Prejsť na obsah

Urgentný príjem Rožňava

Prečo si vybrať urgentný príjem v Rožňave

 • Starostlivosť 24/7

  Urgentný príjem je pracoviskom s nepretržitou činnosťou, 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

 • Multiodborový tím špecialistov

  Komplexná neodkladná starostlivosť o pacientov je poskytovaná odborným tímom rôznych špecializácií, čo prispieva k rýchlejšiemu a presnejšiemu stanoveniu diagnózy.

 • Triedenie pacientov (triáž)

  Kategorizácia pacientov na základe zhodnotenia ich zdravotného stavu.

 • Nadštandardné vybavenie

  Kvalitné prístrojové aj priestorové vybavenie je benefitom pre pacientov.

Urgentný príjem

Pracovisko urgentného príjmu nemocnice poskytuje nepretržitú a komplexnú neodkladnú medicínsku starostlivosť s kvalifikovaným tímom lekárov a sestier rôznych špecializácií.

V priestoroch urgentu sa nachádza expektačná miestnosť so 6  lôžkami a izolačná miestnosť s filtrom na jedno lôžko. Ďalej sa nachádzajú vyšetrovne pre pacientov s internými, chirurgickými, traumatologickými a neurologickými ochoreniami, sádrovňa, miestnosť na očistu pacientov, crash-room (t.j. miestnosť vybavená ako zákroková sála, kde je možné vykonávať malé chirurgické zákroky, alebo život zachraňujúce výkony.)

Vaše zdravie a spokojnosť je pre nás prioritou, a preto veríme, že nový spôsob a organizácia poskytovanej starostlivosti prispejú k skvalitneniu našich služieb a starostlivosti o vás.

Triedenie pacientov

Triedenie pacientov, tzv. triáž je proces triedenia pacientov do farebných skupín, ktoré zodpovedajú závažnosti zdravotného stavu pacienta a naliehavosti definitívneho ošetrenia na urgentnom príjme.

Vďaka tomuto opatreniu a spôsobu kategorizácie pacientov by sa mali výrazne zvýšiť šance pacientov so závažným úrazom na prežitie a na celkové uzdravenie.

Zaškolený triážny pracovník zhodnotí Vaše ťažkosti, celkový zdravotný stav a podľa presne stanovených kritérií Vás zatriedi do adekvátnej kategórie s farebným odlíšením, ktoré bude zodpovedať naliehavosti Vášho stavu.

Jednotlivé farebné skupiny sa líšia nielen naliehavosťou, ale aj predbežným časom do ošetrenia. Skupiny červenej a oranžovej farby signalizujú najvyššiu prioritu – ohrozenie života a nutnosť okamžitého vyšetrenia, ostatné farebné skupiny znamenajú, že život nie je ohrozený a preto je pacient k ošetreniu zavolaný hneď, ako to je možné.

O vaše zdravie sa stará

 • MUDr. Kopecký Petr

  primár urgentného príjmu, lekár špecialista

  Viac

Poďakovania

 • Nakoľko sa mi náhle zhoršil zdravotný stav, bol som vyšetrený na urgentnom príjme. Nové, zrekonštruované oddelenie bolo príjemným prekvapením, pretože je nielen reprezentačné, ale skutočne urgentné. Po vyšetreniach som bol informovaný o svojom zdravotnom stave a následne som bol premiestnený na oddelenie vnútorného lekárstva. Personál oddelenia pracoval profesionálne a zároveň ľudsky, čo už dnes nie je obvyklé. Vzhľadom na svoj vek a choroby sa nevyhnem v bud…

  Nakoľko sa mi náhle zhoršil zdravotný stav, bol som vyšetrený na urgentnom príjme. Nové, zrekonštruované oddelenie bolo príjemným prekvapením, pretože je nielen reprezentačné, ale skutočne urgentné.

  Po vyšetreniach som bol informovaný o svojom zdravotnom stave a následne som bol premiestnený na oddelenie vnútorného lekárstva. Personál oddelenia pracoval profesionálne a zároveň ľudsky, čo už dnes nie je obvyklé. Vzhľadom na svoj vek a choroby sa nevyhnem v budúcnosti hospitalizáciám vo vašej nemocnici, no dnes viem, že v rámci vašich technických a personálnych možností dostanem ošetrenie a pomoc na dobrej úrovni.

  Ďakujem.

  T.H.

 • Vážený p. riaditeľ, nakoľko som mala zdravotné ťažkosti, RZP ma zobrala na urgent do rožňavskej nemocnice. Prvýkrát som sa ocitla vo vynovených priestoroch urgentného príjmu, nové lôžka, moderné prístroje, takto ma vyzerať nemocnica 21. storočia. Klobúk dole. Chcela by som oceniť profesionálny, milý a ľudský prístup personálu, ktorý sa o mňa postaral – MUDr. Frolo, vedúca sestra p. Mlynáriková, tiež sestrám p. Repaskej, p. Bajzatovej, p. Valaštekovej a ti…

  Vážený p. riaditeľ,
  nakoľko som mala zdravotné ťažkosti, RZP ma zobrala na urgent do rožňavskej nemocnice.
  Prvýkrát som sa ocitla vo vynovených priestoroch urgentného príjmu, nové lôžka, moderné prístroje, takto ma vyzerať nemocnica 21. storočia. Klobúk dole.

  Chcela by som oceniť profesionálny, milý a ľudský prístup personálu, ktorý sa o mňa postaral – MUDr. Frolo, vedúca sestra p. Mlynáriková, tiež sestrám p. Repaskej, p. Bajzatovej, p. Valaštekovej a tiež p. Kuchtovi a p. Slavkayovi. Patrí im moje obrovské ďakujem a do budúcna im prajem pevné zdravie a veľa spokojných pacientov.

  Agnesa Ivanyova z RV

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a.s.
Špitálska 1, 048 01  Rožňava

Telefonický kontakt: 058/777 (+ klapka)

Vedúca sestra: klapka 1150
Sestry: klapka 1146
Chirurgická ambulancia: klapka 1149
Ambulancia vnútorného lekárstva: klapka 1147
Neurologická ambulancia: klapka 1148
Popisovňa: klapka 1151

Galéria

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)