Prejsť na obsah

Návšteva primátora mesta v nemocnici v Žiari nad Hronom

Nemocnica v Žiari nad Hronom sa snaží aktívne zlepšovať služby svojim pacientom nielen kvalitne poskytovanou zdravotnou starostlivosťou, ale snaží sa aj zútulniť nemocničné prostredie, aby sa pacient cítil komfortne a bezpečne.   Primátor mesta Žiar nad Hronom Peter Antal prijal pozvanie a navštívil nemocnicu dňa 9.8.2017. Riaditeľom nemocnice Branislavom Jaďuďom mu boli predstavené aktuálne zmeny…

24.08.2017

Nemocnica v Žiari nad Hronom sa snaží aktívne zlepšovať služby svojim pacientom nielen kvalitne poskytovanou zdravotnou starostlivosťou, ale snaží sa aj zútulniť nemocničné prostredie, aby sa pacient cítil komfortne a bezpečne.

 

Primátor mesta Žiar nad Hronom Peter Antal prijal pozvanie a navštívil nemocnicu dňa 9.8.2017. Riaditeľom nemocnice Branislavom Jaďuďom mu boli predstavené aktuálne zmeny v nemocnici a priblížený život a vízie nemocnice v poskytovaní zdravotnej starostlivosti pre občanov nášho regiónu.

Nemocnica v Žiari nad Hronom za posledné obdobie urobila niekoľko pozitívnych zmien. V rámci modernizácie technického vybavenia nemocnice sa zakúpil nový špičkový RTG prístroj, čím sa otvorili nové možnosti v rádiodiagnostike a dosiahla sa maximálna bezpečnosť pri expozícii tak pre pacientov, ako aj pre obsluhujúci personál.

Zrekonštruovali sa priestory gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Cieľom tejto rekonštrukcie bolo najmä zvýšiť celkový komfort a bezpečie rodičiek. Pre mamičky sú k dispozícii dve nové nadštandardné izby so samostatným sociálnym zariadením. Ako novinku nemocnica zaviedla psychofyzickú predpôrodnú prípravu pre budúce mamičky v Materskom centre Úlik v Žiari nad Hronom, ktorého priestory nám na tento účel ponúklo mesto a v ktorých sa budúce mamičky cítia naozaj veľmi dobre.

Na pediatrickom oddelení sa vytvorila nadštandardná izba so sociálnym zariadením, kde môže malý pacient tráviť čas s rodičom v priestoroch, ktoré evokujú domáce prostredie.

Ako pozitívnu zmenu vnímajú pacienti kompletne zrekonštruovanú ambulanciu cievnej chirurgie, zrekonštruované SONO vyšetrovne a sociálne zariadenia na internom oddelení.

Veľkým prínosom pri operáciách je nový operačný stôl s možnosťou artroskopických výkonov, ktorý je v našich podmienkach, vzhľadom na jeho nosnosť až do 350 kg, považovaný za unikát.

Žiarska nemocnica vo svojom areáli zaviedla regulované parkovanie a boli vybudované nové parkovacie plochy v areáli.

Lekári žiarskej nemocnice majú záujem na pravidelnej báze prezentovať a diskutovať o rôznych ochoreniach, hlave na témy, o ktoré majú záujem samotní občania. Úvodnou témou diskusného fóra v „Mestskej obývačke“ bola Celiakia a iné ochorenia spojené s alergiou na lepok, pod vedením námestníčky nemocnice MUDr. Renáty Szépeovej, PhD., ktorá je zároveň aj detský gastroenterológ.

Veľmi nás teší, že medzi mestom a našou nemocnicou je takáto priateľská komunikácia, čoho príkladom sú spomínané aktivity, ako je umožnenie pracovať s budúcimi mamičkami v Úliku, a takisto možnosť diskutovať v „Mestskej obývačke“ na rôzne témy s našimi fundovanými lekármi, kde sa môžu občania podeliť so svojim problémami.“, doplnil riaditeľ nemocnice Branislav Jaďuď.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 06.04.2020 | Aktuality

    Aktuálna situácia vo svidníckej nemocnici

    Nemocnica Svidník obdržala od zdravotnej poisťovne Dôvera ochranné respirátory FFP2 v počte 100 ks., pre potreby zdravotníckych pracovníkov, ktorí pracujú na KORONAVÍRUS samostatnom ambulantnom pracovisku.   Nemocnica Svidník ma pripravené osobné ochranné pracovné pomôcky, ale ich množstvo je potrebné neustále dopĺňať, čo je v aktuálnych podmienkach na trhu náročné. O to viac patrí naše veľké ĎAKUJEME…
  • 23.08.2024 | Aktuality

    Motorkári darovali krv priamo na motozraze

    Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice Penta Hospitals Michalovce v spolupráci so Slovenským červeným krížom zorganizovali mobilný odber krvi priamo na Medzinárodnom Motozraze Sveta motocyklov na Zemplínskej Šírave.
  • 11.10.2024 | Aktuality

    Rimavskosobotská nemocnica oslavuje 140. výročie!   

    Za posledných 10 rokov sa v nej preinvestovalo vyše 11 miliónov eur a obstaralo 1 481 kusov novej medicínskej techniky    Nemocnica v Rimavskej Sobote sa o svojich pacientov stará už 140 rokov. Jej výstavba totiž odštartovala v roku 1880 a už o štyri roky neskôr sa začala starať o prvých pacientov. Dnes je nemocnica už 10 rokov pevnou súčasťou siete Penta Hospitals Slovensko a pracuje v nej viac ako 700 zamestnancov. Za toto obdobie sa v nej zrealizovali investície v hodnote vyše 11 miliónov eur. Svoje významné výročie si nemocnica slávnostne pripomenula a pri tejto príležitosti tiež ocenila kolektívy zdravotníkov za výnimočný prínos a inovatívny prístup v starostlivosti o pacientov.  Spoločne s Banskobystrickým samosprávnym krajom sa nevzdáva vízie výstavby ďalšej nemocnice novej generácie.