Prejsť na obsah

Môže vám preventívna prehliadka zachrániť život?

Mnoho ochorení začína práve tým, že o nich nevieme. Preventívna prehliadka najčastejšie odhalí ochorenia, ktoré sú už v pokročilejšom štádiu ako si myslíme. Aké ochorenia je možné včasne diagnostikovať prostredníctvom preventívnej prehliadke? „ Keď začnú prvé signály toho, že je nejaké ochorenie v organizme, väčšinou to už nebýva začiatočné štádium ochorenia.“, vysvetľuje MUDr. Alexandra Kmiecik.…

22.06.2017

Mnoho ochorení začína práve tým, že o nich nevieme. Preventívna prehliadka najčastejšie odhalí ochorenia, ktoré sú už v pokročilejšom štádiu ako si myslíme.

Aké ochorenia je možné včasne diagnostikovať prostredníctvom preventívnej prehliadke?

Keď začnú prvé signály toho, že je nejaké ochorenie v organizme, väčšinou to už nebýva začiatočné štádium ochorenia.“, vysvetľuje MUDr. Alexandra Kmiecik. Práve preto je preventívna prehliadka ideálna forma prevencie, ktorá pomáha včasne odhaľovať rôzne ochorenia. Najčastejšie sa vďaka preventívnej prehliadke diagnostikujú ochorenia ako:

  • Hyperlipidémia, t.j. zvýšená hladina lipidov (tukov) v krvi, vrátane cholesterolu a triglyceridov,
  • Poruchy funkcie pečene,
  • Zvýšené alebo znížené hodnoty leukocitov,
  • Rozličné anémie,
  • Poruchy krvného obrazu a iné.

Z rozboru moču, ktorý je súčasťou preventívnej prehliadky, vieme diagnostikovať aj ochorenia ako cukrovka alebo obličkové ochorenia. V prípade, že sa necítite dobre alebo pozorujete príznaky ochorenia, nepodceňujte to, ale navštívte svojho lekára.Viete aké jednoduché opatrenia vám vedia zlepšiť váš zdravotný stav? Pozrite si tretiu časť zo série našich videí o Komplexných preventívnych prehliadkach.

Zaujímať by vás mohlo aj:  Čo dokáže odhaliť preventívna prehliadka?Na čo máte nárok v rámci preventívnej prehliadky?

Páčia sa vám rady našich lekárov? Buďte prvý, kto sa dozvie o ďalších novinkách a zaujímavostiach z nášho blogu O zdraví. Prihláste sa na odber noviniek e-mailom na našej webovej stránke.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 20.07.2021 | Blog

    Rakovinu môžete aj zdediť

    Všetky nádorové ochorenia sú geneticky podmienené, to znamená, že pri ich vzniku je rozhodujúca genetická zmena bunky. Ale pomerne malá časť onkologických ochorení je dedične podmienená, čiže genetická porucha sa priamo dedí. Čo stojí za rakovinou V súčasnosti vieme identifikovať zodpovedné gény len pri niekoľkých onkologických ochoreniach. Pri mnohých nevieme presne identifikovať tieto gény, ale…
  • 07.01.2021 | Blog

    SM systém, skvelá metóda proti bolesti chrbta

    Mnohí z tých, ktorí trpia bolesťami chrbta, už pravdepodobne počuli o SM systéme, rehabilitačnej metóde, ktorej pravidelné cvičenie posilní chrbtové svaly a bolesti miznú. Metódu vymyslel a prepracoval český lekár MUDr. Richard Smíšek a jej účinnosť preverili mnohí odborníci. Vďaka cvičeniu SM systému sa aktivujú svaly, ktoré pôsobia na stabilizáciu a mobilizáciu chrbtice. Vďaka jej…
  • 05.05.2017 | Aktuality

    Svetový deň hygieny rúk

    Svetový deň hygieny rúk si pripomíname 5. mája, a keďže je hygiena rúk základným krokom k zníženiu infekcií a k zvýšeniu bezpečnosti pacienta, aktívne sa k nemu hlásime aj my v spoločnostiach v ProCare a  Svet zdravia. Ruky sú prostriedkom komunikácie, pracovným nástrojom, liečia, no môžu byť aj hrozbou. Svetová zdravotnícka organizácie (WHO) je od roku 2009 iniciátorom globálnych výziev…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Potrebné)
Toto pole slúži na overenie a malo by zostať nezmenené.