Prejsť na obsah

Ušno-nosno-krčné oddelenie (ORL) Trebišov

Otorinolaryngologické kompetenčné centrum v Trebišove poskytuje špičkovú liečebno – preventívnu starostlivosť v ORL oblasti pre pacientov v rámci regiónu Zemplína a širšieho okolia.

Otorinolaryngológia je samostatný chirurgický odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, terapiou, rehabilitáciou a posudkovou činnosťou pri chorobách ucha, dýchacích orgánov, tváre a krku, maxilofaciálnej oblasti, hltana, hrtana, pažeráka, slinných žliaz, zmyslového orgánu pre vnímanie čuchu, chuti, sluchu a rovnováhy. Skúsený tím špecialistov vykonáva vyše 1200 operačných výkonov ročne.

Prečo si vybrať ušno-nosno-krčné oddelenie v Trebišove

 • Krátka doba čakania

  Ušno-nosovo-krčné oddelenie (ORL – otorinolaryngológia) Trebišov je zmluvným partnerom všetkých zdravotných poisťovní. Našim pacientom garantujeme krátku čakaciu dobu. Pacientom garantujme realizáciu operačného výkonu do dvoch týždňov od objednania.

 • 1-dňová chirurgia

  Našich pacientov hospitalizujeme v deň operačného zákroku a v nasledujúci deň sú spravidla prepustení do domáceho liečenia.

 • Doprava na výkon a z výkonu zadarmo

  Našim pacientom ponúkame možnosť bezplatného využitia dopravy na objednanú hospitalizáciu a z hospitalizácie do miesta trvalého pobytu, a to prostredníctvom Dopravnej zdravotnej služby Penta Hospitals.

O oddelení

Otorinolaryngologické kompetenčné centrum v Trebišove poskytuje špičkovú liečebno – preventívnu starostlivosť v ORL oblasti pre pacientov v rámci regiónu Zemplína a širšieho okolia.
Otorinolaryngológia je samostatný chirurgický odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, terapiou, rehabilitáciou a posudkovou činnosťou pri chorobách ucha, dýchacích orgánov, tváre a krku, maxilofaciálnej oblasti, hltana, hrtana, pažeráka, slinných žliaz, zmyslového orgánu pre vnímanie čuchu, chuti, sluchu a rovnováhy. Skúsený tím špecialistov vykonáva vyše 1200 operačných výkonov ročne.
Po kompletnej stavebnej rekonštrukcii bola v januári 2014 otvorená ORL lôžková časť, ktorá poskytuje ubytovacie služby hlavne pacientom po operačných zákrokoch. Nové priestory prispievajú k vysokému komfortu pacienta. Zriadenie novej detskej izby má veľký ohlas u našich malých pacientov – hlavne svet rozprávkových bytostí na nástenných maľbách. Izby pre dospelých sú štandardného typu trojposteľové. Pre pacientov sú v ponuke za poplatok aj dve nadštandardné izby hotelového typu s vlastným sociálnym zariadením.

Pokyny pre hospitalizovaných pacientov

Poplatky za nadštandardné služby:

 • pre doprovod dieťaťa od 3 rokov – platba 3,32 €/lôžko/noc
 • doprovod má možnosť celodenného stravovania -poplatok za celodennú stravu – 5,50€

Poplatok za ubytovanie na nadštandardnej izbe:

 • nadštandardná izba I. Kategórie s WC a sprchou, pacient sám na izbe – 15€/lôžko/noc
 • nadštandardná izba I. Kategórie s WC a sprchou, 2 pacienti na izbe – 10€/lôžko/noc

Cenník ďalších nadštandardných služieb je k nahliadnutiu na oddelení. Ceny sú uvedené vrátane DPH.
Všeobecné pokyny k hospitalizácii

Služby

 • Nos a prínosové dutiny

  Poskytujeme komplexnú diagnostiku, konzervatívnu a chirurgickú liečbu nosa a prinosových dutín. Využívame diagnostické metódy ako endoskopické vyšetrenie nosa, vyšetrenie čuchu, CT a RTG diagnostiku prinosových dutín.

  Viac
 • Ucho

  Našim pacientom zabezpečujeme komplexnú diagnostiku vrodených ale aj získaných ochorení ucha a rovnovážneho aparátu. Pri liečbe využívame konzervatívnu protizápalovú liečbu, protizávratovú liečbu, liečbu hučania v ušiach (liečba tinnitu).

  Viac
 • Ústna dutina a hltan

  Tím špecialistov ušno-nosovo-krčného oddelenia Trebišov poskytuje komplexnú diagnostiku a liečbu dutiny ústnej a hltana konzervatívnym spôsobom ako aj chirurgicky.

  Viac
 • Hltan, hrtan, priedušnica a pažerák

  Pri zdravotnej indikácii problémov s hltanom, hrtanom, priedušnicou a pažerákom poskytujeme našim pacientom komplexnú diagnostiku ich ochorenia a adekvátnu liečbu akútnych i chronických zdravotných stavov.

  Viac
 • Slzné cesty

  Tím lekárov ušno-nosovo-krčného oddelenia Trebišov úzko spolupracuje s odborníkmi v oblasti očného oddelenia (oftalmológie) pri zabezpečovaní chirurgickej liečby tumorov v oblasti mediálneho kútika oka.

  Viac
 • Hlava a krk

  V spolupráci s rádiologickým oddelením Nemocnice Trebišov zabezpečujeme našim pacientom diagnostiku a liečbu vrodených, zápalových a nádorových ochorení hlavy a krku.

  Viac

Náš tím lekárov a špecialistov ušno-nosno-krčného oddelenia v Trebišove

 • MUDr. Ľudmila Vasilková, primár

  Špecializácie: Otorinolaryngológia 1. a 2. stupňa, Foniatria, certifikát Audioprotetika
  Od roku 2006 pôsobí na pozícii primárky ORL oddelenia v Trebišove. Štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach ukončila v roku 1987.

  Viac
 • MUDr. Martina Telepovská

  Venuje sa komplexnej ORL diagnostike vrátane endoskopických  vyšetrení nosa, nosohltana, otomikroskopickej diagnostike.

  Viac
 • Mgr. Miroslava Jakabová

  Na ORL oddelení zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti a koordinuje činnosť sestier a pomocného personálu.

  Viac
 • MUDr. Katarína Karabinošová

  Venuje sa základným diagnostickým vyšetreniam a špecializovaným diagnostickým výkonom.

  Viac
 • MUDr. Zuzana Chomčová

  Vykonáva samostatnú diagnostiku a preventívno-liečebnú činnosť na lôžkovom oddelení operačného odboru a v ambulancii.

  Viac
 • MUDr. Novikmecová Júlia

  Viac

Poďakovania

 • V ORL Trebišov som absolvovala výber krčných mandlí a následne som po dobrej skúsenosti neváhala dať obe moje deti na výber nosných mandlí práve do Trebišova. Vysoko vyzdvihujem prístup sestier a lekárok. Syn sa skamarátil veľmi rýchlo s personálom a cítili sme sa tu preto ako doma.
  Veronika Tejková, Filip Tejko, 3 roky, Trebišov

 • Syn mal zápal a veľmi rýchlo, do dvoch týždňov, sme už boli prijatí na ORL oddelenie na operáciu. Lekárky a zdravotné sestry boli veľmi ústretové, všetko nám vysvetlili. Boli sme veľmi spokojní.
  Silajová Zuzana, Silaj Lukáš, 5 rokov, Dvorianky pri Trebišove

 • Prišla som sem kvôli chrápaniu. Odporučil mi sem prísť jeden lekár, tak som neváhala. Operovali ma minulý rok, najskôr hrdlo, potom nos. Moje okolie aj ja pociťujem želaný efekt. Som spokojná. Čo sa týka oddelenia, vnímam to tak, že keď je primár dobrý, celé oddelenie je super a tu to presne platí. Poriadok, čistota, milý personál. Všetko tu podľa mňa funguje výborne. Stále sa nás pýtajú, či sme v poriadku. toto je ozaj perfektné oddelenie.Magdaléna Šamová,…

  Prišla som sem kvôli chrápaniu. Odporučil mi sem prísť jeden lekár, tak som neváhala. Operovali ma minulý rok, najskôr hrdlo, potom nos. Moje okolie aj ja pociťujem želaný efekt. Som spokojná. Čo sa týka oddelenia, vnímam to tak, že keď je primár dobrý, celé oddelenie je super a tu to presne platí. Poriadok, čistota, milý personál. Všetko tu podľa mňa funguje výborne. Stále sa nás pýtajú, či sme v poriadku. toto je ozaj perfektné oddelenie.
  Magdaléna Šamová, 59 rokov, Vranov nad topľou

 • Mala som zhrubnuté mušličky v nose a tiež cystu, tak som došla do Trebišova na operačný zákrok. Dopadlo to veľmi dobre, nemala som žiadne ťažkosti po operácii. Veľmi milý personál, empatická pani primárka je tu. A vôbec. Všetky sestry aj lekárky sú tu veľmi milé a ochotné, kamarátske. Poradili, pomohli…oddelenie je tiež veľmi pekné. Cítila som sa tu ako na wellness pobyte. Všetko čisté, také provensálske detaily, levanduľa. Veľmi milé. Oceňujem aj te…

  Mala som zhrubnuté mušličky v nose a tiež cystu, tak som došla do Trebišova na operačný zákrok. Dopadlo to veľmi dobre, nemala som žiadne ťažkosti po operácii. Veľmi milý personál, empatická pani primárka je tu. A vôbec. Všetky sestry aj lekárky sú tu veľmi milé a ochotné, kamarátske. Poradili, pomohli…oddelenie je tiež veľmi pekné. Cítila som sa tu ako na wellness pobyte. Všetko čisté, také provensálske detaily, levanduľa. Veľmi milé. Oceňujem aj televíznu miestnosť a balkón na izbe. Ozaj môžem len odporúčať.
  Alžbeta Taššová, 59 rokov, Trebišov

 • Mala som problémy s chrápaním. Nemohla som už ani dýchať. Skúšala som riešiť tento problém aj v Košiciach, ale nebola som spokojná s návrhmi riešenia. Potom som čítala v časopise rozhovor s pani primárkou a rodina ma presvedčila, aby som šla do Trebišova. Zatiaľ mám po operovaní iba hrdlo, ale už pociťujem zlepšenie. Lepšie sa mi dýcha. Čaká ma ešte spriechodnenie nosa. Neváham. Som tu spokojná. Milí ľudia, prístup lekárov a sestier je perfektný.Gabriela B…

  Mala som problémy s chrápaním. Nemohla som už ani dýchať. Skúšala som riešiť tento problém aj v Košiciach, ale nebola som spokojná s návrhmi riešenia. Potom som čítala v časopise rozhovor s pani primárkou a rodina ma presvedčila, aby som šla do Trebišova. Zatiaľ mám po operovaní iba hrdlo, ale už pociťujem zlepšenie. Lepšie sa mi dýcha. Čaká ma ešte spriechodnenie nosa. Neváham. Som tu spokojná. Milí ľudia, prístup lekárov a sestier je perfektný.
  Gabriela Brutovská, 52 rokov, Košice

 • Bol tu môj známy a bol spokojný, tak som prišla sem do Trebišova tiež. Mala som zakrivenú nosovú prepážku aj cystu, tak som si to tu dala operovať. Bola som veľmi spokojná. Milé sestričky, všetko mi vysvetlili. Hlavne oceňujem prístup personálu, ten bol ozaj výborný, na úrovni.
  Lenka Valigová, 29 rokov, Jankovce okres Humenné

 • Už 6 rokov sa liečim v Trebišove, dôverujem tu personálu. Je tu čisto, poriadok a naozaj skvelý personál. Mám rada súkromie, preto som si vybrala nadštandardnú izbu s vlastným sociálnym zariadením.
  Katarína Hirešová, 47 rokov, Veľké Kapušany

 • Som po prvýkrát hospitalizovaný, preto to nemám s čím porovnať, ale som veľmi spokojný so starostlivosťou. Najviac oceňujem wifi na oddelení, aspoň nie som odrezaný od sveta a rýchlejšie mi plynie čas.
  Marek Lasek, 42 rokov, Sirnik

 • Nevedeli mi nikde pomôcť, nemohla som ani vonku vychádzať, tak mi slzili oči. Ale našťastie mi poradili vyhľadať pani primárku v Trebišove a tá mi pomohla. Na jej oddelení som bola spokojná so všetkým, so stravou, čistotou, všetko bolo veľmi príjemné. ORL v Trebišove odporúčam aj ostatným.
  Marta Kudláčová, 63 rokov, Porubka pri Sobranciach

 • Operovali ma už v Šaci, Vojenskej nemocnici, ale vždy sa mi polypy po roku vrátili. Vyhľadal som pani primárku a odkedy ma ona operovala, polypy sa mi už štyri roky nevrátili. Som jej vďačný. Som prekvapený ako je to tu vynovené, plastové okná, rozvoniava tu levanduľa, príjemne to tu vyzerá. Úplne iné ako pred štyrmi rokmi, keď som tu bol hospitalizovaný. Je to na úrovni.
  Michal Bojko, 68 rokov, Cejkov

Kontakt

NEMOCNICA S POLIKLINIKOU TREBIŠOV, A.S.
SNP 1079/76
075 01 Trebišov
Pracovisko sa nachádza na 6. poschodí budovy nemocnice (pavilón C).
Telefonický kontakt: +421 (0) 56 671 8724
E-mail:recepcia.tv@pentahospitals.sk

ORDINAČNÉ HODINY

ORL ambulancia
Po – Pia: 07:30 – 16:00

Foniatrická ambulancia
Ut: 07:30 – 16:00
Št: 12:00 – 16:00

Audiometria
Po, St, Pia: 07:30 – 16:00
Št: 07:30 – 12:00

NÁVŠTEVNÉ HODINY
Po – Ne: 14:00 – 16:00

Galéria

Nos a prínosné dutiny

Poskytujeme komplexnú diagnostiku, konzervatívnu a chirurgickú liečbu nosa a prinosových dutín. Využívame diagnostické metódy ako endoskopické vyšetrenie nosa, vyšetrenie čuchu, CT a RTG diagnostiku prinosových dutín. Pri konzervatívnej liečbe ochorení nosa a prinosových dutín využívame odsávanie, elektrokoaguláciu a drenáž.
Operácie na vonkajšom nose:

 • plastické operačné riešenie nádorov v oblasti vonkajšieho nosa
 • rekonštrukčné operácie na vonkajšom nose pri resekciách zhubných nádorov kože – (bazaliómov a spinaliómov) kde používame rôzne rekonštrukčné postupy (posuvné laloky, rotačné laloky, voľný Tiershov štiep)
 • plastické operácie vonkajšieho nosa (rinoplastika)
 • rekonštrukčné operácie nosového krídla

Operácie nosovej dutiny

 • endoskopické zastavenie krvácania pomocou elektrickej pinzety (elektrokautera)
 • operácie nádorov v oblasti nosovej dutiny a nosovej priehradky
 • operácie na nosovej priehradke (septoplastika sec Cottle)
 • operačné odstránenie nezhubných nádorov nosovej priehradky
 • endoskopické operácie hrany a trňa nosovej priehradky pri nepriechodnosti nosa (kristektómia)
 • operácie na nosových mušliach (turbinoplastika) pomocou ktorých redukujeme objem dolných nosových mušlí. Operačný výkon sa realizuje aj u detí od dvoch rokov.

Operácie prinosových dutín

 • endoskopické operácie na prinosových dutinách – funkčná endoskopická endonazálna chirurgia prinosových dutín pomocou najmodernejšej techniky – tzv. shaver technika
 • endoskopické extrakcie nosových kameňov (rinolitov) a zaklinených cudzích telies

Ucho

Našim pacientom zabezpečujeme komplexnú diagnostiku vrodených ale aj získaných ochorení ucha a rovnovážneho aparátu. Pri liečbe využívame konzervatívnu protizápalovú liečbu, protizávratovú liečbu, liečbu hučania v ušiach (liečba tinnitu).
Skríningovým vyšetrením u detí a novorodencov odhaľujeme poruchy sluchu. U detí od päť rokov a u dospelých vykonávame meranie prahu sluchu, vyšetrenie strmienkových reflexov a od roku 2013 realizujeme vyšetrenie sluchovej dráhy – skríningová BERA.
Operácie vonkajšieho ucha – ušnica: 

 • operačné výkony na odstránenie odstávajúcich ušníc u detí a dospelých (otoplastika sec.Welsh, Luckett)
 • resekcia ušnice pri zhubných nádoroch odstránenie nezhubných novotvarov na vonkajšom zvukovode

Stredné ucho

 • otvorenie blanky bubienka (myringotomia)
 • vloženie ventilačných trubičiek do blanky bubienka (inzercia stipul)
 • plastické uzavretie blanky bubienka po úraze alebo po prekonanom zápale (myringoplastika)
 • operácia prevodových porúch sluchu (tympanoplastika)
 • otvorenie stredného ucha (exploratívna tympanotómia)

Operačná liečba fistúl, cýst, výrastkov v okolí ucha, kostených výrastkov vonkajšieho zvukovodu a nádorov vonkajšieho ucha – zhubných aj nezhubných.

Ústna dutina a hltan

Tím špecialistov ušno-nosovo-krčného oddelenia (ORL – otorinolaryngológia) Trebišov poskytuje komplexnú diagnostiku a liečbu dutiny ústnej a hltana konzervatívnym spôsobom ako aj chirurgicky. Konzervatívny spôsob liečby je zameraný na protizápalové riešenie zdravotného problému.
Operácie dutiny ústnej:

 • resekcie nádorov pier s plastickým riešením, nádorov dutiny ústnej a hltana
 • chirurgické odstránenie slinných kameňov
 • operačné riešenie prirasteného jazyka u detí a novorodencov (fenulotomia a frenuloplastika)

Operácie nosohltana

 • operácia nosohltanovej mandle (endoskopická adenoidektómia)
 • odber tkaniva nosohltana na histologické vyšetrenie

Operácie ústnej časti hltana

 • chirurgické odstránenie podnebných mandlí (tonzilektómia)
 • zmenšenie podnebných mandlí (tonzilotómia) pomocou elektrokautera alebo rádiofrekvenčnou indukovanou termoterapiou (RFITT)
 • chirurgická liečba chrápania prostredníctvom rádiofrekvenčnej asistovanej uvulopalatoplastiky (RAUPP) a operačná liečba pri syndróme spánkového apnoe (OSAS) použitím najmodernejších prístrojov

Hltan, hrtan, priedušnica a pažerák

Pri zdravotnej indikácii problémov s hltanom, hrtanom, priedušnicou a pažerákom poskytujeme našim pacientom komplexnú diagnostiku ich ochorenia a adekvátnu liečbu akútnych i chronických zdravotných stavov.

Operácie hltana a hrtana – hlasiviek

 • extrakcie  cudzích telies  v prehĺtacích a  dýchacích orgánoch,
 • odbery biopsií tumorov na histologické vyšetrenie,
 • chirurgické odstránenie nádorov,
 • tracheotómie

Slzné cesty

Tím lekárov ušno-nosovo-krčného oddelenia ( ORL – otorinolaryngológia) Trebišov úzko spolupracuje s odborníkmi v oblasti očného oddelenia (oftalmológie) pri zabezpečovaní chirurgickej liečby tumorov v oblasti mediálneho kútika oka. Realizujeme aj operačnú liečbu nepriechodnosti slzných ciest endoskopickou endonazálnou technikou (dacryocystorinostómia) s drenážou slzných ciest.

Hlava a krk

V spolupráci s rádiologickým oddelením Nemocnice Trebišov zabezpečujeme našim pacientom diagnostiku a liečbu vrodených, zápalových a nádorových ochorení hlavy a krku.
Liečba:
Pri liečbe zápalových ochorení využívame konzervatívnu terapiu pomocou antibiotík v kombinácii s chirurgickým ošetrením: punkcia, drenáž a preplachy. Vrodené mediálne a laterálne krčné fistuly a cysty, kožné a podkožné tumory na hlave a v oblasti krku a kožné defekty riešime chirurgickým odstránením.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.