Prejsť na obsah
Lekárska poradňa preventívnej a liečebnej výživy, ProCare Vlčie hrdlo

MUDr. Alexandra Frolkovičová

Všeobecný lekár, Dietológ, Psychoterapeut

Ordinačné hodiny
Lekárska poradňa preventívnej a liečebnej výživy
  • Utorok 08:00 - 13:00
  • Streda 08:00 - 13:00
Hovorí:
  • Slovenčina

MUDr. Alexandra Frolkovičová (LEKÁRSKA PORADŇA PREVENTÍVNEJ A LIEČEBNEJ VÝŽIVY)  sa vo svojej praxi sústreďuje na využívanie prirodzených prístupov k prevencii a liečbe ochorení.

V spolupráci s kolegami z iných disciplín pomáha pacientom úpravou stravy a životného štýlu minimalizovať spotrebu liekov.

Má atestácie z interného aj všeobecného lekárstva a 20 rokov sa v poradenskej praxi venuje preventívnej aj liečebnej dietológii. V rámci bohatej prednáškovej činnosti, napr. v r. 2018 odprednášala farmaceutom Dr. Max v rámci kreditového vzdelávania viac ako 70 hodín v téme dietológia.

Počas práce s dietologickými pacientami pochopila nevyhnutnosť starostlivosti o dušu (nielen telo) a v roku 2010 začala študovať daseinsanalytický psychoterapeutický (PT) výcvik na Pražskej vysokej škole psychosociálnych štúdií (PVŠPS). Úplné psychoterapeutické vzdelanie ukončila v roku 2017 a sústredí sa najmä na pacientov so psychosomatickými ochoreniami.

Pracuje pod supervíziou známeho odborníka na psychosomatické ochorenia v ČR a rektora PVŠPS v Prahe, Doc. PhDr. Jiřího Růžičky, PhD., autora odbornej príručky Psychosomatický prístup k človeku. V roku 2017 bola zaradená do zoznamu terapeutov PVŠPS pre individuálnu sebaskúsenosť frekventantov daseinsanalytického PT výcviku. Je podpredsedníčkou novozaloženej Slovenskej daseinsanalytickej spoločnosti, členkou Slovenskej lekárskej komory a Českej daseinsanalytickej spoločnosti.Prednáša na Pražskej psychoterapeutickej fakulte. V roku 2022 vstúpi do výcviku supervízorov pre psychoterapiu.

Neustále sa vzdeláva a prehlbuje svoje vedomosti v preventívnej medicíne zameranej na telesné aj duševné zdravie.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)