Prejsť na obsah

Svetový deň fyzioterapie 2017 v galantskej nemocnici

Galantská nemocnica si dňa 8. septembra 2017, spoločne s vedením Oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, pripomenula 66. ročník Svetového dňa fyzioterapie, ktorý bol vyhlásený v roku 1951, pri príležitosti založenia Svetovej konfederácie fyzioterapeutov. V tento deň zástupcovia vedenia nemocnice, spoločne s vedením spomínaného oddelenia, poďakovali svojim fyzioterapeutom a masérom priamo na pracovisku, za ich…

11.09.2017

Galantská nemocnica si dňa 8. septembra 2017, spoločne s vedením Oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, pripomenula 66. ročník Svetového dňa fyzioterapie, ktorý bol vyhlásený v roku 1951, pri príležitosti založenia Svetovej konfederácie fyzioterapeutov.

V tento deň zástupcovia vedenia nemocnice, spoločne s vedením spomínaného oddelenia, poďakovali svojim fyzioterapeutom a masérom priamo na pracovisku, za ich obetavý a mnohokrát i veľmi trpezlivý prístup, k výkonu ich povolania, ktoré je v mnohom ohľade poslaním. Práca s pacientmi, vyžadujúcimi si liečebnú rehabilitáciu vo všetkých jej formách, je dlhotrvajúci proces. Zahŕňa v sebe nielen fyzické cvičenie či využívanie modernej prístrojovej techniky, ale aj motiváciu k pevnej vôli a množstvo edukácie, ktorá je potrebná na správne vykonávanie rehabilitačných techník, bez ohľadu na fyzickú spôsobilosť, či vek pacienta.

Symbolickou kvetinou, sladkým prekvapením i úprimným blahoželaním prejavila nemocnica svoju úctu, nielen k samotným zamestnancom, ale aj k ich profesii ako takej, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou života pacientov počas ich hospitalizácie, alebo ambulantných návštev.

Veríme, že aj tento prejav úcty prispeje k pozitívnemu nastaveniu procesných zmien v galantskej nemocnici, ktoré sú citeľné nielen navonok, ale i do vnútra organizácie.

Ďakujeme a ešte raz srdečne blahoželáme.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

  • 26.08.2019 | Aktuality

    Primátorská kvapka krvi v trebišovskej nemocnici

    Na hematologicko- transfúznom oddelení v Trebišove je už tradíciou, že v programe Dní mesta Trebišov nechýba PRIMÁTORSKÁ KVAPKA KRVI. Od skorého rána prichádzali dobrovoľní darcovia, aby prostredníctvom svojej krvi poskytli pomoc tým, ktorí sa dostanú do situácie ohrozenia vlastného života. K primátorovej iniciatíve sa pripojili nielen zamestnanci mestského úradu spolu s primátorom mesta Trebišov, ale aj…
  • 13.02.2020 | Aktuality

    Valentínska kvapka krvi vo Svidníku

    Príďte darovať to najcennejšie, pomôžte zachrániť život.   Pozývame všetkých darcov aj prvodarcov, aby prišli darovať krv každú stredu od 6:00 do 8:30 až do 11. marca 2020. Tešíme sa na Vás. Nemocnica arm. generála L. Svobodu Svidník, a. s. MUDr. Pribulu 412/4, 089 01 Svidník Dobrovoľnícke centrum Krajší deň    
  • 29.05.2026 | Aktuality

    Michalovská nemocnica zrealizovala ďalšiu unikátnu operáciu

    Nemocnica Penta Hospitals Michalovce úspešne vykonala unikátny operačný výkon u pacienta s ischemickou chorobou dolných končatín, ktorému hrozila amputácia. Ide len o druhý výkon svojho druhu realizovaný v strednej Európe v spolupráci s firmou Orthofix a zároveň o vôbec prvú operáciu tohto typu v rámci siete Penta Hospitals Slovensko. Moderný zákrok využívajúci špeciálny externý fixačný systém umožnil zachovanie končatiny a prináša novú nádej pacientom, pre ktorých bola v minulosti jediným riešením amputácia.