Prejsť na obsah

Urgentný príjem Trebišov

Pracovisko urgentného príjmu (lekárskej pohotovosti) nemocnice v Trebišove poskytuje nepretržitú, komplexnú a neodkladnú medicínsku starostlivosť s kvalifikovaným tímom lekárov a sestier rôznych špecializácií. Urgentný príjem v trebišovskej nemocnici vznikol v priestoroch centrálneho príjmu. Pribudli vyšetrovne, moderná resuscitačná miestnosť, ktorá slúži aj ako operačná sála a sú tu umiestnené aj expektačné lôžka na 24/7 monitoring pacientov v kritickom stave.

Prečo si vybrať urgentný príjem v nemocnici Trebišov

 • Lekárska pohotovosť 24/7nUrgentný príjem, (lekárska pohotovosť) je pracoviskom s nepretržitou činnosťou, 24 hodinovým monitoringom pacientov a poskytuje lekársku starostlivosť pacientom 7 dní v týždni.

 • Multiodborový tím špecialistovnKomplexná neodkladná starostlivosť o pacientov je poskytovaná odborným tímom rôznych špecializácií, čo prispieva k rýchlejšiemu a presnejšiemu stanoveniu diagnózy.

 • Triedenie pacientov (triáž) urgentného príjmunPacienti sú na urgentnom príjme radení do piatich skupín, podľa naliehavosti zdravotného stavu a najvážnejšie prípady sa riešia okamžite.

 • Nadštandardné vybavenienUrgentný príjem dokáže prijať a vyšetrovať pacientov s internými, chirurgickými aj traumatologickými ochoreniami. Disponuje moderná resuscitačnou miestnosťou pre starostlivosť o pacientov v mimoriadne závažnom a život ohrozujúcom stave.

Urgentný príjem

V priestoroch urgentného príjmu / lekárskej pohotovosti sa nachádza expektačná miestnosť so 4-mi lôžkami, (s 24 hodinovým monitoringom) vyšetrovne pre pacientov s internými, chirurgickými a traumatologickými ochoreniami, sádrovňa, miestnosť na očistu pacientov, crash-room (t. j. miestnosť na urgentné prvotné ošetrenie akútnych pacientov).

Vaše zdravie a spokojnosť je pre nás prioritou, a preto veríme, že nový spôsob a organizácia poskytovanej starostlivosti na urgentnom príjme v nemocnici v Trebišove prispejú k skvalitneniu našich služieb a starostlivosti o vás.

Triedenie pacientov urgentného príjmu

Triedenie pacientov, tzv. triáž je proces triedenia pacientov do farebných skupín, ktoré zodpovedajú závažnosti zdravotného stavu pacienta a naliehavosti definitívneho ošetrenia na urgentnom príjme.

Vďaka tomuto opatreniu a spôsobu kategorizácie pacientov by sa mali výrazne zvýšiť šance pacientov so závažným úrazom na prežitie a na celkové uzdravenie.

Zaškolený triážny pracovník zhodnotí ťažkosti pacienta, celkový zdravotný stav a podľa presne stanovených kritérií zatriedi pacienta do adekvátnej kategórie s farebným odlíšením, ktoré bude zodpovedať naliehavosti Vášho stavu.

Jednotlivé farebné skupiny sa líšia nielen naliehavosťou, ale aj predbežným časom do ošetrenia. Skupiny červenej a oranžovej farby signalizujú najvyššiu prioritu – ohrozenie života a nutnosť okamžitého vyšetrenia, ostatné farebné skupiny znamenajú, že život nie je ohrozený a preto je pacient k ošetreniu zavolaný hneď, ako to je možné.

Tím urgentného príjmu v Trebišove

 • MUDr. Stanislav Buday

  primár

 • Mgr. Miriam Tóthová

  vedúca sestra urgentného príjmu

 • MUDr. Zuzana Sleziaková

Poďakovania

 • “ Dobrý  deň. Touto cestou sa chcem poďakovať dennej službe dňa 5.5.2022 na Urgentom príjme NsP Trebišov. Moje poďakovanie smeruje hlavne k MUDr. Monike Tkačovej, vrchnej sestre urgentného príjmu, službukonajúcej sestre internej ambulancie a sestre na triážnom pracovisku.  Ďakujem veľmi pekne za ich profesionálny a ľudský prístup pri ďalšom liečebnom a transportnom postupe pacientky, ktorú som ako zdr. záchranár v posádke RZP Trebišov transportovala na urg…

  “ Dobrý  deň. Touto cestou sa chcem poďakovať dennej službe dňa 5.5.2022 na Urgentom príjme NsP Trebišov. Moje poďakovanie smeruje hlavne k MUDr. Monike Tkačovej, vrchnej sestre urgentného príjmu, službukonajúcej sestre internej ambulancie a sestre na triážnom pracovisku.  Ďakujem veľmi pekne za ich profesionálny a ľudský prístup pri ďalšom liečebnom a transportnom postupe pacientky, ktorú som ako zdr. záchranár v posádke RZP Trebišov transportovala na urgentný príjem NsP Trebišov. Osobne som nadobudla dojem že ich pracovné skúsenosti a vedomosti sú v tejto práci nenahraditeľné.  Ich prístup k pacientke dokazuje že záchrana  ľudskeho života je v čase jeho ohrozenia na prvom mieste.

  V mojom prípade som dostala a získala aj skúsenosti, ktoré mi pomôžu v mojej práci zdr. záchranára. Ďakujem.

  S pozdravom Marieta Leviczká Bc.

Kontakt

Nemocnica Penta Hospitals Trebišov
Ul. SNP 1079/76, 075 01 Trebišov

Telefonický kontakt: 056/ 671 8617

Galéria

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)