Prejsť na obsah

Bezpečný spánok vášho bábätka

Pôrodnice Svet zdravia vám v spolupráci s nadáciou Križovatka umožňujú požičať si monitory dychu pre bábätka aj domov, aby ste mali istotu, že je vaše dieťatko v poriadku. Monitory dychu Babysense Viac bezpečného a pokojného spánku. Monitor dychu Babysense je certifikovaná zdravotnícka pomôcka, ktorá trvale monitoruje základné životné funkcie bábätka. Pri dychovej zástave dlhšej ako…

20.06.2022

Pôrodnice Svet zdravia vám v spolupráci s nadáciou Križovatka umožňujú požičať si monitory dychu pre bábätka aj domov, aby ste mali istotu, že je vaše dieťatko v poriadku.

Monitory dychu Babysense

Viac bezpečného a pokojného spánku. Monitor dychu Babysense je certifikovaná zdravotnícka pomôcka, ktorá trvale monitoruje základné životné funkcie bábätka. Pri dychovej zástave dlhšej ako 20 sekúnd alebo pri znížení dychovej frekvencie pod 10 dychov za minútu, ale aj v prípade plytkého dýchania či apnoickej pauzy prístroj spustí zvukový a svetelný alarm a privolá tak pomoc rodičov alebo opatrovateľov.

Chráni tak život tých najmenších. Syndróm náhleho úmrtia dojčiat – „SIDS“ ohrozuje všetky deti v období prvého roku života. S monitorom dychu sa už nemusíte báť.

Monitory dychy Babysense

Syndróm náhleho úmrtia dojčiat

„SIDS“ ohrozuje všetky deti v období prvého roku života. Vyskytuje sa najčastejšie od narodenia do šiestich mesiacov. Prichádza náhle, v spánku, bez varovných signálov. Monitor dychu sníma dychové pohyby dieťaťa a pri zaznamenaní spomalenia, nepravidelnosti, zástavy či apnoickej pauzy spustí zvukový a svetelný signál. Dokáže včas privolať pomoc a tým chráni život dieťaťa.

Ako a kde si môžete požičať monitory dychu?

Monitory dychu si môžete požičať priamo v pôrodniciach Svet zdravia na novorodeneckých oddeleniach po dohode s personálom. Lehota výpožičky sa určí po individuálnej konzultácii priamo s personálom oddelenia podľa potreby a dostupnosti monitorov dychu.

Spiace babatko

MOJA PÔRODNICA JE TU PRE VÁS!

Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našich nemocníc odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

Pôrodnice novej generácie kladú dôraz na bezpečnosť a komfort rodičiek v maximálnom súkromí, pričom personál dbá na splnenie individuálnych požiadaviek rodičiek a na navodení pocitu domova. Pri pôrode sa využívajú zažité postupy „rooming in“„bonding“ a „skin-to-skin“. Pôrodnice fungujú 24 hodín denne/7 dní v týždni.

Zistiť viac

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 22.03.2016 | Aktuality

  Dunajskostredská nemocnica zmodernizovala röntgenové pracovisko

  Dunajská streda dnes na rádiologickom oddelení predstavila nové röntgenové pracovisko. Kľúčovou súčasťou pracoviska je moderný plnoautomatický röntgenový prístroj XTWIN nemeckého výrobcu Roesys. Táto technologická novinka umožní nemocnici rýchlu a presnejšiu diagnostiku s výrazne nižšou radiačnou záťažou pacienta. Prvým pacientom bol Gábor Straka, kapitán prvoligového futbalového družstva FC DAC Dunajská Streda. Vďaka plnej digitalizácii nemocnica dokáže…
 • 11.01.2019 | Aktuality

  V michalovskej nemocnici začali uskutočňovať endosonografickú biopsiu pankreasu

  V Nemocnici novej generácie Svet zdravia Michalovce lekársky tím minulý týždeň endosonograficky uskutočnil prvú cielenú tenkoihlovú aspiračnú biopsiu nádoru v pankrease. Ide o výkon, ktorý je na Slovensku zriedkavý a vyžaduje si špičkové technické vybavenie i zdravotnícky tím. Biopsiu úspešne podstúpil len 13-ročný chlapec, ktorý za vyšetrením s rodičmi cestoval z Levíc.   Biopsia je…
 • 12.11.2018 | Blog

  Prečo vznikajú vredy na žalúdku?

  Peptické vredy sú nezhubné defekty sliznice žalúdka alebo dvanástnika. Vznikajú vtedy, keď sa poruší rovnováha medzi agresívnymi a ochrannými faktormi, ktoré vplývajú na udržiavanie správnej stavby a funkcie sliznice žalúdka a dvanástnika. Existuje viacero agresívnych faktorov, ktoré sa môžu spolu podieľať na vzniku peptického vredu: samotná kyselina chlorovodíková, enzým pepsín, žlčové kyseliny, ktoré normálne vytvárajú…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)