Prejsť na obsah

Ortopedické oddelenie

Kvalitná ortopédia s dlhoročnou praxounOrtopedické oddelenie v Topoľčanoch poskytuje svojim pacientom kvalitné služby formou ambulantnej, lôžkovej aj jednodňovej starostlivosti.

Benefity

 • Nové operačné sály

 • Lôžková a ambulantná starostlivosť

 • Nadštandardné prístrojové vybavenie

 • Profesionálny prístup personálu

 • Široké spektrum výkonov

 • VIP izby

Liečebné možnosti/výkony

 • Ambulantná starostlivosť

  Ambulantne vykonávame menšie operácie v lokálnom znecitlivení napríklad u získaných deformácií prstov rúk a nôh.

  Viac
 • Jednodňová starostlivosť

  V oblasti jednodňovej chirurgie vykonávame jednoduchšie arthroskopické operácie kolien, ramien, lakťov a členkov.

  Viac
 • Lôžková starostlivosť

  V režime viacdňovej hospitalizácie realizujeme náročnejšie rekonštrukčné arthroskopické operácie kolien, ramien a bedra.

  Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Viliam Palenčár

  Primár

  V rokoch 2007-2013 študoval na LF Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia nastúpil na ortopedické oddelenie v Topoľčanoch. V roku 2019 získal atestáciu s špecializačnom odbore Ortopédia.

  Viac
 • Mgr. Daniela Futejová

  Vedúca sestra

  Absolvovala zdravotnícku školu v Topoľčanoch a štúdium ošetrovateľstva na Univerzite Alexandra Dubčeka. Má špecializáciu z chirurgických odborov. V súčasnosti pôsobí ako vedúca sestra.

  Viac
 • MUDr. Ján Mitošinka

  Lekár

  Štúdium na UK v Bratislave ukončil v roku 2001. Je atestovaný v odbore ortopédia, absolvoval tiež doktorandské štúdium na univerzite v Trnave. Od roku 2009 pôsobí na ortopedickom oddelení v Topoľčanoch.

  Viac
 • MUDr. Oleksander Melnychuk

  Lekár

  V roku 2010 ukončil štúdium na Užhorodskej národnej univerzite, po skončení 5 rokov pracoval v nemocnici v Kyjeve. V roku 2016 začal pracovať na ortopedickom oddelení v Topoľčanoch.

  Viac
 • MUDr. Martin Hunák

  Lekár

  Štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave ukončil v roku 2017. Pracoval v Univerzitnej nemocnici v Bratislave na ortopedickom oddelení, následne nastúpil na ortopedické oddelenie v Topoľčanoch.

  Viac
 • MUDr. Jozef Graňák

  Lekár

  Študoval v Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine UK, v r. 2013 – nastúpil na ortopedické oddelenie v Topoľčanoch, zaradený v atestačnom odbore ortopédia od r. 2016.

  Viac
 • MUDr. Adrián Aschengeschvantner

  Lekár

  Štúdium na Masarykovej univerzite v Brne ukončil v r. 2020. 1. 8. 2020 nastúpil pracovať na Ortopedické oddelenie nemocnice Topoľčany, zaradený na špecializačné štúdium v odbore Ortopédia.

  Viac
 • Silvia Farkašová

  Zastupujúca vedúca sestra

  Absolvovala Zdravotnícku školu v Topoľčanoch, a tiež špecializačné štúdium v Bratislave. V Topoľčanoch začala pracovať v roku 1991. V súčasnosti pôsobí ako zástupca vedúcej sestry na ortopédii.

  Viac
 • Bc. Katarína Štefkovičová

  Ambulantná sestra

  V roku 2010 ukončila štúdium I. stupňa v odbore ošetrovateľstvo, následne nastúpila na ortopedické oddelenie v Topoľčanoch, momentálne pracuje ako sestra na ortopedickej ambulancii.

  Viac

Externí lekári

Poďakovania

 • Bol som aktívny športovec – cyklista a mal som úraz na tréningu. Ľavý ramenný kĺb som mal poškodený. Poklesla mi pohyblivosť, takže som šiel na operáciu. Bol som ako prvý pacient s touto diagnózou nielen v Topoľčanoch, ale vôbec na Slovensku. Mám umelé rameno – reverzná endoprotéza sa tomu hovorí. Teraz po rokoch necítim žiadne bolesti. Pohyblivosť je dobrá, všetko s tým robím, cvičím, pracujem bez obmedzení. Som vďačný tomuto tímu ortopédov.Pavol V…

  Bol som aktívny športovec – cyklista a mal som úraz na tréningu. Ľavý ramenný kĺb som mal poškodený. Poklesla mi pohyblivosť, takže som šiel na operáciu. Bol som ako prvý pacient s touto diagnózou nielen v Topoľčanoch, ale vôbec na Slovensku. Mám umelé rameno – reverzná endoprotéza sa tomu hovorí. Teraz po rokoch necítim žiadne bolesti. Pohyblivosť je dobrá, všetko s tým robím, cvičím, pracujem bez obmedzení. Som vďačný tomuto tímu ortopédov.
  Pavol Vančo, Topoľčany

 • Padalo mi všetko z rúk, nevedel som hrať ani na gitare. Obstreky už nepomáhali. Poslali ma teda do Topoľčian na operáciu. Veľmi mi tu pomohli, je to teraz paráda. Mám umelé koreňové kĺby palcov a môžem s rukami konečne všetko robiť. Už mi nič napadá z rúk.
  Vladimír Beňo, Jedlové Kostoľany, okr. Zlaté Moravce

 • Koleno som mala úplne rozsypané. Chodila som len s paličkou. Pre Topoľčany som sa rozhodla aj kvôli dcére, ktorú tu operovali a bola spokojná. Je tu výborný primár, usmiate sestričky, starali sa o nás, aj v noci sa chodili pýtať či sme v poriadku. Som veľmi spokojná, aj izba je veľmi pekná. Prídem sem aj s druhým kolenom.
  Agnesa Golisová, Krušovce, okr. Topoľčany

 • Mala som úraz pri lyžovaní a vyžaduje si to operáciu, keďže necítim v kolene stabilitu, nemôžem športovať, stále sa potkýňam. Mala som tu operovaných synov športovcov a vždy sme boli spokojní, takže dôverujem naplno topoľčianskym lekárom – ortopédom.
  Mária Králiková, Topoľčany

 • Mala som problém s kolenom. Dva roky som chodila na injekcie, ale nič už nepomáhalo, nemohla som chodiť. Teraz mi dali v Topoľčanoch nové koleno. Neváhala som, lebo som počula, že sú tu veľmi dobrí lekári. Mala som VIP izbu a bola som veľmi spokojná. Verím, že už bude dobre s mojím kolenom.
  Olga Szabová, Topoľčany

Kontakty

Nemocnica Topoľčany, a.s.
Pavlovova 17, 955 20 Topoľčany

Telefonické kontakty
+421 38 / 38 24 479

Poloha v nemocnici
1 poschodie, nový pavilón LP 240

Návštevné hodiny
Pondelok:    14:00 – 16:00
Utorok:         14:00 – 16:00
Streda:         14:00 – 16:00
Štvrtok:        14:00 – 16:00
Piatok:         14:00 – 16:00
Sobota:        14:00 – 16:00
Nedeľa:        14:00 – 16:00
Po súhlase primára a ošetrujúceho lekára aj mimo návštevných hodín

Galéria

Ambulantná starostlivosť

Ambulantne vykonávame menšie operácie v lokálnom znecitlivení u získaných deformácií prstov rúk a nôh, operácie karpálneho tunela, či ľahších foriem Dupuytrenovej kontraktúry.

Jednodňová starostlivosť

V režime jednodňovej chirurgie robíme jednoduchšie arthroskopické operácie kolien, ramien, lakťov, členkov.

Operácie deformít nohy (hallux valgus, pes transversoplanus) a ruky (dupuytrénova kontraktúra) operácie epikondylitídy, úžinové syndrómy atď.

Lôžková starostlivosť

Operačnú aj konzervatívnu starostlivosť poskytujeme zhruba 1500 pacientom každoročne.

Operatívnu liečbu ortopedických ochorení vykonávame vo viacerých režimoch. Z väčších operačných výkonov, ktoré vyžadujú zhruba 5-10 dňovú hospitalizáciu robíme endoprotetiku bedrového, kolenného a ramenného kĺbu a endoprotetiku drobných kĺbov rúk.

Rovnako robíme v režime viacdňovej hospitalizácie náročnejšie rekonštrukčné arthroskopické operácie kolien, ramien a bedra. Medzi ne patria náhrady väzov kolena, ošetrenia chrupavkových defektov, stabilizácie ramena, ošetrenia rotátorovej manžety ramena.

Okrem endoprotetiky a arthroskopických rekonštrukčných operácií pokrývame, s výnimkou operácií chrbtice, prakticky celé spektrum ortopedických výkonov, ako napríklad náročné revízne operácie kĺbov po komplikovaných endoprotetických operáciách, korekčné osteotomie, synovectomie, operácie detí s DMO – tenotomie, osteotomie a arthrodézy. Náročnejšie operačné výkony na ruke a zápästí u poúrazových stavoch a u reumatikov, úžinové syndrómy, septické komplikácie u pacientov s arthritídami

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.