Prejsť na obsah
Ortopedická ambulancia II, Nemocnica Medissimo

MUDr. Andrey Švec, PhD., MPH

líder pre endoprotetické výkony, expert pre náhrady kĺbov bedra a kolena

Ordinačné hodiny
Ortopedická ambulancia II
  • Streda 15:00 - 18:00
Kontakt
Úkony:

implantácie endoprotéz bedrového a kolenného kĺbu.

Hovorí:
  • Slovenčina
  • Angličtina

Uznávaný špecialista s viac ako 20-ročnou  praxou v oblasti náhrady kĺbov, zameriava sa na primárnu a revíznu endoprotetiku a artroskopiu, je vyhľadávaný odborník v liečbe nádorov pohybového aparátu. Pôsobí ako inštruktážny operatér vo výučbe najmodernejších operačných techník výmeny kĺbov, vrátane roboticky navigovaných a asistovaných operácii endoprotéz kolena a bedra. Absolvoval množstvo zahraničných odborných stáží v Európe,  v Kanade a USA. V r. 2005 vykonal ako prvý na Slovensku miniinvazívnu implantáciu totálnej endoprotézy bedrového kĺbu technikou dvoch rezov.

Od skončenia štúdia na LF UK v roku 1991 pracoval na I. ortopedickej klinike LF UK na Hlbokej ceste v Bratislave, ktorá sa neskôr pretransformovala na I. ortopedicko-traumatologickú kliniku LF UK, SZU a UNB, Nemocnica Ružinov, kde dodnes pôsobí aj je jej dlhoročným prednostom. Súčasťou Nemocnice Medissimo je od roku 2024.

Je členom predsedníctva Slovenskej ortopedicko-traumatologickej spoločnosti. Je hlavným odborníkom MZ SR pre ortopédiu. Venuje sa aj pedagogickej a publikačnej činnosti.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)