Prejsť na obsah

Svetový deň darcov krvi na humenskej transfúzke

Každoročne si 14. júna pripomíname Svetový deň darcov krvi, ktorí darovaním tej najvzácnejšej tekutiny na svete zachraňujú ľudské životy. Aj napriek neustálemu pokroku v medicíne je krv stále nenahraditeľnou a jej jediným zdrojom je teda človek. Sviatok všetkých darcov krvi je zároveň príležitosťou vyjadriť vďaku všetkým, ktorí na transfúzkach zanechávajú kúsok seba a nezištne svojou krvou pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú.

17.06.2024

Vo sviatočnom duchu sa niesol aj piatkový odber, v rámci ktorého sme si pre všetkých darcov pripravili pohostenie v priateľskej atmosfére a nechýbali ani tematické darčeky. Na transfúzske sme v piatkové dopoludnie privítali 55 darcov krvi.

Ocenili sme tiež ďalšieho významného darcu, ktorý tento rok vstúpil do našej elity darcov. Pánovi Myšľanovi blahoželáme k 101 odberom a ďakujeme za pomoc chorým pacientom a ich záchranu života.

Zároveň zo srdca ďakujeme všetkým darcom – našim hrdinom za každú kvapku krvi, ktorú na humenskej transfúzke zanechali. Významným spôsobom pomáhate našej nemocnici a predovšetkým pacientom odkázaným na krv od Vás – darcov.

ĎAKUJEME

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 13.06.2013 | Aktuality

    Deťom v michalovskej nemocnici zrekonštruovali priestory

    Pediatrické oddelenie Nemocnice s poliklinikou Štefana Kukuru Michalovce, a.s., sa dočkalo svojej rekonštrukcie. Modernizácia a rekonštrukcia michalovskej nemocnice pokračuje tak, ako sľuboval akcionár. Na jednotke intenzívnej starostlivosti, ktorá poskytuje neodkladnú starostlivosť deťom so závažným zdravotným stavom a ktoré potrebujú neustále monitorovanie základných životných funkcií, sa rozšírili priestory a bola dovybavená novým nábytkom, infúznou pumpou s dávkovačom i malým prenosným EKG…
  • 13.06.2013 | Aktuality

    Chirurgické oddelenie partizánskej nemocnice s novou posilou

    Chirurgické oddelenie v Nemocnici s poliklinikou Partizánske, n.o. má nové vedenie. Novým primárom je MUDr. Martin Rus. MUDr. Martin Rus svoju odbornú prax začínal v Nemocnici s poliklinikou Ilava. Svoje skúsenosti ďalej rozvíjal ako zástupca primára v súkromnej nemocnici Zdravie v Púchove a neskôr ako primár chirurgického oddelenia v Bánovciach nad Bebravou – v 1.…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.