenné

Telefonický kontakt
Urgentný príjem č.1:            +421 (0) 57 770 6412
Urgentný príjem č.2:            +421 (0) 57 770 6413
Denná miestnosť:                  +421 (0) 57 770 6414

Poloha v nemocnici
Urgentný príjem sa nachádza na prízemí pavilónu E (bývala budova LDCH).

Galéria

Urgentný príjem

Pracovisko urgentného príjmu našej nemocnice poskytuje pacientom nepretržitú a komplexnú neodkladnú medicínsku starostlivosť s erudovaným tímom lekárov a sestier.

Vyšetrenie je realizované pacientom prichádzajúcim do nemocnice s akútnym zhoršením zdravotného stavu v doprovode  posádok RLP, RZP, resp. odoslaným ambulantným lekárom alebo z ambulancie pohotovostnej služby prípadne samostatne prichádzajúcim pacientom na pracovisko urgentného príjmu.
Pri nejednoznačných príznakoch akútneho stavu je pacient registrovaný na recepcii urgentného príjmu, kde je zdravotný stav pacienta prvotne zhodnotený triážnou sestrou.

V prípade jednoznačnej identifikácie príznakov akútneho stavu je v rámci pavilónového typu nemocnice pacient transportovaný priamo na príslušné špecializované pracovisko UP chirurgickú ambulanciu, neurologickú ambulanciu, gynekologickú ambulanciu, psychiatrickú ambulanciu, resp. v prípade indikácie pre  systémovú trombolýzu na rádiodiagnostické pracovisko.

Deťom do dovŕšenia 19 roku je akútna starostlivosť poskytovaná na pediatrickom oddelení s výnimkou úrazov, ktoré sú ošetrované na chirurgickej ambulancii.

Pracovisko urgentného príjmu tvorí:

 • priestranná odvetrateľná čakáreň s vyhradeným priestorom pre sestru realizujúcu triaž – moderný systém triedenia pacientov
 • vyšetrovňa
 • expektačná miestnosť so štyrmi elektricky polohovateľnými lôžkami s monitorovacím systémom vitálnych funkcií a infúznymi pumpami, kreslom pre kardiakov,
 • izolačná miestnosť – kde pri podozrení na infekčné ochorenie je zabezpečená izolácia pacienta do transportu pacienta na špecializované pracovisko

Pacientom zaregistrovaným a vyšetreným na urgentnom príjme, ktorých zdravotný stav obmedzuje mobilitu, zabezpečíme komplexný transport na jednotlivé špecializované pracoviská zabezpečujúce potrebnú diagnostiku resp. poskytnutie zdravotnej starostlivosti.

Pacientom po absolvovaní ambulantného ošetrenia nespôsobilým na transport domov prostredníctvom hromadnej dopravy, resp. taxi služby alebo vlastnej dopravy, zabezpečujeme prepravu realizovanú Dopravnou zdravotnou službou.

Veríme, že nový spôsob a organizácia poskytovania zdravotnej starostlivosti prispejú ku skvalitneniu starostlivosti o vás.

Príjem pacientov

1. Registrácia pacientov – príjem
Po príchode na pracovisko urgentného príjmu je potrebné sa zaregistrovať na recepcii v čakárni Urgentného príjmu, kde náš pracovník zaznamená vaše identifikačné údaje do nemocničného informačného systému.

K registrácii pacienta požadujeme:

 • preukaz poistenca
 • zdravotnú dokumentáciu
 • zoznam chorôb a liekov, ktoré pacient užíva
 • kontakt na príbuzných pre prípad potreby informovania

2. Zhodnotenie zdravotného stavu pacienta
Následne vás vyzveme na prvotné zhodnotenie vášho stavu, tzv. triáž, pri ktorej triážny pracovník zhodnotí vaše ťažkosti, celkový zdravotný stav a podľa presne stanovených kritérií vás zatriedi do adekvátnej kategórie s farebným odlíšením, ktoré bude zodpovedať naliehavosti vášho stavu.

Vďaka tomuto opatreniu a spôsobu kategorizácie pacientov by sa mali výrazne zvýšiť šance pacientov so závažným úrazom na prežitie a na celkové uzdravenie.

3. Čakanie na ošetrenie pacienta
Jednotlivé farebné skupiny sa líšia nielen naliehavosťou, ale aj časovým obdobím, počas ktorého vás zavoláme na ošetrenie. Skupiny červenej a oranžovej farby signalizujú najvyššiu prioritu – ohrozenie života a nutnosť okamžitého vyšetrenia, ostatné farebné skupiny znamenajú, že váš život nie je v ohrození, a preto vás na ošetrenie zavoláme hneď, ako to bude možné.

4. Dĺžka čakania na definitívne ošetrenie
Pacienti s náhlou zmenou zdravotného stavu sú vyšetrovaní a ošetrovaní podľa stupňa závažnosti a dynamiky vývoja tejto zmeny a až sekundárne podľa poradia príchodu na pracovisko urgentného príjmu.

Chceme vás však ubezpečiť, že počas celej doby čakania na ošetrenie vás bude priebežne kontrolovať a monitorovať triážna sestra, aby včas zachytila akúkoľvek zmenu vašich doterajších ťažkostí.

Vážení pacienti, prosíme vás o trpezlivosť, keďže dĺžku vášho čakania bude ovplyvňovať potreba ošetrovania pacientov s naliehavejšími stavmi alebo až ohrozením života.

Triedenie pacientov

Triáž je proces triedenia pacientov do farebných skupín, ktoré zodpovedajú závažnosti zdravotného stavu pacienta a naliehavosti definitívneho ošetrenia na urgentnom príjme.

Vďaka tomuto opatreniu a spôsobu kategorizácie pacientov by sa mali výrazne zvýšiť šance pacientov so závažným úrazom na prežitie a na celkové uzdravenie.

Poplatky na urgentnom príjme

Za ošetrenie na urgentnom príjme sa v čase od 22. hod. do 7. hod., v čase od 16. do 22. hod. v pracovných dňoch a v dňoch pracovného pokoja od 7. do 22. hod. ak pacient nebol odoslaný z ambulantnej pohotovostnej služby platí poplatok 10 €

Ak sa v okrese neposkytuje ambulantná pohotovostná služba, alebo ak bol pacient na urgentný príjem odoslaný z ambulantnej pohotovostnej služby, poplatok je v čase od 16. do 22. hod. v pracovných dňoch a v dňoch pracovného pokoja od 7. do 22. hod. 2 €.

Dôvody oslobodenia od poplatku:

 • ak dôvodom ošetrenia je akútny úraz bezprostredne po jeho vzniku; to neplatí, ak úraz vznikol preukázateľne v dôsledku užitia alkoholu, inej návykovej látky alebo lieku užitého iným spôsobom ako bolo odporučené lekárom
 • poskytovanie zdravotnej starostlivosti trvalo viac ako dve hodiny,
 • následne bol poistenec prijatý do ústavnej starostlivosti,
 • poistenec je maloletým dieťaťom a o poskytnutie zdravotnej starostlivosti žiada zariadenie, v ktorom je maloleté dieťa umiestnené na základe rozhodnutia súdu alebo orgán sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately,
 • zdravotná starostlivosť bola poskytnutá nositeľovi ocenenia najmenej zlatej Janského plakety v ústavnej pohotovostnej službe
 • zdravotná starostlivosť bola poskytnutá v súvislosti s tehotenstvom v ústavnej pohotovostnej službe

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)